Kołdra wełniana, puchowa, a może syntetyczna – jaką wybrać?

Sen odgrywa bardzo istotną rolę w życiu człowieka. Zrelaksowany i wypoczęty człowiek ma więcej sił i energii. Aby się wyspać trzeba mieć dobrze dobrany materac, ale także kołdrę, która zapewni odpowiedni komfort cieplny. Jaką kołdrę wybrać? Czy kołdra 160×200 będzie dobra dla dwóch osób?

Kołdra – przykrycie, bez którego ciężko byłoby zasnąć

W sklepach dostępne są różnego rodzaju kołdry. Jedne wypełnione są puchem, inne wełną. Są kołdry całoroczne i zimowe. Także bogaty jest wybór rozmiarów. Kołdra 160×200 jest idealna do łoża małżeńskiego. 120×200 to doskonały wybór dla nastolatka.

Wybór jest bardzo szeroki i ciężko jest się zdecydować, którą kołdrę wybrać. Na pewno należy zwrócić uwagę na wysoką jakość wykonania. Dobrze jest także sprawdzić, czy kołdra posiada certyfikaty i atesty zapewniające bezpieczny i komfortowy sen. Warto także wybrać odpowiednie wypełnienie i obszycie, które nie uczula.

Kołdra puchowa, a może wełniana – która będzie lepsza?

Wiele osób wybiera naturalne materiały, dlatego też puchowe i wełniane wypełnienia cieszą się dużą popularnością. Wielu osobom może się wydawać, że takie kołdry nadają się jedynie na zimowy okres. Nic bardziej mylnego. Kołdra puchowa czy wełniana może być używana również latem. Wystarczy wybrać model lekki z mniejszą ilością wsadu.

Przy okazji wyboru tego rodzaju kołder, należy wziąć pod uwagę aspekt higieniczny. Takich produktów nie można prać w pralce z oczywistych względów, dlatego też należy regularnie wietrzyć kołdrę. Nie wolno jej wystawiać na działanie promieni słonecznych, z tego względu najlepiej wybrać miejsce zacienione i przewiewne. Takie kołdry nie nadają się dla alergików, co także należy wziąć pod uwagę podczas kupna.

Dlaczego należy dobrać kołdrę do pory roku?

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kołdra powinna być dopasowana nie tylko rozmiarowo, ale także do sezonu. Dostępne są kołdry całoroczne, zimowe i letnie. Osoby, które cenią sobie stałe temperatury, powinny wybrać model całoroczny.

Zimowa kołdra z pewnością przypadnie do gustu osobom uwielbiającym ciepło. Wiosną i latem lepiej będzie się spało pod letnią kołdrą, która jest przewiewna i sprężysta. Na pewno należy wybrać taką kołdrę, która będzie odpowiednio odprowadzać wilgoć i zapewni maksymalny komfort termiczny.

Dodaj komentarz