Pistolet do malowania ścian w domu – maluj szybciej, dokładniej i ekonomiczniej

Malowanie ścian w domu to z pozoru zajęcie dość proste, jednak każdy, kto robił to choć raz, wie, że wcale tak nie jest. Malowanie wcale nie zajmuje mało czasu, a osiągnięcie satysfakcjonującego efektu wcale nie jest takie łatwe. Możesz to zmienić, decydując się na malowanie za pomocą elektrycznego pistoletu do malowania ścian. Już podczas pierwszego malowania za pomocą tego narzędzia, zauważysz różnicę i nigdy więcej nie będziesz chciał malować klasyczną metodą, czyli za pomocą pędzli i wałków. Poznaj wszystkie zalety malowania ścian pistoletem i przekonaj się, jak łatwo odmienisz przebieg remontów swoim domu.

Natryskowe malowanie pistoletem – na czym polega?

W czasie malowania natryskowego farba, rozbita na małe drobiny, aplikowana jest pod dużym ciśnieniem na malowaną powierzchnię przez dyszę, na której znajdują się niewielkie otwory. Mogą znajdować się one pośrodku dyszy, wówczas strumień farby jest okrągły, natomiast ich umiejscowienie po bokach dyszy tworzy strumień płaski, odpowiedni do malowania dużych powierzchni.

Zalety malowania natryskowego

Pistolety do malowania w dużym stopniu podnoszą komfort nakładania powłoki farby na ścianę, a także wpływają na obniżenie kosztów tego procesu. Poznaj wszystkie korzyści malowania ścian za pomocą pistoletów.

  • Równomierne pokrycie powierzchni – w czasie malowania natryskowego farba przyjmuje postać aerozolu, dzięki czemu możliwe jest równomierne pokrycie całej powierzchni powłoką o jednakowej grubości. Farba dostaje się także w szczeliny i nierówności, co bywa problematyczne w czasie klasycznego malowania pędzlem lub wałkiem.
  • Brak zacieków – kolejnym aspektem, który wpływa na jakość powłoki, jest brak zacieków, które w czasie malowania pędzlem lub wałkiem pojawiają się niemal zawsze.
  • Skrócony czas pracy – malowanie natryskowe za pomocą pistoletu jest nieporównywalnie szybsze. Farba także szybciej wysycha, dzięki czemu skraca się czas oczekiwania przed nałożeniem drugiej warstwy.
  • Ekonomia – pistolety do malowania zużywają mniej farby niż zużywa się podczas malowania pędzlami lub wałkami, co przekłada się na niższych finalny koszt remontu.

Jak wybrać pistolet do malowania ścian?

W domu najkorzystniejszym rozwiązaniem okaże się elektryczny pistolet do malowania. Jest to sprzęt niewielki, poręczny i stosunkowo niedrogi, a ponadto gwarantuje wystarczająco dobre osiągi. Ze względu na bezproblemowy dostęp do gniazdek elektrycznych, jego zasilanie nie będzie stanowiło żadnego kłopotu.

Warto zdecydować się na sprzęt cenionych producentów, np. pistolety do malowania Yato, Ryobi czy Graco. Narzędzia tych producentów charakteryzują się wysoką precyzją wykończenia, solidnością i długą żywotnością. Ich parametry pozwalają z powodzeniem wykorzystywać je do malowania w ścian w pomieszczeniach, do których są przeznaczone.

Szeroki wybór pistoletów do malowania, które spełnią bardzo zróżnicowane oczekiwania, znajdziesz w sklepie z narzędziami Emast.pl.