Pokój dziecka w stylu leśnym – raj dla małych przyrodników

Fototapety do pokoju dziecka to nie tylko postacie z kreskówek, dinozaury czy jednorożce. Świat dekoracyjnych motywów jest znacznie większy, a wzory inspirowane naturą to propozycja, na którą szczególnie warto zwrócić uwagę, bo przypadnie do gustu niejednemu szkrabowi!

Fototapety dla dzieci to przepis na błyskawiczną metamorfozę wnętrza. Choć sam jej montaż nie jest trudny, decydując się na taką ozdobę staniemy przed pewnym wyzwaniem. A będzie nim konieczność wyboru jednego przedstawienia z naprawdę szerokiego wachlarza możliwości. Na szczęście z pomocą przychodzą eksperci z Redro.pl, którzy przygotowali dla nas pomysły na leśny wystrój pokoju.

Ta modna propozycja ma wiele zalet, a dzięki dekoracyjnym rozwiązaniom jakim są fototapety czy naklejki ścienne dla dzieci, odrobina przyrody znajdzie się w zasięgu ręki szkraba ot tak!

Inspirowany naturą pokój dziecięcy: las w centrum miasta

Czym się inspirować, szukając pomysłu na pokój dziecięcy? Las to strzał w dziesiątkę. Oto, dlaczego warto zdecydować się na takie aranżacyjne rozwiązanie.

Po pierwsze, tak urządzony pokój będzie służył maluchowi przez lata. Nie wyrośnie z niego tak szybko jak z innych motywów dekoracyjnych często o infantylnym charakterze. Zamiast więc decydować się na wróżki, jednorożce czy superbohaterów w pelerynach, lepiej zainspirować się lasem.

Po drugie, to świetne rozwiązanie dla maluchów, które zafascynowane są światem przyrody. Jeśli kochają chodzić na spacer do parku i lasu, by szukać tam śladów zwierząt i przyglądać się roślinkom, naklejki do pokoju dziecięcego przedstawiające liski czy iglaste drzewa będą spełnieniem marzeń.

Po trzecie, taki wystrój będzie dobrze wpływał na dziecko. Leśne motywy pasują bowiem jak ulał do stylu eko i boho, które cieszą się teraz bardzo dużą popularnością. Takie aranżacje bazują przede wszystkim na łagodnej i stonowanej palecie kolorystycznej oraz na naturalnych materiałach jak drewno, wiklina, len czy juta. Tak urządzone domowe środowisko to znakomita odpowiedź na świat zewnętrzny, w którym maluch narażony jest na zbyt wiele rozmaitych bodźców.

Malownicze fototapety dla dzieci – las jako tło do nauki i zabawy

Spędzanie czasu na łonie natury działa uspokajająco i kojąco na zmysły. Jeśli maluch kocha przyrodę i las, ale nie macie możliwości, by codziennie w nim bywać, warto zaprosić pod dach odrobię leśnego klimatu! Dzięki ściennym dekoracjom jest to dziecinnie proste. Do wyboru jest wiele różnych wzorów, dlatego bez trudu uda się znaleźć coś i dla chłopca, i dla dziewczynki.

  • Wzory w starym stylu

Dużym zainteresowaniem cieszą się fototapety utrzymane w klimacie retro. I choć mogłoby się wydawać, że to pomysł pasujący raczej do salonu czy sypialni, odpowiednio dobrany wzór stanie się pięknym zwieńczeniem dziecięcej aranżacji. Utrzymane w stonowanej kolorystyce przedstawienia leśnej polany z niedźwiedziem czy wilkiem, przypominające starodawną ilustrację, staną się ozdobą, z której szkrab nie wyrośnie przez wiele lat.

  • Malarskie przedstawienia

Kolejnym motywem dekoracyjnym, który cieszy się dużym zainteresowaniem, są wzory imitujące malunki farbami. Namalowane sarenki, zajączki, sowy czy liski wprowadzą bajkowy, ale jednocześnie bardzo nastrojowy klimat do wystroju. Przedstawienia o łagodnym i stonowanym charakterze będą znakomitym tłem zarówno do nauki, jak i zabawy.

  • Pokój pełen iglastych drzew

Trzeci pomysł na dziecięcy pokój? Las przeniesiony do wystroju wnętrza! Tapeta przedstawiająca iglaste drzewa to strzał w dziesiątkę. Zamiast realistycznych ilustracji można zdecydować się na nieco uproszczone sylwetki drzew, które będą przypominać trójkąty. Taki wzór będzie świetnym odwzorowaniem tego, jak rysują małe dzieci.

  • Deseń w leśne motywy

Ostatnim pomysłem na fototapetę jest wzór będący deseniem składającym się z leśnych motywów. Mogą to być szyszki, żołędzie, grzyby czy kolorowe, jesienne liście, a także wiewiórki, sarenki lub inni mieszkańcy leśnej krainy.

Warto dodać, że tapetę można wykorzystać do ozdobienia pokoju na dwa sposoby. Wzór można umieścić albo na jednej ścianie, albo na czterech, zmieniając w ten sposób wnętrze o 180 stopni.

Bajkowe naklejki na ścianę dla dzieci: las i jego mieszkańcy

Naklejki do pokoju dziecka staną się doskonałym uzupełnieniem leśnej fototapety umieszczonej tylko na jednej ścianie. Wybierając wzór o nieco mniejszym formacie, który zamiast pokryć całą płaszczyznę ściany zajmie tylko pewien fragment (podobnie jak plakat czy obraz), uda się dodać kolejny akcent ze świata natury.

Na uwagę zasługują przede wszystkim wizerunki zwierzaków. W związku z tym, że naklejkę można dość łatwo odkleić i wymienić, gdy maluch nieco podrośnie, w tym przypadku można zdecydować się na nieco bardziej bajkową ilustrację. Naklejki na ścianę dla dzieci przedstawiające sarenkę w kwietnym wianku na głowie, łosia w krawacie albo misia w kolorowym swetrze to świetny sposób na to, by wprowadzić do wystroju pogodny akcent. Leśni mieszkańcy będą się pięknie prezentować nad biurkiem, przy którym dziecko rysuje, albo nad wezgłowiem łóżka.

Doskonałym uzupełnieniem leśnej aranżacji dziecięcego pokoju staną się ładne i praktyczne elementy wystroju. Może to być namiot do zabawy, w którym szkrab będzie udawał, że biwakuje, hamak idealny do czytania bajek lub półka w kształcie drzewka, na gałęziach którego układa się książeczki. Tak urządzony pokój spodoba się każdemu maluchowi, który uwielbia przyrodę i spędzanie czasu na łonie natury.