Jak wybrać firanki do kuchni?

firanki do kuchni

We współzależności od tego, w jakim stylu jest zaaranżowana Twoja kuchnia oraz jaką część okna zamierzasz zasłonić, należy dobrze dostosować firankę, natomiast stanie się dekoracją oraz skompletowaniem całego pomieszczenia. Kuchnia to miejsce, w jakim spędzamy wiele czasu na przygotowywaniu oraz jedzeniu wspólnych pokarmów, więc winna być przytulna oraz ciepła. Jak uzyskać taki klimat? Starczy, iż zawiesisz stylowe firany w kuchennym oknie.

Jak dobrać dobre firanki?

Nabywając firanki do kuchni, zobacz, jak dobrany rodzaj wygląda na zdjęciach, jakie znajdują się na stronie sklepu internetowego. Wymierz też, jakie firany będą pasowały do twoich okien. Jeśli będziesz miał pewne wątpliwości powiązane z zakupem, skontaktuj się ze sprzedawcą. Kompetentny pracownik postara się poradzić, jakie kupować firany do salonu czy jak wybrać konkretne składniki, by nowoczesna firanka do kuchni doskonale pasowała do twoich okien.

Polecamy się zapoznać z asortymentem:

Zazdrostki do kuchni – odpowiedni pomysł na ozdobienie okna kuchennego

W małej kuchni o niewielkich oknach doskonale sprawdzą się zazdrostki. To niewielkich wymiarów poziome firany, jakie wiesza się w dolnej partii okna na określonych kijach czy karniszach teleskopowych. Również do niedawna łączone z babciną kuchnią na wsi, dzisiaj jeszcze powszechniej ozdabiają okna w kuchniach wyposażonych w rozmaitych stylach. To dobry pomysł, jeżeli nie chcemy przyciemnić wnętrza, natomiast zależy nam na ozdobieniu okna oraz przyjemnym oddzieleniu od sąsiadów. Możemy zdecydować się także na delikatne zasłony.

Znane typy firan do kuchni

Wielką sławą cieszą się też metrażowe firanki żakardowe. Firanka żakardowa zrobiona z przędzy odpowiednio przepuszcza oświetlenie oraz powietrze. W sprzedaży są żakardowe zasłony do kuchni z motywem kwiatowym czy geometrycznym. Firanka żakardowa może być wykończona nabłyszczaną nicią, co wywołuje, iż metrażowe firany prezentują się jeszcze bardziej efektownie. Dość znane są też firanki gotowe oraz zasłony z motywem kuchennym. Garnuszki, imbryczki lub wzory na zasłonach oraz firanach to niewątpliwie zły pomysł do niewielkiej kuchni.

Jakie firanki do kuchni są dostępne w sklepach?

Na rynku odnajdziesz multum gotowych upięć przeznaczonych do zawieszenia w oknach kuchennych. Są to zarówno jedne firany, jak również całe kilkuelementowe zestawy, np.: firana + zasłona. Do najpopularniejszych fasonów firanek kuchennych należą: woal i lambrekin. Dzianiny wyglądem są zbliżone do siebie ze względu na jednakowy sposób ich upięcia. Każda spośród nich składa się z dwóch firan połączonych po obu stronach tak, aby odkrywać dużą część okna.