Czy żaluzje aluminiowe dalej są w modzie? Sprawdzamy

Kilkanaście lat temu praktycznie w każdym domu czy mieszkaniu na oknie znajdowały się żaluzje aluminiowe. Następnie zastąpiły je rolety, które szturmem zdobyły salony polskich domów. Czy metalowe zasłony są już niemodne i sprawdzają się jedynie w stylu loftowym? Dowiedz się, jakie zalety posiadają żaluzje aluminiowe i czy ich aranżacja w Twoim pomieszczeniu będzie strzałem w dziesiątkę!

Zalety żaluzji poziomych ze stopu aluminium

Aluminiowe żaluzje są znane od wielu lat i cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na ich właściwości chroniące przed ciepłem i słońcem. Obecnie na rynku dostępne jest wiele różnych rodzajów żaluzji aluminiowych, w różnych kolorach oraz z różnymi systemami montażu i sterowania. Użytkownicy docenią łatwość czyszczenia tych rolet – wystarczy przetrzeć poszczególne listwy wilgotną szmatką i łagodnym środkiem do mycia, aby wyglądały jak nowe. Z łatwością wyjmiesz je z okna i namoczysz w wodzie z detergentem.

Obecnie żaluzje są dostępne w różnych kolorach, w tym żaluzje aluminiowe imitujące drewno, z różnymi opcjami montażu. Różnorodna oferta pozwoli każdemu znaleźć taki, produkt, jaki potrzebuje (sprawdź asortyment na stronie: https://www.karnix.pl/zaluzje-aluminiowe.html). Dla wygody użytkownika zaleca się montaż wewnątrz szczeliny przyszybowej za pomocą łączników ramowych lub specjalnych łączników niewymagających otworów w ramie. Tak zwane kołki chronią okiennice i pozwalają na dociskanie ich do szyby nawet w oknach skośnych.

Żaluzje aluminiowe – cena

Okiennice aluminiowe są tańsze niż inne systemy dostępne na rynku. Są piękną i elegancką ozdobą okienną do wielu domów i biur. Ciepłe kolory zawsze idealnie sprawdzają się w mieszkaniach i domach, nie tylko tworząc klimat, ale także dekorując całe wnętrze.

Nie ma wątpliwości, że listwy żaluzji można dowolnie ustawiać, aby uzyskać tyle światła, ile chcesz, co jest bardzo wygodne. W przypadku rolet nie jest to możliwe – aby przepuścić promienie słoneczne, należy podnieść całą tkaninę.

Żaluzje nowoczesne od Karnix wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Lamele są dostępne w różnych grubościach, zgodnie z preferencjami użytkownika. Wstążka jest dostępna w różnych kolorach, a także w montowaniu w górnym i dolnym kanale żaluzji. Tradycyjne rolety są obsługiwane za pomocą sznurków i przycisków przymocowanych do reszty mechanizmu. Oczywiście do wyboru są bardziej luksusowe wersje, takie jak automatyczne zaślepki gwintów, sterowanie elektroniczne czy dolne mocowania szyny.

Czy warto zamontować żaluzje aluminiowe?

Jak widać, dzięki rozwiązaniom, które do niedawna uważano za przestarzałe, można stworzyć nowoczesne wnętrze, które cieszy mieszkańców. Różnorodność żaluzji aluminiowych dostępnych na rynku pomoże w aranżacji nie tylko loftowych lokali, ale także tych nowoczesnych, w których taka ozdoba na oknie będzie łączyła funkcje użytkowe z estetycznymi. Dodatkowo w odróżnieniu od zwykłych rolet, można bez trudu uzyskać taką ilość światła w pomieszczeniu, jaką potrzebujemy, korzystając z regulacji położenia lameli żaluzji aluminiowych.

Dodaj komentarz