Jakie środki czystości warto mieć zawsze w domu?

Środki czystości

Utrzymanie domu w czystości to wyzwanie, które zostało ułatwione przez gotowe środki czystości łatwo dostępne na rynku. Na każdy rodzaj brudu bez problemu znajdzie się konkretna substancja, która mu zaradzi. Ułatwiony został sam fakt sprzątania, lecz nadal pozostaje zagwozdka konsumencka – który środek wybrać? Które są konieczne i niezbędne w każdym domu, a w które wystarczy się zaopatrywać raz na jakiś czas. A może nie umiemy stwierdzić, czy wcale takiego środka nie potrzebujemy. Przydatne jest bieżące tworzenie listy na podstawie własnych obserwacji dotyczących zużycia środków w domu. Pozwala to zauważyć, czego “idzie” nam najwięcej i dostrzec, że kupiliśmy coś, myśląc, że będzie przydatne, ale w praktyce okazało się zupełnie inaczej. Dobrze jest wiedzieć, jaką ofertę posiada producent chemii gospodarczej. Ułatwia to odnalezienie się w gąszczu środków dostępnych na rynku.

Podstawowe środki czystości

Abecadło środków czystości, sprowadzone do tych najpotrzebniejszych i najużyteczniejszych to tak naprawdę bardzo krótka lista sprowadzająca się do czterech pozycji.

Płyn uniwersalny

Prawdziwe błogosławieństwo. Nadaje się do mycia wszystkich gładkich powierzchni – podłóg, blatów, szafek, łazienki…itd. Doskonale radzi sobie z brudem, nie wymaga szorowania. Radzi sobie nie tylko z zaciekami i osadami, ale też rdzą. Jest to płyn skoncentrowany, więc odrobina poradzi sobie ze znaczącym brudem na małej powierzchni. Natomiast rozcieńczony płyn doskonale sprawdzi się do umycia powierzchni podłogowej, niezależnie od tego czy będą to płytki, panele czy wykładzina. Jest to produkt niezwykle wydajny i skuteczny. Nie pozostawia smug. Do wyboru są cztery zapachy: konwalia, cytryna, kwiat i zielone jabłuszko. Używanie jednego płynu do sprzątania pomieszczenia pomaga ujednolicić jego zapach, co wpływa korzystnie na nasz węch. Pomieszczenie dzięki temu ujednoliceniu zapachu, zyskuje także na świeżości. Poza tym płyn uniwersalny można określić środkiem ratunkowym. Jeśli zabraknie nam jakiegokolwiek innego środka myjącego w domu, bez problemu możemy go zastąpić. Dlatego nawet jeśli nie planujemy ograniczać się do sprzątania pomieszczeń jednym płynem, warto go mieć jako plan zapasowy.

Płyn do szyb

Płyn do szyb jest również niezbędny w każdym domu. Mimo że okien nie myje się codziennie to jednak jest to czynność nieunikniona, której nie będziemy w stanie wykonać bez odpowiedniego płynu. Okna są miejscem, gdzie widoczna jest każda smuga. Dobry płyn to klucz do sukcesu i ogromne ułatwienie w tej mimo wszystko trudnej i czasochłonnej pracy. Płyn do szyb ma tę wspaniałą cechę, że ma charakter uniwersalny. Idealnie sprawdza się do mycia wszelkich szklanych powierzchni, a także luster. Ponadto można go użyć do wyczyszczenia biurka, półek, blatu czy innych gładkich powierzchni, zwłaszcza takich, na których rzucają się w oczy smugi. Jeżeli zależy nam na nadaniu powierzchni lekkiego połysku, płyn do szyb spełni się w tej roli idealnie.

Środki do prania

Pranie robimy praktycznie codziennie, czasem nawet kilka razy dziennie więc nie sposób obejść się bez proszku, płynu czy kapsułek do prania. Pierzemy nie tylko ubrania, ale i buty, firanki, obrusy. Środki do prania to rzecz niezbędna, którą należy mieć zawsze, co więcej dobrze jest mieć zapas, by nie znaleźć się w problematycznej sytuacji, jaką byłby brak możliwości użycia pralki. Jest to podstawowy środek, który bezdyskusyjnie należy mieć w domu.

Produkty do zmywarek

Zdecydowana większość osób posiada współcześnie w domu zmywarkę, która pozwala zaoszczędzić czas i mnóstwo pracy przy zmywaniu naczyń. Jest też sposobem na ograniczenie zużywania wody. Potrzebne są jednak do niej kapsułki, bez których program niewiele zdziała. Brudnych naczyń zbierają się każdego dnia całe stosy, zwłaszcza jeśli liczba domowników jest większa niż dwa. Co jak co, ale naczynia do zmywania zawsze się jakieś znajdą, a zmywarka w mig się nimi zapełnia. Dlatego nie da się zaprowadzić w domu porządku i czystości bez kapsułek do zmywarek. Zresztą nie tylko ich, bo potrzebna jest także sól i nabłyszczać, które to nadadzą naczyniom pożądany połysk i zniwelują zacieki.

Dodaj komentarz