Pompa basenowa do basenu ogrodowego – najważniejsze informacje

Pompa filtrująca jest urządzeniem niezbędnym w każdym basenie ogrodowym. Dzięki niej bez obaw będziemy mogli się zanurzyć w naszym prywatnym basenie w szczególnie upalne dni. Basen jest także miejscem, które z pewnością pokochają nasze dzieci, rodzina, czy też znajomi. Jeśli będziemy odpowiednio go konserwować oraz zainwestujemy w dobrej jakości pompę basenową, to z pewnością posłuży on nam przez wiele lat. Zakup samego basenu oraz dopasowanej do niej pompy nie powinien nam nastręczyć szczególnych trudności. Wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć, by sprawić, żeby nasze lato w ogrodzie nabrało zupełnie nowego wymiaru.

Jaka pompa do basenu ogrodowego – stawiajmy na solidne rozwiązania

Dopasowanie pompy do basenu ogrodowego nie jest trudne. Inwestując w pompę filtrującą, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim wydajność pompy – musi być ona dopasowana do pojemności basenu. Pompy filtrujące, takie jak np. pompy piaskowe czy kartuszowe, pozwolą nam oczyścić wodę w basenie z piasku, pyłu, włosów, owadów, czy też innych zanieczyszczeń, które mogą mieć zły wpływ na jakość wody. Tego typu pompy, które przeprowadzą prawidłowe filtrowanie wody bez trudu nabędziesz na stronie sprzedażowej dostudni.pl: https://www.dostudni.pl/pompy-basenowe,c107.html.

W przydomowym basenie warto mieć takie urządzenie, które zapewni nam maksimum komfortu podczas korzystania z kąpieli w basenie. Na stronie dostudni.pl możesz się zapoznać z możliwościami pompy basenowej SWIM 150 IBO z filtrem wstępnym, dzięki której nasza woda osiągnie odpowiednie parametry. Jej dokładną charakterystykę znajdziesz pod adresem: https://www.dostudni.pl/pompa-basenowa-swim-150-ibo-z-filtrem-wstepnym,id5310.html. Może ona z powodzeniem pracować z wodą z domieszką chloru, a w ciągu jednej minuty może przepompować aż czterysta siedemdziesiąt litrów wody. Jest to pompa do basenu dużych rozmiarów i może być wykorzystywana w basenach z wodą morską.

Pompa basenowa – pompa piaskowa, a może kartuszowa?

W wyżej wymienionym sklepie znajdziesz pompy piaskowe, które są polecane do większych basenów, a także pompy kartuszowe, które sprawdzą się w basenach poniżej dziesięciu tysięcy litrów pojemności. By pompy basenowe zapewniły czystą wodę, trzeba regularnie je czyścić. Oprócz wydajnych pomp do dużych basenów znajdziesz w sprzedaży pompy, które sprawdzą się w basenach do hydromasażu, jacuzzi, itp. Można tutaj nabyć pompę filtracyjną IBO JA-50: https://www.dostudni.pl/pompa-filtracyjna-ibo-ja-50-do-hydromasazu-wanny-jacuzzi,id4153.html. Jest ona w stanie posłużyć do oczyszczania wody z wydajnością stu osiemdziesięciu litrów na minutę, a przy tym jest energooszczędna, gdyż napędza ją jednofazowy silnik o mocy 0,37 kW.

Należy pamiętać, że pompy mogą mieć różną średnicę: przeważnie jest to 32 albo 38 milimetrów. Oczyszczanie wody będzie także wymagało odpowiedniej chemii oraz wydajności pompy. Woda w basenie powinna być oczyszczana przynajmniej trzy razy na dobę, jeśli dzieje się to w trybie 24-godzinnym. Dobrze dobrana pompa do basenu sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zamontujesz ją zgodnie z wymogami technicznymi urządzenia.

Warto tutaj podkreślić, że wodę z basenu letniego można potem wykorzystać, np. do podlania ogrodu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://www.dostudni.pl/co-zrobic-z-woda-z-basenu-ogrodowego,b196.html.

Dodaj komentarz