Sypialnia w zabudowie – czy fototapeta do dobry pomysł?

Dekoracje do sypialni o zabudowanej ścianie za łóżkiem to znakomite rozwiązanie, by nadać aranżacji oryginalnego charakteru. Szeroki wybór wzorów oraz możliwość zamówienia fototapety na konkretny wymiar sprawiają, że to pomysł, który można w 100% dopasować do swoich potrzeb!   

Zabudowana ściana w sypialni to praktyczne rozwiązanie. Urządzając jednak to pomieszczenie warto zadbać o to, by było nie tylko funkcjonalne, ale także efektowne i miłe dla oka. Należy pamiętać o tym, że tutaj zaczyna się i kończy każdy dzień, dlatego to, jak wygląda to miejsce, w dużej mierze wpływa na nasze codzienne samopoczucie. Ozdoby do sypialni takie jak fototapety i samoprzylepne naklejki nadają się znakomicie, by dopasować je do nieregularnego kształtu ściany w zabudowie.

Czy to dobry pomysł? Wszystko wskazuje na to, że tak, bo to rozwiązanie i efektowne, i praktyczne, a, co więcej, do wyboru jest wiele różnych motywów dekoracyjnych. Można je znaleźć  w sklepie Myloview: https://myloview.pl/naklejki/wg-wnetrz/sypialnia/.

Jakie dekoracje do sypialni w zabudowie wybrać?

Gdy decydujemy się na sypialnię w zabudowie, zazwyczaj wynika to z faktu, że przestrzeń, którą dysponujemy, jest niewielka i trzeba w praktyczny sposób wykorzystać dostępny metraż. Szafki i półki na ścianie, przy której znajduje się łóżko, to dobry sposób na to, by pomieścić wiele różnych drobiazgów. Wybierając z kolei ciekawy garnitur mebli można sprawić, że zabudowa stanie się także efektowną ozdobą.

Mogłoby się wydawać, że w takiej sytuacji nie znajdzie się już przestrzeń na jakiekolwiek dekoracje – metraż jest za mały na bibeloty, a na ścianie nie ma miejsca na obraz czy plakat. Tymczasem do wyboru jest naklejka i fototapeta do sypialni robiona na wymiar, która pozwoli wypełnić nawet niewielką wolną powierzchnię między zabudową ściany.

Fototapety i naklejki – najlepsze ozdoby na ścianę do sypialni

Każda zabudowa ściany nad łóżkiem jest inna, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że najczęściej wykonywana jest na wymiar. To sprawia, że dekoracje ścienne do sypialni także muszą być spersonalizowane. Kupując zarówno fototapety, jak i naklejki, podaje się dokładne wymiary, wysokość i szerokość, ściany, którą chce się udekorować. To powoduje, że wzór jest dopasowywany do naszej płaszczyzny i można mieć pewność, że będzie idealnie pasować między szafki i półki. Dzięki nim zabudowa zyska efektowny i przyciągający oko akcent, który nada jej stylowej prezencji.

A na które ozdoby na ścianę do sypialni się zdecydować – na fototapety czy naklejki? Oba warianty sprawdzą się tutaj doskonale. Różnica będzie polegać na sposobie montażu. Do przyklejenia fototapety potrzebujemy kleju, pędzla i malarskiego wałka lub miękkiej rakli, którą dociska się i wygładza bryty, by usunąć spod nich pęcherzyki powietrza. Naklejka jest natomiast samoprzylepna, więc nie potrzeba rozrobionego kleju ani pędzla tylko wałek lub raklę.

Efekt wizualny w przypadku obu tych rozwiązań będzie bardzo zbliżony. Jedyna różnica będzie widoczna w fakturze – w zależności od tego, jaką fototapetę się wybierze, bryty mogą być gładkie lub o strukturze drobnego piasku, natomiast naklejka jest gładka i półmatowa.

Jakie fototapety do sypialni z zabudowaną ścianą wybrać?

Wachlarz dekoracyjnych motywów, które będą się pięknie prezentować nad łóżkiem, jest całkiem szeroki. Wiemy już, że można zdecydować się zarówno na naklejki, jak i fototapety do sypialni. Teraz sprawdzimy, jakie wzory szczególnie zasługują na naszą uwagę. Szukając inspiracji zajrzeliśmy na stronę sklepu Myloview: https://myloview.pl/fototapety/wg-wnetrz/sypialnia/.

  • Roślinne motywy

Floralne wzory to propozycja do praktycznie każdej aranżacji – i nowoczesnej, i tradycyjnej, i industrialnej. Do wyboru jest bowiem bardzo wiele rożnych wariantów. W przypadku stonowanego wystroju można postawić na motyw liści utrzymanych w szarej lub beżowej tonacji, by harmonijnie wkomponowały się w zabudowę, z kolei w wyrazistym wnętrzu pięknie będą wyglądać soczyście zielone rośliny. Dużą popularnością cieszą się też bujne piwonie w pudrowo-różowym kolorze i polne kwiaty przedstawione jak na ilustracji w duchu retro.

  • Desenie

Kolejnym rozwiązaniem o uniwersalnym charakterze są różnego rodzaju desenie. Wzór imitujący elegancką mozaikę ułożoną z jednobarwnych lub kolorowych kafli sprawdzi się zarówno w wystroju glamour, jak i w nowoczesnej stylizacji, którą nieco ożywi. Na specjalną uwagę zasługują desenie w 3d, które dzięki temu, że imitują głębię, optycznie powiększą przestrzeń. By efekt był jak najlepszy, warto wybrać wzór w tonacji zbliżonej do koloru zabudowy.

  • Malowniczy widok

Choć mogłoby się wydawać, że rozległy pejzaż dobrze będzie się prezentował tylko na całej ścianie, taką fototapetę czy naklejkę można wykorzystać na ścianie w zabudowie. Pomimo tego, że przedstawienie będzie mniejsze, nie będzie się z tego powodu gorzej prezentować. W sypialni świetnie sprawdzą się widoki z motywem wschodzącego słońca, które rozjaśnią wystrój i nadadzą mu pogodnego charakteru. Może to być wschód słońca nad wielką metropolią, jak i nad leśną polaną.

  • Efektowny cytat

Ostatnią propozycją jest typograficzna ścienna dekoracja, czyli taka, która przedstawia napis. Przestrzeń między zabudową nadaje się wprost idealnie, by umieścić tutaj optymistyczny i motywujący cytat, z którym doskonale wejdzie się w nowy dzień. Do wyboru jest wiele haseł: “Be the reason someone smiles today”, “A smile is the prettiest thing you can wear”, “Wake up and be awesome” czy “Positive vibes only”.

Wystrój sypialni ma na nas duży wpływ, dlatego warto zadbać o to, by jej wygląd był nie tylko praktyczny, ale także efektowny. Dzięki fototapetom i naklejkom umieszczonym w zabudowie, uda się ożywić i urozmaicić przestrzeń, nadając jej pięknego wyglądu.