Pomoc prawna może Ci się przydać także na wakacjach!

prawo

Wakacje to czas relaksu, pięknej pogody i regenerowania sił przed nadchodzącymi wyzwaniami dnia codziennego. Przynajmniej takie myśli mamy w głowie, kiedy na nie jedziemy. Na ogół nie zakładamy, że w trakcie zagranicznego urlopu all inclusive, czy szalonej eskapady autostopem przez Europę, może nam się przydarzyć sytuacja, wymagająca interwencji prawnika. Doświadczenie jednak uczy nas, że warto w każdej sytuacji mieć plan awaryjny – na wszelki wypadek.

Kiedy biuro podróży zawiedzie…

Zgodnie z danymi z roku 2021 przedstawionymi przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, w minionym roku biura podróży w Polsce obsłużyły 4,4 miliony klientów. Jednak nie wszyscy doczekali się upragnionego relaksu na urlopie. Z zebranych statystyk wynika iż 0,18 miliona wyjazdów zostało anulowanych. Znaczy to tyle, że co dziesiąta osoba wybierająca się na wakacje z biurem podróży, musiała obejść się smakiem.

Jeżeli biuro anuluje nasz wyjazd przed jego rozpoczęciem, znajdujemy się w niekomfortowej, ale względnie bezpiecznej sytuacji. O wiele gorzej jest w przypadku, w którym po dojechaniu na miejsce okazuje się, że nasz hotel jest nieczynny lub nie spełnia oczekiwanych przez nas standardów. Co robić, gdy biuro podróży nie odpowiada na podejmowane przez nas próby kontaktu? Warto wiedzieć, że istnieją kancelarie adwokackie, które umożliwią nam skontaktowanie się z prawnikiem online.

Internetowe porady prawne

Jeżeli tylko masz stabilny dostęp do Internetu, możesz się umówić na wizytę i konsultacje z dowolnego miejsca na Ziemi. To ważna informacja, zwłaszcza jeżeli jedziemy w odległe rejony świata, gdzie dostęp do instytucji pomagających obcokrajowcom może być utrudniony. Za pośrednictwem smartfonu z dostępem do sieci możesz skonsultować online z prawnikiem takie wakacyjne sprawy jak:

– problemy z nieuczciwym biurem podróży
– dochodzenie odszkodowania za opóźnienia linii lotniczych
– odszkodowanie za warunki pobytu niezgodne z przedstawioną ofertą
– pomoc prawna w sprawach dotyczących wypadków losowych
– pomoc dla ofiar przestępstw

Zmarnowany urlop – walcz o odszkodowanie!

Czy wiesz, że możesz domagać się od biura podróży nie tylko rekompensaty poniesionych kosztów, ale także odszkodowania i zadośćuczynienia za wyjazd, który okazał się wielkim rozczarowaniem? Aby móc dochodzić swoich praw w sposób skuteczny, warto skontaktować się z prawnikiem online już w trakcie trwania rozczarowującego pobytu. Doradzi nam on jak zebrać materiał dowodowy, który potem wraz z odpowiednimi pismami zostanie przesłany do nieuczciwego biura podróży.

Warto być mądrym Polakiem przed szkodą i wyjeżdżając na wakacje, przygotować się na rozmaite sytuacje, które mogą Cię spotkać. Zapisany w telefonie numer do kancelarii, obsługującej klientów za pośrednictwem Internetu nie zajmie dużo miejsca w bagażu, a może ułatwić wiele spraw! (więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://lexsecure.pl/o-nas)

Dodaj komentarz