Odnów drewniany blat kuchenny z Osmo!

blat

Twój drewniany blat kuchenny potrzebuje odnowienia? Z Osmo cały proces przeprowadzisz w łatwy i szybki sposób. Zamiast pozbywać się starego blatu, odnów go! Ale jakiego produktu użyć do całego procesu? Farba do drewna czy olej? Podpowiadamy.

Nie pozbywaj się starego blatu

Drewniane blaty wyglądają oszałamiająco w prawie wszystkich stylach i kolorach kuchni, oferując ciepłe i stylowe wykończenie oraz ponadczasowy wygląd. Podobnie jak wszystkie powierzchnie kuchenne, blaty są najbardziej narażone na zużycie w ruchliwym domu, dlatego należy o nie odpowiednio dbać.

Z biegiem czasu uszkodzenia spowodowane przez wodę i pleśń mogą wpływać na drewniane blaty, zwłaszcza wokół zlewu, więc lepiej zapobiegać niż leczyć! Aby utrzymać drewniane blaty w jak najlepszym stanie, użyj Top-Oleju Osmo do blatów kuchennych. Świeżo olejowane powierzchnie drewniane przy użyciu Top-Oleju wymagają około 2-3 tygodni, aby całkowicie utwardzić się i stwardnieć przed normalnym użytkowaniem.

Osmo - JAKOŚĆ OPARTA NA DOŚWIADCZENIU

Kluczową zaletą stosowania tego produktu na blatach roboczych jest to, że ten olej do drewna jest wyjątkowo wodoodporny, dzięki czemu powierzchnie są bardziej trwałe. Jest odporny na zwykłe rozlania płynów, takich jak woda, soki, herbata i wino, dzięki czemu idealnie nadaje się do kuchni. Posiada mikroporowate, oddychające wykończenie, które nie pęka i nie łuszczy się. Regularne używanie produktu może przedłużyć żywotność blatu, dzięki czemu nie będzie potrzeby jego wymiany.

Proces konserwacji

Aby uzyskać najlepsze działanie Top-Oleju, należy wprowadzić optymalną ilość tego produktu we włókna drewna. Aby uzyskać lepszą wydajność na blatach, drewno zwykle wymaga szlifowania powierzchni do stopnia ziarnistości P150 (w zależności od gatunku drewna).

Aby nanieść idealną ilość lakieru na chłonną powierzchnię drewna, zalecamy nałożenie pierwszej warstwy cienko wzdłuż słojów drewna za pomocą wałka z mikrofibry Osmo, płaskiego pędzla lub włókniny do aplikowania olejów. Pozostaw do wyschnięcia na ok. 8-10 godzin i zapewnij odpowiednią wentylację pomieszczenia podczas suszenia. Następnie nałóż drugą warstwę włókniną Osmo lub niestrzępiącą się ściereczką.

Pielęgnacja blatu

W przypadku regularnego czyszczenia (codziennego lub cotygodniowego) najlepiej stosować Płyn do czyszczenia w spray’u od Osmo. Produkt ten oczyszcza powierzchnię bez rozbijania naturalnych olejów i wosków w wykończeniach Osmo. Mydła w składzie zawierają niewielką ilość naturalnego oleju, który z czasem pomaga odżywić powierzchnię. Produkty takie jak płyn do mycia naczyń mają za zadanie usuwać wosk twardy i oleje, dlatego nie powinno się ich używać do czyszczenia blatów z drewna.

Przy odpowiedniej pielęgnacji Top-Olej może uwydatnić naturalne piękno Twojego drewnianego blatu i sprawić, że będzie wyglądał jak nowy przez wiele lat!

Dodaj komentarz