Program do projektowania kuchni – ranking

program do malowania kuchni

Jakie program do projektowania kuchni wybrać? Kuchnia to pomieszczenie, które pełni więcej funkcji, niż tylko bycie miejscem do przygotowywania posiłków. Tu spotykają się rodzina i znajomi, by spędzić wspólnie czas, również wtedy, gdy gotowanie schodzi na dalszy plan. Warto więc zadbać o design kuchni i przemyśleć umeblowanie tej części domu, tak, by była zarazem użyteczna, jak i przytulna. Pomóc może w tym program do projektowania kuchni.

Program do projektowania kuchni

Program do projektowania kuchni jest rozwiązaniem wartym polecenia, choćby dlatego, że zastosowanie (czy tylko przetestowanie) takiego programu nie wymaga wielkich nakładów finansowych. Podstawowe programy tego typu zdobyć można za darmo. Zamawiając taki produkt, często nie będziemy musieli nawet czekać na przesyłkę, bo program nie jest zapisany na żądnym nośniku fizycznym. Narzędzie do projektowania pobiera się online, wystarczy więc dostęp do internetu. To ponadto rozwiązanie komfortowe o tyle, że nie wymaga od projektującego zakupu jakiegokolwiek sprzętu, poza komputerem, który większość zainteresowanych takimi programami już posiada. Nie trzeba kupować farb, próbek tkanin itp., bez których kiedyś projektant – bez znaczenia, czy laik, czy zawodowiec – nie mógł się obejść. To wyjście właściwie bezcenne (dosłownie), i takie też może przynieść efekty (metaforycznie). Dzięki takiemu programowi szybko przetestujemy kilka pomysłów na kuchnię, zderzając z planem domu to, co do tej pory mieliśmy tylko w głowie i unikniemy zagracenia, szamotaniny i czasu poświęconego na wymienianie sprzętów, w wypadku, gdybyśmy byli zmuszeni testować te różne rozwiązania zamawiając umeblowanie do domu. Testując opcje, metodą prób i błędów, w “realnym życiu”, w którym niepasującego przedmiotu, czy koloru ściany nie można po prostu skasować – przedmiot ten trzeba wynieść, ściany przemalować. A to wiąże się ze zbędnym wysiłkiem, którego program pozwala uniknąć.

Do jakiego typu kuchni warto zadbać o projekt?

Program do projektowania kuchni warto zaopatrzyć się bez względu na to, czy kuchnia, którą dysponujemy jest duża, czy mała. Przeprowadzając wcześniejszą wizualizację pomieszczenia, w obu przypadkach unikniemy choćby zagracenia przestrzeni – w małej kuchni dlatego, bo miejsca jest mało, a potrzeb i produktów do umieszczenia wiele, w dużej natomiast ze względu na to, że duża przestrzeń kusi. Zachęca, bo jeszcze tu czy tam dorzucić jakiś mebel lub ozdobę, co, chociaż kuszące, może okazać się błędnym rozwiązaniem. Trzeba pamiętać, że bez względu na typ wnętrza, zawsze projekt inaczej przedstawia się w wyobraźni, a inaczej wtedy, gdy jest już wprowadzony w życie. By pomieszczenie okazało się po urządzeniu tak wspaniałe, jak to wyobrażone, warto za każdym razem dokonać wizualizacji projektu. Należy mieć na uwadze, że programy tego typu pozwalają zaplanować w pomieszczeniu praktycznie wszystko, pozwalając dowolnie komponować ze sobą materiały, faktury, kształty i kolory, tak ścian, dywanów itp., jak i mebli. Projektowanie kuchni przy pomocy programu nie jest więc nic nie wnoszącą zabawą, a działaniem, które faktycznie pozwala całościowo zwizualizować pomieszczenie, jeszcze przed urzeczywistnieniem pomysłu, który może być nietrafiony.

Lista programów do projektowania kuchni – do pobrania

Na rynku istnieje wiele płatnych programów do projektowania kuchni do pobrania, jednak bez problemu znajdziemy także niejeden darmowy program do projektowania kuchni. Poniżej znajduje się zestawienie i krótki opis trzech popularnych programów, dwóch bezpłatnych i jednego płatnego. Jest w czym wybierać.

PRO100

Program, który najdobitniej pokazuje, że programy do projektowania kuchni zacierają granicę pomiędzy pasjonatami a zawodowcami w tej dziedzinie. Z tego programu korzystają tak amatorzy, jak i profesjonaliści. To najpopularniejszy w Polsce program do aranżacji wnętrz. Korzystając z tego programu nie tylko obejrzymy projekt z różnych perspektyw, ale także stworzymy własną bazę wykorzystywanych materiałów i dokonamy ich wyceny. Meble w programie możemy zaprojektować samodzielnie, jak i korzystać z bogatej bazy proponowanych przez program produktów, zawierających asortyment znanych marek, takich jak Amica (w programie można dodać do kuchni także sprzęt AGD) czy Drewpol.

Ashampoo Home Designer

Program dla tych, którzy lubią przebierać w sprzętach, których można użyć podczas urządzania domu. Narzędzie dysponujące bazą produktów przekraczającą milion projektów. W razie gdyby i tak jakiegoś elementu wyposażenia wnętrz brakowało, dany produkt można zaimportować. Pozwala nie tylko obserwować projekt w 3D, ale i wykonać wirtualną podróż po zaaranżowanym pomieszczeniu. Podobnie jak poprzednik, pozwoli zamknąć projekt  z łatwością, wyliczając za projektującego koszty wcielenia w życie przeprowadzonej wizualizacji. Zaplanujemy więc umeblowanie kuchni na każdym jego etapie, od początkowego szkicu, do wyjściowej wyceny.

KD Max

Program, który posiada cechy poprzedników, jednocześnie je udoskonalając. Projekty stworzone w tym programie cechują się fotorealistyczną jakością. KD Max oferuje wykonanie za projektującego nie tylko wyceny, ale i dokumentacji technicznej. W programie, poza możliwością skorzystania z obszernej bazy produktów, umieścimy w pomieszczeniu także projekty, których darmowe oprogramowanie może nie wygenerować, nie “udźwignąć”. Pozwoli choćby zobaczyć, jak w pokoju wyglądać będą struktury wypukłe (kamień na ścianie) lub tekstury mieszane – np. matowa tapeta ze lśniącymi wypukłościami. To program dla perfekcjonistów.

To tylko kilka z licznych, dostępnych programów do projektowania kuchni. Warto zapoznać się z szerszą ofertą na rynku, by dobrać funkcje programu do własnych potrzeb – na pewno znajdzie się taki program, który pozwoli w doskonałej jakości spojrzeć na kuchnię “jak żywą”, jeszcze za nim będziemy mogli faktycznie nasz projekt urzeczywistnić.