Apartament w stylu eklektycznym – jak urządzić?

Powszechnym marzeniem jest to o własnym mieszkaniu, które będzie urządzone według własnego indywidualnego stylu, wszelkich preferencji. Powinno spełniać wszelkie najważniejsze potrzeby, w tym przede wszystkim być funkcjonalne oraz komfortowe dla użytkownika. Po tym gdy już zdecydujesz się na inwestycję i kupisz swoje wymarzone mieszkanie będziesz musiał podjąć wiele istotnych decyzji, w tym oczywiście wybranie odpowiedniego stylu. Może to być taki oparty na Twoim guście, bądź jeden z istniejących. Spośród naprawdę wielu stylów, jednym z najbardziej wyróżniających się jest eklektyczny. Zdecydowanie warto na niego postawić, jeśli zależy Ci na tym, aby w Twoim mieszkaniu panowała różnorodność. Styl eklektyczny to przede wszystkim łączenie form, stylów oraz niesamowicie duży wybór z palety kolorystycznej. Nie musisz martwić się o monotonność. Ważnym jest, aby zachować umiar i nie uzyskać wrażenia chaosu.

Zasady stylu eklektycznego

Tak jak każdy styl, tak i eklektyczny ma swoje zasady. Nie są one tak sztywne i czasem można je naginać. Warto jednak stosować się do zaleceń. Kolorystyka daje tutaj niesamowite możliwości, jest niemalże nieograniczona, choć należy ją dobierać z rozwagą, aby mieszkanie nie było chaotyczne. To samo tyczy się materiałów, najlepiej jest zdecydować się na jeden przewodni i to pod niego dobierać resztę. Nieograniczony wybór ma się także jeśli chodzi o wzory. Możesz wybrać co tylko zapragniesz, z uwzględnieniem tego, aby pasowało do reszty wystroju. Jeśli nie wiesz na co się zdecydować ewidentnie sięgnij po znane już połączenia, takie jak drewna z cegłą, które od lat zachwyca w stylu loftowym. Nie bój się łączyć Twoim ulubionych stylów. Glamour z boho? Może dać naprawdę świetny efekt!

Styl eklektyczny – dodatki

Różnorodność w przypadku dodatków jest naprawdę niesamowita. Szczególnie ciekawie to wygląda jeśli chodzi o kontrastowość oświetlenia. Minimalizm w połączeniu z oświetleniem w stylu glamour to naprawdę świetny pomysł. Pomieszczenie w stylu loftowym świetnie sprawdzi się z oświetleniem boho. Jak widać istnieją naprawdę ciekawe opcje, a dodatkowo są niczym nieograniczone. Niezbędnym elementem w przypadku stylu eklektycznego są dywany, które mają w zwyczaju to, że ocieplają charakter pomieszczenia. Świetny wybór stanowią te miękkie i puchate albo w antyczne wzory lub – często wybierane w ostatnim czasie – geometryczne. Metalowe półki  będą stanowiły świetną bazę do mieszkania w stylu eklektycznym!

Dla kogo styl eklektyczny będzie idealny?

Przez niesamowitą różnorodność, którą charakteryzuje się styl eklektyczny, jest on jednym z tych naprawdę często wybieranych. Nie jest on stylem stworzonym dla jednej konkretnej grupy ludzi, wręcz przeciwnie. To właśnie to, że każdy z nas może go wybrać, stanowi jedną z jego największych zalet. Szczególną gratką będzie dla osób, które uwielbiają eksperymentować z wystrojem wnętrz oraz tych, którzy nie znoszą nudy. Prawdopodobnie żaden inny styl nie usatysfakcjonuje ich tak jak właśnie ten. Będą oni mogli zmieniać jego charakterystykę cały czas. W stylu eklektycznym prawdziwą rewolucję można uzyskać zmieniając tak naprawdę tylko jeden element. Przy tym uzyskać można niepowtarzalny efekt, który będzie stanowił obiekt fascynacji dla mieszkańców. Jeśli nie jesteś przekonany do tego, aby stawiać na gotową, narzuconą z góry formę, zdecydowanie wybierz do swojego mieszkania właśnie styl eklektyczny!

Artykuł powstał przy współpracy z Dozbud.

Dodaj komentarz