Meble tapicerowane na wymiar – czy warto?

Zestawy mebli tapicerowanych, tzw. zestawy wypoczynkowe, są powszechnie dostępne jako gotowe komplety mebli. Tymczasem jeszcze zanim pojawiła się ich produkcja masowa meble takie można już było zamówić indywidualnie. Ta praktyka przetrwała do dziś. Czy warto zatem kupować obecnie meble tapicerowane na specjalne zamówienie?

Meble tapicerowane w zestawach

Takie meble, dostępne w zestawach, są wybierane choćby dlatego, że idealnie komponują się z innymi elementami, jakie zestawy tego typu posiadają. Obok tapicerowanych sof czy foteli znaleźć w nich można np. szafy czy regały. Jeżeli chodzi o tapicerowane meble niektóre spośród nich, szczególnie łóżka tapicerowane, bywa, że ich parametry w gotowych, produkowanych na masową skalę egzemplarzach, nie odpowiadają potrzebom poszczególnych osób. Większość takich łóżek jest łóżkami o standardowych wymiarach i nawet, jeżeli są one nieco zróżnicowane, to nadal oscylują one najczęściej wokół długości mniej więcej 180-200 cm. Osoby bardzo wysokie od dawna zamawiają łóżka na wymiar nie tyle ze względu na ich estetykę, co na potrzebę zakupu łóżka znacząco dłuższego niż 2 m. Niemniej – osoby o przeciętnym wzroście również sięgają zarówno po łóżka, jak i inne meble tapicerowane na wymiar. Meble w zestawach produkowanych seryjnie mogą także nie być odpowiednie do niektórych pomieszczeń. Większość spośród nich to po prostu meble o wymiarach najchętniej wybieranych i najbardziej „typowych”. Naturalnie zbyt szeroka sofa lub zbyt krótkie łóżko nie będzie pasować do większości pomieszczeń, jednak tam, gdzie właśnie takich mebli poszukujesz – warto poszukać producenta oferującego meble na wymiar. Można samodzielnie wymierzyć daną przestrzeń i zamówić meble o konkretnych, potrzebnych parametrach, albo zaprosić do siebie profesjonalistę, który pomoże zaaranżować wnętrze i dokładnie określić wymiary poszczególnych mebli, nie tylko tych tapicerowanych, jakie do niego pasują.

Meble tapicerowane na wymiar do mieszkania i do innych pomieszczeń

Meble tapicerowane kojarzą się przeważnie z meblami do przytulnych, domowych pomieszczeń. Niemniej, takie meble swoje poczesne miejsce znajdują również np. w poczekalniach salonów kosmetycznych itp. Takiego rodzaju meble znaleźć można również chociażby w hotelach, czy ośrodkach wypoczynkowych, jednak w takich lokalizacjach znacznie większy sens ma umieszczanie mebli o wymiarach standardowych. Jednak i tam, gdzie przedsiębiorca chce wyróżnić się wśród innych, można pokusić się o wstawienie właśnie mebli tapicerowanych na wymiar. Przede wszystkim są to jednak meble zamawiane przez osoby prywatne, do bardzo konkretnych pomieszczeń i zastosowań, jak np. w przypadku wspomnianych powyżej łóżek, foteli i innych – zarówno dla osób o o nietypowym wzroście, jak i tych, którzy cenią sobie oryginalne obicia i materiały. Meble na wymiar zawsze są meblami wykonywanymi pod kątem poszczególnych osób i to właśnie dla nich są wysoce komfortowe. Warto rozważyć taki wybór szczególnie do domu i do innych prywatnych, indywidualnych zastosowań.

Dodaj komentarz