Uchwyty do szkła ze stali nierdzewnej Pinox. Dlaczego warto?

Połączenie stali i szkła doskonale wpisuje się w panujący wciąż trend minimalizmu. Realizacje architektoniczne z użyciem tych dwóch materiałów są niemożliwe bez użycia odpowiednich uchwytów. Bezpieczeństwo konstrukcji i elegancki wygląd zagwarantują uchwyty do szkła marki Pinox.

Wykorzystywanie szkła w architekturze gwarantuje nowoczesny wygląd i doświetla wnętrze budynków. W połączeniu ze stalą nierdzewną konstrukcje są możliwe do zrealizowania i bezpieczne. Można w ten sposób zamontować system balustrad francuskich, daszków szklanych i wiele innych konstrukcji. Kluczowy jest dobór elementów, które będą trwałe i zagwarantują bezpieczeństwo użytkowania.

Uchwyty do szkła Pinox w sklepie bonmario.com

W ofercie sklepu internetowego bonmario.com znajdują się wszystkie niezbędne elementy do skonstruowania balustrad schodowych i balkonowych, klasycznych i całoszklanych, wewnętrznych i zewnętrznych. Każdy z nich został wykonany ze stali AISI 304 zalecanej do stosowania we wnętrzach lub kwasoodpornej stali AISI 316, zalecanej do użytku zewnętrznego, oraz zamaku. Elementy mają wykończenie szlifowane, polerowane lub są w stanie surowym, przeznaczone do dalszej obróbki np. malowania.

Rodzaje uchwytów ze stali nierdzewnej

Mocowania do szkła w ofercie sklepu bonmario.com cechują się najwyższą jakością i estetyką wykończenia. Dostępne są klasyczne uchwyty do szkła prostokątne lub zaokrąglone, które są przeznaczone do balustrad ze słupkami. Plusem tych uchwytów jest łatwość i szybkość montażu do słupka. Warto podkreślić, że przy tym nie ingerują one w szkło. Drugi model zawiera dodatkową blokadę, która zabezpiecza szkło przed wysunięciem się z uchwytu.

Uchwyty punktowe (rotule)

W tradycyjnych balustradach stal-szkło funkcję konstrukcyjną pełnią słupki rozstawione pomiędzy taflami szkła. Można jednak z nich zrezygnować. Wówczas rolę elementu konstrukcji samonośnej spełni tafla szkła. W przypadku konstrukcji całoszklanych tzw. bezsłupkowych należy zdecydować się na uchwyty punktowe (rotule), które łączą szkło z każdym podłożem zarówno w pionie jak i w poziomie. Ta funkcja sprawia, że można zastosować rotule do wykonania różnorodnych konstrukcji szklanych, nie tylko balustrady, ale również daszki, przegrody, zabudowy, czy przeszklone windy.

Przed wyborem uchwytów należy zwrócić uwagę na rozmiar słupka, do którego będzie przykręcone mocowanie. Niezbędne jest sprawdzenie grubości tafli szkła, regulowanej w uchwycie za pomocą gumek dociskowych. W naszym sklepie każdy ze wspomnianych elementów jest dokładnie oznakowany, co sprawia, że dobranie łączników będzie szybkie i łatwe.