“Zawsze staramy się szukać autorskich rozwiązań” – wywiad z firmą KB Projekt

DomoEkspert: Firma KB Projekt funkcjonuje na rynku ponad 20 lat. Czym różni się od innych firm architektonicznych na rynku?

Firma KB Projekt wyróżnia się bogatą, różnorodną kolekcją ponad 1000 projektów domów, budynków gospodarczych oraz projektów komercyjnych. Oferujemy produkty i  usługi, które łączą w sobie najwyższy poziom wykonania z atrakcyjną ceną. Istotny jest dla nas oryginalny pomysł, jak również szacunek do lokalnych tradycji. Dla klientów poszukujących rozwiązań odmiennych niż te, które można znaleźć w naszej ofercie proponujemy projekty indywidualne również w bardzo atrakcyjnych cenach. Potrzeby i satysfakcja Klientów zawsze były dla nas najważniejsze.

KB Projekt oferuje usługi projektowania domów na indywidualne zamówienie oraz gotowe projekty. Która z tych usług znajdowała się w Państwa ofercie wcześniej i jak doszło do rozwoju firmy w tym kierunku?

Wcześniej były projekty gotowe, szeroka gama projektów spowodowała duże zainteresowanie naszymi usługami, dynamiczny rozwój firmy pozwolił na rozwinięcie specjalności jaką stały się projekty indywidualne i również komercyjne. Inwestorzy znajdą u nas zarówno bardzo odważne propozycje oparte o najnowsze rozwiązania konstrukcyjne, jak I tradycyjne projekty czerpiące z najlepszych wzorców. Tworząc projekty domów i budynków komercyjnych zawsze staramy się szukać autorskich rozwiązań, dbamy o każdy detal, oferujemy transparentną współpracę.

Jakie są główne trendy w projektowaniu domów, na które KB Projekt zwraca obecnie uwagę?

Każdego roku w naszej kolekcji pojawiają się nowe projekty,które podążają za współczesnymi trendami. Projektując nie zapominamy o tradycji, ale nawiązujemy tylko do sprawdzonych i praktycznych rozwiązań konstrukcyjnych i architektonicznych. Dużym zainteresowaniem cieszą się teraz proste oszczędne w formie bryły, unikanie ozdobnych detali, naturalne barwy, dopasowanie budynku do otoczenia, otwarte wnętrza, ważna jest duża ilość światła naturalnego, zastosowanie naturalnych materiałów takich jak drewno czy kamień. Innowacyjne rozwiązania technologiczne, czyli energooszczędność, jest bardzo istotna. Tylko budynek wyposażony w  nowoczesne instalacje oparte na odnawialnych źródłach energii takich jak fotowoltaika, odzysk wody deszczowej, nisko lub bezemisyjne ogrzewanie, wentylacja z odzyskiem ciepła będzie przyjazny dla środowiska i w naszej ofercie na takich projektach koncentrujemy obecnie swoją uwagę.

Jakie kategorie gotowych projektów domów oferuje KB Projekt i dla kogo są one przeznaczone? Są to wyłącznie domy jednorodzinne?

Posiadamy wiele kategorii domów jednorodzinnych i budynków komercyjnych, najbardziej wymagający klient z pewnością znajdzie coś dla siebie, są to m.in.projekty domów parterowych, z poddaszem, piętrowe, dwurodzinne, bliźniaki, domy nowoczesne, podhalańskie, z antresolą, rekreacyjne, na stok, na wąską działkę, projekty małych domów, tanie w budowie, wille i rezydencje. Oferujemy również możliwość wykonania projektu na indywidualne zamówienie. Tworząc projekt indywidualny uwzględniamy potrzeby przyszłych mieszkańców, wspieramy Klientów poprzez dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Projektujemy budynki komercyjne: usługowe, wielorodzinne, hotele, budynki gastronomiczne, warsztaty samochodowe, biurowce, pensjonaty, domy spokojnej starości, hale. Nie mamy ograniczeń, projektujemy w calej Polsce, liczny zespół specjalistów: architektów, konstruktorów i projektantów zadba o każdy szczegół.

Czy podczas przygotowywania projektów domów Państwa biuro korzysta z zewnętrznych programów do projektowania? Jakiego rodzaju są to programy?

Naszą pracę projektową wspomaga program Zwcad, tworzymy wysokiej jakości, precyzyjne rysunki, wydajność pracy jest bardzo wysoka, a proces projektowy przebiega szybko i sprawnie.

Jak wygląda etap konsultacji z klientami, aby dopasować projekt domu do ich potrzeb i wymagań?

Zadowolenie klienta to priorytet w naszej firmie. Na początku ustalamy wszystkie szczegóły dotyczące przyszłego domu i działki budowlanej, zadajemy szczegółowe pytania, analizujemy MPZP lub warunki zabudowy, wszystko to może odbyć się zdalnie lub w naszym biurze w Krakowie. Przygotowujemy wycenę. Podpisanie umowy to podstawa dla dalszych etapów pracy, zawiera kluczowe ustalenia i zobowiązania. Etap koncepcji to intensywny czas, analizujemy zalety i wady poszczególnych rozwiązań architektonicznych, konstrukcyjnych, staramy się znaleźć najbardziej ergonomiczne rozwiązania, dostosowujemy projekt domu do miejscowych przepisów, aby maksymalnie wykorzystać potencjał działki. Po akceptacji koncepcji opracowujemy projekt budowlany. Doświadczony zespół specjalistów zadba o to, żeby efekt finalny był jak najlepszy. Doradzamy optymalne rozwiązania, co ma przełożenie na cenę budowy.

Jak firma KB Projekt dba o zgodność swoich projektów z aktualnymi normami i przepisami budowlanymi?

Śledzimy zmiany w prawie budowlanym, uczestniczymy w szkoleniach, dlatego jesteśmy cały czas na bieżąco z aktualnymi przepisami. KB Projekt współpracuje tylko z doświadczonymi specjalistami z różnych branż, dzięki temu możemy zagwarantować indywidualne i kompleksowe podejście do każdego tematu.

Jakie są największe wyzwania, przed którymi stoi KB Projekt w dzisiejszych czasach, w kontekście rynku architektonicznego?

Dzisiejsza sytuacja na rynku nie jest łatwa, dlatego zdobycie kolejnych zleceń i klientów też jest trudniejsze, ale poprzez ciekawą, różnorodną ofertę budynków jednocześnie przystępną cenowo chcemy zachęcić klientów do skorzystania właśnie z naszej oferty. Projekty wykonuje doświadczony zespół, który może zaproponować innowacyjne rozwiązania. Możemy zagwarantować, że nawet najbardziej wymagające osoby znajdą coś dla siebie.

Dziękujemy za rozmowę!

Dodaj komentarz