Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki?

zapach z lodowki

Nieprzyjemny zapach z lodówki nie jest wbrew pozorom oznaką pilnego jej umycia. Odpowiada za niego żywność, która się w lodówce znajduje, a wraz z którą zapach ten może się zmieniać. Marząc o neutralnej woni, warto zainteresować się tym, jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki na dobre. Warto wiedzieć, że nie jest konieczne kupowanie drogich pochłaniaczy zapachu, ponieważ istnieje wiele tanich, domowych sposobów. Więcej o tym, jak pozbyć się zapachu z lodówki, dowiesz się z przygotowanego niżej artykułu.

Mielona kawa sposobem na to, jak pozbyć się smrodu z lodówki

Jednym z najbardziej znanych i jednocześnie najskuteczniejszych domowych sposobów, jak pozbyć się smrodu z lodówki, jest mielona kawa. Wsypana do niewielkiego pojemnika lub naczynia i wstawiona do lodówki pochłaniała będzie nieprzyjemne zapachy. Kluczowe jest to, aby pojemnik ten nie był zamknięty. Kawę należy wymieniać najrzadziej co 2 tygodnie. Po jej zastosowaniu szybko odczujesz pozytywne działanie, a nawet jeśli zapomnisz na czas ją wymienić, ewentualny powrót nieprzyjemnego zapachu szybko Ci o tym przypomni.

Soda oczyszczona pomoże pozbyć się zapachu z lodówki

Kolejnym domowym sposobem na to, jak pozbyć się zapachu z lodówki, o podobnym do kawy działaniu jest soda oczyszczona. To królowa wśród domowych i naturalnych sposobów czyszczenia, naprawiania czy pieczenia. Zawsze warto ją mieć w domu, a jak teraz wiesz – również w lodówce. Wystarczy nasypać trochę sody oczyszczonej na talerz i wstawić na noc do lodówki. Z powodzeniem pochłonie wszystkie znajdujące się w niej zapachy. Jeśli zależy Ci na stałym jej działaniu, możesz zostawić sodę na dłużej i wymieniać regularnie podobnie jak polecane jest to w przypadku kawy.

Zobacz też:

Cynamon – włożone do lodówki laski cynamonu chłoną zapachy

Jeśli z jakichś powodów nie przekonała Cię ani kawa, ani soda – wybierz cynamon. Sam w sobie ma przyjemny zapach, który miło się większości kojarzy. Włożone do lodówki laski cynamonu pochłoną zapach, dając tak pożądane poczucie neutralnego zapachu przy otwieraniu lodówki. Choć są mniej znanym domowym sposobem na to, jak pozbyć się zapachu z lodówki, to takim, który zdecydowanie warto przetestować.

Co pochłania zapachy w lodówce

Jak widzisz, domowe sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu dotyczą tego, co pochłania zapachy w lodówce. Wyżej wymienione – kawa, soda oczyszczona czy cynamon – to jednak nie jedyne naturalne rozwiązania. Tych bywa bowiem o wiele więcej. Warto wspomnieć, że zdecydowana część z nich świetnie sprawdzi się w pochłanianiu zapachów nie tylko z lodówki, ale i też drewnianych desek do krojenia. Jeśli chcesz usunąć nieprzyjemne zapach z deski, możesz posypać ją sodą lub skropić cytryną.

Zobacz też: Kwartalnik budowlano-remontowy DomoEkspert

Cytrusy to bowiem kolejny dobry sposób, który przetestować warto we własnej lodówce. Cytryna nie tylko świetnie nadaje się jako dodatek do picia wody, ale i ekologiczny pochłaniacz zapachów. Przekrojona na pół i położona na dolnej półce lodówki skutecznie dbała będzie o to, by pozbyć się smrodu z lodówki.

Podobne działanie będzie miało przekrojone na pół jabłko z powbijanymi w niego goździkami. Ten duet skutecznie wchłonie smród, pozostawiając Twoją lodówkę czystą i pachnącą. Działanie ma zarówno jabłko, jak i goździki, więc jeśli nie masz akurat jabłka, wbić je możesz również w cytrynę lub pomarańcze (wykazującą podobne właściwości co cytryny).

Podsumowanie, jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki

Podsumowując to, jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki, stwierdzić trzeba, że wybierać należy taką żywność, która pochłania zapachy. W ten sposób unikniesz kumulowania się różnych zapachów żywności, które po połączeniu zamienić się mogą w nieprzyjemny smród. Atutem stosowania naturalnych i domowych sposobów jest nie tylko oszczędność pieniędzy, ale również bezpieczeństwo. Wybierając sklepowe pochłaniacze zapachów, bardzo ważne jest to, by wybierać jedynie te bezpieczne i przetestowane. Z racji, że mają one kontakt z żywnością, nie mogą generować ryzyka zakażenia. Miej to na uwadze również wtedy, gdy przyjdzie Ci do głowy wybór innego pochłaniacza zapachów.