Funkcjonalność w parze z ekonomiczną budową – sprawdź możliwości tego projektu

Jak zrealizować marzenia o wygodnym domu z poddaszem użytkowym, który oferuje funkcjonalną przestrzeń, urzeka nowoczesnym wyglądem i jednocześnie jest ekonomiczny w realizacji? Wszystko zaczyna się od wyboru projektu, a prezentowany w tym artykule „Dom w malinówkach 14 (A)” spełnia powyższe założenia. Idealnie sprawdzi się także w przypadku zamiaru budowy domu na małej działce.

Prosta konstrukcja bryły i nieskomplikowany w wykonawstwie dach dwuspadowy mają pozytywny wpływ na optymalizację kosztów budowy oraz usprawnienie procesu realizacji, sprzyjając także ekonomicznej eksploatacji i obniżeniu rachunków. „Dom w malinówkach 14 (A)” to reprezentant kolekcji: projekty domów tanich w budowie ARCHON+, cenionej przez Inwestorów, poszukujących idealnego połączenia komfortu, pięknej estetyki i oszczędności.

Elewacja, będąca odzwierciedleniem nowoczesnej elegancji, prezentuje się niezwykle atrakcyjnie dzięki kompozycji materiałów wykończeniowych, z użyciem jasnych i grafitowych tynków. Drewniana okładzina dodaje całości ciepła i naturalnego uroku, wprowadzając przytulną atmosferę. Drewno nie tylko wzbogaca estetykę zewnętrzną, ale również przyczynia się do harmonijnego wkomponowania budynku w otaczający go krajobraz. Każdy detal elewacji został zaprojektowany z myślą o stworzeniu spójnej i estetycznie atrakcyjnej całości. Wieczorem klimat podkreśla odpowiednio dobrane oświetlenie zewnętrzne.

  • powierzchnia “Domu w malinówkach 14 (A)” – ok. 128 m2
  • powierzchnia kotłowni – ok. 4 m2
  • minimalne wymiary działki – 19,5 x 16,5 m

Sprawdź aktualne KOSZTY BUDOWY „Domu w malinówkach 14 (A)” wyliczone wg minimalnych i średnich stawek krajowych Sekocenbud oraz pozostałe parametry budynku [https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-malinowkach-14-a-mab52766b0f6c1-koszt-budowy-7#product-heading ]

Układ funkcjonalny domu spełni oczekiwania rodziny z dziećmi. W ramach powierzchni użytkowej ok. 128 m2 zaprojektowano pięć komfortowych pokoi, w tym gabinet na parterze, ponadto kuchnię ze spiżarnią, jadalnię, dwie łazienki, garderobę oraz pralnię.

Strefa dzienna to otwarta, przestronna część parteru płynnie połączona z narożnym tarasem. Komfortowy wypoczynek oferuje salon z wygodną sofą, a przyległa jadalnia z dużym stołem stanowi doskonałe miejsce do celebracji wspólnych posiłków. W proponowanej na wizualizacjach aranżacji wnętrza, mieszanka naturalnego drewna z chłodną strukturą betonu tworzy wyjątkową kompozycję, łącząc w sobie ciepło i nowoczesną surowość. Całość dopełnia ciekawe oświetlenie, które nie tylko funkcjonalnie rozświetla przestrzeń, ale również stanowi ważny element dekoracyjny, podkreślając charakter i styl wnętrza. Ta starannie przemyślana koncepcja kreuje przestrzeń, która jest równocześnie stylowa i przytulna, zachęcająca do rodzinnego spędzania czasu.

Kuchnia została wizualnie wyznaczona za pomocą funkcjonalnego półwyspu z miejscem na szybkie śniadania, oferuje wystarczająco dużo miejsca na zaplanowanie praktycznej zabudowy kuchennej z optymalną ilością przestrzeni roboczej oraz szafkami do przechowywania. Ułatwieniem w organizacji kuchennych prac jest również spiżarnia, znajdująca się tuż obok. W aranżacji kuchni podkreślono stylistyczną spójność otwartego wnętrza, łącząc materiały i kolory w harmonijną całość, co podkreśla integrację tego pomieszczenia z resztą domu. Pięknym elementem dekoracyjnym, dodającym wnętrzu charakteru i współczesnego designu, jest lampa nad barkiem.

Przestrzeń dzienna jest doskonale doświetlona dzięki odpowiednio zlokalizowanym przeszkleniom. Na parterze znajduje się również dodatkowy pokój, który może pełnić funkcję sypialni gościnnej lub gabinetu z komfortowym miejscem do pracy przy oknie i przestrzenią na potrzebne akcesoria.

Strefa nocna na poddaszu została zaprojektowana z myślą o spokoju i prywatności, oferuje idealne warunki do wypoczynku, a także nauki. Każdy z trzech przewidzianych tutaj pokoi wyróżnia się optymalnym wykorzystaniem powierzchni, wygodne przechowywanie umożliwiają pojemne szafy, a także osobna garderoba. W strefie poddasza znajduje się również łazienka, zaprojektowana z dbałością o detale, która mieści zarówno nowoczesny prysznic, jak i wannę. Aranżacja łazienki skupia się na funkcjonalności i elegancji, gdzie centralnym punktem jest obszerna szafka z zestawem umywalek. Umieszczone nad nią lustro optycznie powiększa przestrzeń, a precyzyjnie zaplanowane oświetlenie akcentuje ten efekt, tworząc przyjemną atmosferę sprzyjającą relaksowi. Wybór materiałów wykończeniowych podkreśla nowoczesny styl łazienki.

Na poddaszu mieści się również wspólna garderoba, zaplanowana z myślą o dobrej organizacji, pozwala na utrzymanie porządku. Praktyczną pralnię, umiejscowioną obok garderoby, można wyposażyć w niezbędne urządzenia. Przestrzeń ta została zaprojektowana tak, aby zoptymalizować funkcjonalność, oferując wygodne miejsce do prania, suszenia, a także prasowania ubrań.

Szczegółowe informacje o projekcie i parametry domu dostępne są na archon.pl

Na stronie pracowni można obejrzeć pełną galerię wizualizacji wnętrz, a także inne projekty z rodziny „Domów w malinówkach”.


Materiał partnera

Dodaj komentarz