Wynajem pomp – który sprzęt spełni Twoje wymagania? Podpowiadamy

pompy

Pompy to urządzenia znajdujące szereg zastosowań. W poszczególnych sytuacjach odpowiednie będą inne rodzaje tych urządzeń. Dzisiaj wynajem pomp dotyczy sprzętu różnego typu. Sprawdź, jakie urządzenie będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.

Wynajem pomp, czyli usługa specjalistyczna

Usługą wynajmu urządzeń określanych jako pompy, zajmują się wyspecjalizowane firmy. Mowa bowiem o zaawansowanym technologicznie sprzęcie, który wymaga fachowego serwisu i obsługi.

Wypożyczalnia pomp do wody oferuje zwykle o wiele więcej, niż tylko użyczenie klientowi sprzętu. Przynajmniej dla najbardziej renomowanych wypożyczalni, takich jak Drial, wynajem pomp to usługa kompleksowa. Firma oferuje wynajem pomp szlamowych, igłofiltrów, modeli wysokociśnieniowych i wiele więcej. Natomiast w zakresie świadczonych usług znajdują się:

  • dostarczenie sprzętu,
  • odbiór pompy,
  • podłączenie urządzenia,
  • obsługa pompy lub przeszkolenie w tym zakresie,
  • serwis urządzenia i wymiana sprzętu w przypadku awarii.

Wynajem pomp szlamowych, igłofiltrów i wiele więcej

Jak wspomnieliśmy, różnorodność pomp jest duża. Zatem wybór odpowiedniego sprzętu pozostaje trudny. Postanowiliśmy więc omówić zastosowanie najpopularniejszych urządzeń z tej kategorii.

Wynajem pomp szlamowych to rozwiązanie odpowiednie w przypadku konieczności odciągnięcia zarówno względnie czystej wody, jak i ścieków. Urządzenie jest przystosowane do pompowania mieszanek wodno-olejowych. Dlatego też wykorzystuje się je do pompowania wody budowlanej i przemysłowej. Również w przypadku zalania powierzchni bardzo często poleca się pompę szlamową.

Kolejny popularny model to pompa do igłofiltrów. Mowa o urządzeniu budowlanym. Sprzęt ten wykorzystuje się głównie do obniżania poziomu wód gruntowych. Oznacza to, że musi być przystosowany do pompowania wody, ale też fragmentów gruntu.

Kolejną kategorię stanowią pompy do ścieków, określane też jako pompy do wody zanieczyszczonej. Mowa tutaj o pompowaniu wody bardzo brudnej, często zawierającej duże cząsteczki zanieczyszczeń. Niezbędnym elementem każdej takiej pompy jest wirnik odśrodkowy. Jego cechą wyróżniającą jest brak możliwości zatkania. Sprzęt znajduje zastosowanie między innymi podczas remontów kanalizacji, stanowiąc jej tymczasowy bypass.

Pompy zatapialne – kiedy ich potrzebujesz?

Jeśli planujesz pompowanie mocno zanieczyszczonej wody, czy też pracę w trudnych warunkach, wybierz wynajem pomp zatapialnych. Mowa o urządzeniach przystosowanych do pełnego zanurzenia w wodzie i ściekach. Posiadają one całkowicie szczelną konstrukcję. Ponadto są wykonane z najwyższej jakości, wzmacnianych materiałów. Dzięki temu są odporne na działanie większości czynników chemicznych. Nie ulegają też uszkodzeniom mechanicznym.

Wyróżniamy dwa rodzaje pomp zatapialnych. Każda dobra wypożyczalnia pomp do wody i ścieków posiada w ofercie modele drenażowe i szlamowe. Te pierwsze to pompy odporne na działanie cząstek ściernych. Tym samym mogą pompować na przykład wodę z piaskiem. Dzięki temu znalazły zastosowanie choćby na placach budowy. Spisują się dobrze również jako pompy do wody ze studzienek drenażowych.

O pompach szlamowych już wspominaliśmy. Występują one w formach niezatapialnych i zatapialnych. Wynajem pomp szlamowych zatapialnych jest wskazany w razie konieczności pozbycia się surowych ścieków. Ponadto zaleca się ich stosowanie wszędzie tam, gdzie ilość zanieczyszczonej wody jest bardzo duża. W takiej sytuacji bowiem nie obejdzie się bez pełnego zanurzenia sprzętu do pompowania.

Dodaj komentarz