Ogrodzenia panelowe – praktyczne i estetyczne rozwiązanie dla Twojego domu lub firmy

W dzisiejszych czasach, gdy bezpieczeństwo i prywatność stają się coraz bardziej istotne, odpowiedni wybór ogrodzenia dla naszej nieruchomości jest kluczowy. Istnieje wiele rodzajów ogrodzeń, które spełniają te wymagania, ale jednym z najbardziej popularnych i praktycznych rozwiązań są ogrodzenia panelowe. Są one nie tylko wytrzymałe i funkcjonalne, ale także estetyczne, dzięki czemu mogą doskonale dopasować się do stylu każdej nieruchomości, czy to domu jednorodzinnego, firmy, czy obiektu użyteczności publicznej.

Jednym z liderów na polskim rynku producentów ogrodzeń panelowych jest firma KOWMET. W swojej ofercie ma szeroki wybór ogrodzeń, które dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii i doświadczenia zdobywanego przez lata, cechują się najwyższą jakością.

Czym są ogrodzenia panelowe?

Ogrodzenia panelowe to bardzo popularne rozwiązanie stosowane zarówno na terenach prywatnych, jak i publicznych. Jak sama nazwa wskazuje, składają się one z paneli 3d lub 2d, które montowane są do słupków za pomocą specjalnych obejm. Bardzo często w skład takiego ogrodzenia wchodzi również betonowa podmurówka którą również znajdziecie Państwo w ofercie firmy KOWMET.

Panele te wykonane są z drutu stalowego, który następnie jest galwanizowany i malowany proszkowo, co zapewnia odporność na szereg warunków atmosferycznych. Jedną z zalet malowania proszkowego jest nieużywanie rozpuszczalników przez co jest bardziej ekologiczne niż tradycyjne sposoby malowania. Panele, dzięki swojej prostej budowie, są łatwe w montażu, co czyni je idealną alternatywą dla klasycznej siatki ogrodzeniowej. W połączeniu z nowoczesnym wyglądem są atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie zarówno estetykę, jak i funkcjonalność.

Panele 2d i 3d – różnice

Ogrodzenia panelowe 2D i 3D to dwa najpopularniejsze typy ogrodzeń panelowych, które choć mają wiele wspólnych cech, różnią się kilkoma kluczowymi elementami.

Panele 3D to aktualnie najbardziej popularne rozwiązanie w większości ogrodzeń. Panele produkowane przez firmę KOWMET wykonane są z drutu o średnicy 4 mm lub 5 mm. Pojedyncze dotąd elementy są zgrzewane punktowo i przetłaczane w 2, 3 lub 4 miejscach (zależnie od wysokości panela). To właśnie proces tłoczenia nadają finalny wygląd panela, zwiększa jego wytrzymałość oraz stąd bierze się jego nazwa . Dzięki przetłoczeniu oraz zastosowaniu większej ilości drutów pionowych produkty firmy KOWMET są dużo bardziej wytrzymałe i odporne niż panele dostępne np. w popularnych marketach budowlanych. Kwestie estetyki to już sprawa osobistych preferencji, jednak możemy śmiało stwierdzić że panele 3D to przede wszystkim produkt łączący przystępną cenę z wysoką jakością.

Panele 2D w odróżnieniu od wcześniej opisywanych 3d wyróżnia prosta struktura gdzie przetłoczenia zostały zastąpione dwoma poziomymi drutami, grubszymi niż druty pionowe. Standardowo firma KOWMET wykonuje panele w dwóch wariantach 6/5/6 lub 8/6/8 gdzie 6 mm to grubość drutów poziomych a 5 mm to średnica drutów pionowych. Dzięki zastosowaniu jeszcze grubszego drutu niż w panelach 3D, panele 2D cechuję bardzo duża sztywność oraz wytrzymałość, a ogrodzenie zyskuje masywny wygląd. Dzięki swej prostocie i wytrzymałości, najczęściej wykorzystywane są w ogrodzeniach obiektów przemysłowych czy użyteczności publicznej.

Wybór między panelem 2D a 3D często zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Ważne jest, aby przy wyborze ogrodzenia panelowego wziąć pod uwagę nie tylko wygląd, ale również jego funkcjonalność i trwałość. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na panel 2D czy 3D, firma KOWMET gwarantuje najwyższą jakość i profesjonalizm na każdym etapie realizacji zamówienia. Nasze panele zgrzewane są na maszynach polskiej produkcji co wpisuję się w politykę firmy, aby jak największa ilość półproduktów pochodziła od polskich dostawców to znacząco przyczynia się do możliwości zachowania jak najwyższej jakości wyrobów.

Podsumowując:

Ogrodzenia panelowe to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają trwałego, estetycznego i łatwego do zamontowania ogrodzenia. Niezależnie od tego, czy wybieramy panel 2D czy 3D, możemy liczyć na wytrzymałość, funkcjonalność i atrakcyjny wygląd. Wybierając ogrodzenia panelowe, inwestujemy w bezpieczeństwo i prywatność naszej nieruchomości na długie lata.

Firma KOWMET, dzięki swojemu doświadczeniu i nieustannej dbałości o jakość, jest liderem na rynku ogrodzeń panelowych. Wybierając produkty tej firmy, możemy być pewni, że otrzymujemy najwyższą jakość i satysfakcję z wyboru. KOWMET jest również producentem bram, furtek, przęseł palisadowych oraz akcesoriów ogrodzeniowych. Dzięki sieci sprzedażowej rozlokowanej w kilku województwach jest w stanie szybko i sprawnie dostarczyć swoje produkty na terenie całej Polski oraz w państwach ościennych.

Dodaj komentarz