Obrusy na zamówienie – czy są dla każdego?

Obrusy mają za zadanie chronić stół przed zniszczeniem, zabrudzeniami i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Dzięki nim jedzenie jest higieniczne, a nawet staje się przyjemnym rytuałem. W sytuacjach społecznych, takich jak uroczyste przyjęcia czy po prostu wyjścia do restauracji, obrus pełni rolę dekoracyjną, ale także stanowi część kultury spożywania posiłków. Jeśli potrzebujesz nakrycia na stół, najlepszym rozwiązaniem będą obrusy szyte na miarę.

Dla kogo przeznaczone są obrusy na wymiar?

Obrusy na miarę świetnie się sprawdzają w gastronomii, gdzie istnieje potrzeba ujednolicenia wyglądu stolików, jeśli chce się zachować spójny wygląd całego lokalu. Żeby zapewnić klientom maksymalny komfort spożywania posiłków, a także zadbać o wystrój lokalu, można zamówić większą ilość wybranego modelu obrusów. To świetny sposób na przystrojenie restauracji i uspójnienie kodu wizualnego swojego biznesu. Szczególnie dobrze takie nakrycia sprawdzą się w przypadku niestandardowych rozmiarów stolików.

Podobnie warto wyposażyć się w obrusy na wymiar, jeśli planuje się większą uroczystość. Duża ilość gości wymaga zadbania o odpowiednią oprawę. Każdy z nich musi być posadzony przy odpowiednio eleganckim nakryciu. Tylko wtedy biesiadnik naprawdę  zaangażuje się w atmosferę celebracji posiłku. Dlatego najlepszy obrus na wesele to taki, który idealnie komponuje się ze stolikiem. Najprościej to osiągnąć, zamawiając specjalnie wymierzone nakrycia.

Jakie kupić obrusy na wymiar?

Poza wielkością należy oczywiście zwrócić uwagę na wzór, który występuje na tkaninie, a także sam materiał, z którego obrus został wykonany. Gładkie połyskujące tkaniny wyglądają pięknie na stołach. Niezwykle elegancko wygląda na przykład satyna. Obrusy na miarę Rapier to także szeroka oferta wariantów kolorystycznych. Warto również zwrócić uwagę na sposób wykończenia brzegów. To detal, ale wieńczący całość.

Ważne, aby zamawiane obrusy były plamoodporne i nie brudziły się łatwo. Nakrycie, które się nie dopiera jest zupełnie niefunkcjonalne. W gastronomii sprawdzają się na przykład produkty poliestru. To sztuczne tworzywo, które jest wyjątkowo wytrzymałe.

Gdzie kupić obrusy na wymiar?

Firma Rapier produkuje obrusy, Częstochowa zaś jest miejscem, w którym najczęściej realizuje swoje zamówienia. W sklepie można kupić najwyższej jakości nakrycia, które sprawdzą się zarówno w gastronomii, jak i podczas większych prywatnych przyjęć. Tkaniny obrusowe Rapier są w 90 procentach przypadków, wykonane z materiałów o pochodzeniu lokalnym. Dzięki temu, że powstają w profesjonalnej szwalni, ich jakość pozostaje bez zarzutu.

Zajrzyj na naszą stronę i wybierz produkty najlepsze dla siebie, a jeśli będziesz mieć jakieś pytania, napisz. Producent obrusów Rapier to firma z wieloletnim doświadczeniem. Można nam w stu procentach zaufać. Współpracujemy z wieloma projektantami wzorów i mamy własną krojownię. W naszej ofercie znajdują się nie tylko obrusy, ale również bieżniki, przeznaczone do szczególnie długich stołów.

Dodaj komentarz