Dekoracja nowoczesnego domu poprzez panele drewniane – inspiracje

Ciekawym sposobem na urozmaicenie aranżacji wnętrza są nowoczesne panele drewniane… na ścianę. Ich zaletą jest nietuzinkowy i naturalny wygląd, a także możliwość tworzenia najbardziej wyszukanych kompozycji. W tym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na aranżację ściany za pomocą drewnianych paneli ściennych.

  • Dlaczego warto wybrać panele ścienne?

Jeśli cenisz nietuzinkowe rozwiązania i ciekawe aranżacje wnętrz, panele ścienne to dla Ciebie idealny wybór. Z ich pomocą, każdy wystrój nabiera wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru! Jedną z zalet paneli drewnianych ściennych jest to, że wizualnie ocieplają one wnętrze i pięknie dopełniają nowoczesne aranżacje. Warto w tym miejscu podkreślić, że drewniane elementy dekoracyjne stanowią obecnie jeden z najważniejszych trendów wnętrzarskich. Naturalne materiały w gustowny sposób dopełniają wystrój w modnym stylu skandynawskim, boho, czy nawet loftowym.

Panele drewniane na ścianę są nie tylko efektowną, ale jednocześnie bardzo trwałą i wytrzymałą dekoracją. Z biegiem czasu nie tracą swoich walorów estetycznych, a ich czyszczenie jest wyjątkowo proste i nie wymaga specjalnych środków. Takie panele mogą zdobić ścianę przez wiele lat!

  • Jak wykorzystać panele ścienne w aranżacji wnętrza?

Panele drewniane na ścianę przybierają różne formy. Mogą przypominać kształtem deski podłogowe, ale dużą popularnością cieszą się również panele w formie heksagonów. Zamiast paneli, można również zdecydować się na dekoracyjne półki drewniane na ścianę. Jest to ciekawe połączenie eleganckiej ozdoby z funkcjonalnym dodatkiem do wnętrza.

Panele drewniane na ścianę sprawdzą się w różnych pomieszczeniach. Doskonale prezentują się w reprezentacyjnych częściach domu, np. w salonie lub w korytarzu. Z powodzeniem można je również użyć jako dekorację sypialni lub kuchni.

We wnętrzach utrzymanych w stylu boho lub skandi, najkorzystniej prezentują się panele ścienne białe lub w naturalnym kolorze drewna. W nowoczesnych aranżacjach można natomiast pokusić się o zastosowanie paneli w innych wariantach kolorystycznych, które będą odpowiadały stylowi wnętrza.

Gustowne półki lub panele drewniane na ścianę mogą zdobić całość, bądź też niewielką część ściany. Wszystko zależy od indywidualny preferencji! Niektóre firmy, np. SkotiWood, oferują usługę wykonania projektu ściany na podstawie określonych wymagań klienta. Indywidualny projekt to gwarancja, że ściany w Twoim domu będą wyglądały zjawiskowo i niepowtarzalnie!

Dodaj komentarz