Co sadzimy w kwietniu?

Co sadzimy w kwietniu

Jakie warzywa, owoce i kwiaty sadzimy w kwietniu? Kwiecień przywraca do życia nasze ogrody dzięki zwycięskiej kombinacji słońca i deszczu. Wypełnij swój ogród kolorowymi kwiatami lub wyhoduj własne warzywa. Uprawa warzyw zazwyczaj rozpoczyna się w kwietniu i można się spodziewać, że w ogrodzie warzywnym zajdzie wiele zmian.  Kwiecień jest doskonałym miesiącem na rozpoczęcie uprawy.  W zależności od czasu wzrostu wybranych przez Ciebie warzyw, jeśli posiejesz je w kwietniu, możesz zbierać plony już za 4 tygodnie!  Zajrzyj do nas i dowiedz się, jakie warzywa sadzić w kwietniu.

Co sadzić w kwietniu?

Bratki to ładne i jadalne kwiaty, które można wysadzać do gruntu wczesną lub późną wiosną. Krzewy kwitnące, takie jak rozmaryn, który wytwarza małe niebieskie lub fioletowe kwiaty, które są jadalne, także nadają się do sadzenia w kwietniu. Ten odporny na suszę krzew będzie się dobrze rozwijał przez całe lato, o ile będzie miał zapewnione co najmniej sześć godzin pełnego słońca. Kwiecień to idealny czas na sadzenie roślin jednorocznych, które kwitną latem, takich jak słoneczniki. Te wytrzymałe rośliny są łatwe w uprawie i po posadzeniu nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Liliowiec to kolejna łatwa w uprawie kwitnąca bylina, którą można sadzić w kwietniu. Najlepiej kwitną w pełnym słońcu. Mogą być stosowane na rabatach bylinowych, w grupach z trawami ozdobnymi lub masowo sadzone wzdłuż ogrodzeń.

Co można sadzić w kwietniu?

Kwiecień to także idealna pora na sadzenie bylin z odkrytymi korzeniami, które kwitną wiosną i zachowują swoje kolory przez całe lato. Jedną z takich roślin jest lubiąca cień tawułka. Rośnie od wiosny do lata. Kwiaty w kształcie butelki w odcieniach różu, lila, bieli i czerwieni. Najlepiej sadzić ją w półcieniu z niewielką ilością prześwietlonego słońca. Jaśmin jest jednym z najpiękniejszych kwiatów. Jest powszechnie uprawiany ze względu na swój zapach. Można go posadzić w doniczce w pobliżu drzwi, a rozrośnie się jako pnący krzew lub pnącze. Roślina ta roztacza w powietrzu cudowny zapach. Kwitnący jaśmin ma silny zapach, który z wiekiem nieco blednie. Zasadź jaśmin i umieść go w rogu balkonu lub ogrodu, a słodki zapach umili Ci dzień.

Jakie warzywa można sadzić w kwietniu?

Rzodkiewka to łatwa w uprawie roślina, która jest gotowa w ciągu miesiąca. Wczesną wiosną wysiewa się je bezpośrednio do ogrodu, sadząc w krótkich rzędach co dwa tygodnie, aby zapewnić ciągłość zbiorów. Gdy siewki przebiją się przez ziemię, należy je przerzedzić do około 1 cm, ponieważ potrzebują miejsca do rozwoju. Grządki lub pojemniki należy utrzymywać w wilgoci, aby rzodkiewki nie zdrewniały i nie stały się twarde.

Marchew lubi glebę chłodną, ale nie zimną, dlatego należy ją sadzić od połowy do końca kwietnia, w zależności od miejsca zamieszkania. Nasiona należy rozsypać w rzędzie i lekko przykryć ziemią. Szalotki są bardzo drogie w sklepie spożywczym, ale są łatwe w uprawie, więc stanowią dobry wybór dla wszystkich ogrodników. Szalotki nie mają głębokich korzeni, dlatego należy pamiętać o odchwaszczaniu, aby nie konkurowały ze sobą o wodę i składniki odżywcze.

Co wysiewamy w kwietniu?

Na zewnątrz można już wysiewać odporne zioła, takie jak trybula, szczypiorek, pietruszka, ogórecznik i koper włoski. W szklarni można rozpocząć wysiew cząbru letniego, szczawiu, kopru i lubczyku, które będzie można wysadzić, gdy zrobi się cieplej. Jeśli masz ogrzewany propagator, możesz też wysiać nasiona bazylii i kolendry. Spośród roślin, które można wysiewać w kwietniu, warto wypróbować buraki, kapustę, marchew, pasternak, sałaty i groch. Wszystkie te rośliny są mrozoodporne, więc nie powinny być narażone na działanie czynników zewnętrznych.

Dodaj komentarz