Sprawdź, dlaczego warto zamówić pompę ciepła już dziś

Ogrzewanie obiektu stanowi najwyższy koszt na tle innych kosztów jego utrzymania. Z każdym rokiem instalacje grzewcze oparte na paliwach kopalnych są droższe w utrzymaniu i trudno spodziewać się zmiany trendów w tym obszarze. Jedynym sposobem na tanie ogrzewanie stają się ekologiczne źródła, takie jak pompy ciepła.

Dla obniżenia kosztów ogrzewania domu jednorodzinnego zamów już dziś odpowiednią pompę ciepła. Jeśli chcesz tanio grzać już tej zimy, nie czekaj, aż rozpocznie się sezon grzewczy. Ten rodzaj ogrzewania w ostatnich miesiącach cieszy się ogromnym zainteresowaniem i jeśli się spóźnisz, możesz nie zdążyć z pompą ciepła przed pierwszymi chłodami.

Rodzaje ogrzewania domu. Które najtańsze?

Istnieje kilka sposobów na ogrzewanie domu w okresie zimowym. W naszym kraju do najpopularniejszych należą:

  • kotły na ekogroszek, pellet i węgiel;
  • ogrzewanie olejem opałowym;
  • ogrzewanie gazowe;
  • ogrzewanie elektryczne;
  • pompy ciepła.

Instalacje grzewcze zasilane paliwami stałymi to najpopularniejszy sposób na ogrzewanie domu, jednak jednocześnie najmniej ekologiczny. W ostatnich miesiącach można zauważyć też ogromne problemy z dostępnością i cenami ekogroszku. Sytuacja polityczna w Europie sprawiła, że mogą wystąpić problemy z ogrzewaniem gazowym i olejowym, ponieważ ceny paliw mocno rosną. W nadchodzącym sezonie grzewczym prawdopodobnie wszystkie kotły na paliwo stałe, gazowe i ciekłe będą niemal dwukrotnie droższe w utrzymaniu.

Co jeszcze jest do wyboru? Elektryczne ogrzewanie za pomocą kotłów konwektorowych i mat grzewczych – niestety galopujące ceny prądu sprawiają, że również i to nie będzie najtańsze ogrzewanie. Jeśli nie połączysz ogrzewania na prąd z instalacją fotowoltaiczną, z biegiem czasu będziesz płacił za ogrzewanie tylko więcej.

Pozostają nam zatem pompy ciepła, które są ogrzewaniem kosztownym, jednak tylko na etapie inwestycji. Przy odpowiednio zaprojektowanej instalacji koszty ogrzewania okazują się najniższe. Dodatkowo nie będziesz miał tu problemów z zakupem opału i rosnącymi kosztami eksploatacji.

Jak obniżyć koszty ogrzewania?

Komfort cieplny w okresie zimowym można uzyskać na wiele sposobów, jednak zawsze przy wyborze instalacji trzeba brać pod uwagę ostateczne opłaty. Pompy ciepła na polskim rynku wymagają dość znacznych nakładów finansowych, jednak pamiętajmy o programie “Moje Ciepło”, który umożliwia uzyskanie dofinansowania do zakupu i montażu tych urządzeń. Dodatkowo koszty eksploatacyjne ograniczają się do poboru prądu, który jest potrzebny w dużo mniejszej ilości niż przy użytkowaniu pieca elektrycznego. Zakładając dodatkowo instalację fotowoltaiczną, będziesz miał energię cieplną całkowicie za darmo. Można powiedzieć, że pompa ciepła to bezobsługowe i tanie ogrzewanie domu.

Sam zakup źródła ogrzewania i ciepłej wody użytkowej jest ważny, jednak trzeba też zwrócić uwagę na inne aspekty. Przede wszystkim można ograniczyć zapotrzebowanie na ciepło poprzez wykonanie prac termoizolacyjnych. Dodatkowe ocieplenie dachu, odpowiedni dobór okien i wymiana kaloryferów na ogrzewanie podłogowe to kroki w dobrym kierunku. Wówczas będziesz mógł kupić tańszą pompę o mniejszej mocy, która zużywa mniej energii.

Dlaczego warto zamówić pompę ciepła już dziś? FlexiPower Group radzi

Pompa ciepła to chyba jedyny sposób na tanie ogrzewanie domu prądem i jednocześnie uzyskanie ekologicznego charakteru instalacji. Montaż takiego ogrzewania pozwala utrzymać komfort termiczny obiektu nawet przy sporych mrozach. Jednocześnie nie wymaga walki o drożejący opał, jak ma to miejsce w przypadku ekogroszku. Między innymi dlatego zainteresowanie pompami ciepła w ostatnich miesiącach wyraźnie wzrosło.

Większy popyt na pompy zauważają także eksperci z FlexiPower Group, firmy specjalizującej się w sprzedaży i montażu powietrznych pomp ciepła. Radzą oni zakupu pompy nie odkładać na ostatnią chwilę. Może to bowiem oznaczać dłuższe oczekiwanie na sam produkt i jego instalację. W skrajnych przypadkach na nowe źródło ciepła trzeba będzie czekać nawet do kolejnej wiosny. Zastanów się zatem, czy stać Cię na to, aby odkładać tę inwestycję na później?

Dodaj komentarz