Liczba wykrytych kradzieży z włamaniem rośnie. A czy Twój dom jest bezpieczny?

W 2021 roku stwierdzono ponad 70 tysięcy kradzieży z włamaniem. Ponad 50% z nich udało się wykryć, dzięki czemu można było ukarać złodzieja. Jednak nadal prawie połowa przestępstw pozostaje nierozwiązana. Przez to nie można ubiegać się o odszkodowanie za szkody. Z tego powodu warto pomyśleć o zabezpieczeniu siebie i domu na własną rękę. Dobrym pomysłem jest zakup ubezpieczenia. Jakiego? Dowiedz się więcej.

Ubezpieczenie, które chroni od kradzieży z włamaniem — jakie wybrać?

Kradzież z włamaniem to przykre zdarzenie, które zaburza poczucie bezpieczeństwa, ale także powoduje straty finansowe. Złodzieje często nie tylko kradną wartościowe przedmioty, ale także niszczą mienie. W rezultacie po ich niechcianej wizycie trzeba sporo zainwestować, aby znów urządzić dom. Na szczęście może Ci w tym pomóc odpowiednie ubezpieczenie mieszkania od kradzieży na rankomat.pl.

W ofercie towarzystw można znaleźć polisy o różnym zakresie ochrony. Wybieraj spośród produktów o:

 • podstawowym zakresie ochrony, który zabezpiecza wyłącznie mury i elementy stałe tylko na wypadek losowych zdarzeń takich jak pożar, zalanie, trzęsienie ziemi czy gradobicie. Jeśli zdecydujesz się na to ubezpieczenie, nie otrzymasz odszkodowania np. po wizycie złodzieja. A zatem ten produkt nie zapewni Ci poczucia bezpieczeństwa na wypadek kradzieży;
 • rozszerzonym zakresie, która obejmuje nie tylko mury i elementy stałe, ale także ruchomości domowe. Ten produkt może zabezpieczyć wyposażenie nie tylko przed niespodziewanymi wypadkami, ale także np. przed kradzieżą z włamaniem, rabunkiem i aktami wandalizmu. Dzięki temu, gdy stracisz swoje mienie, towarzystwo wypłaci Ci odpowiednie odszkodowanie. Ostateczny zakres zależy od Twoich preferencji.

Pamiętaj, że choć podstawowe ubezpieczenia nieruchomości są tańsze, nie obejmują takich zdarzeń jak kradzież. Dlatego warto się dobrze zastanowić, czy chcesz oszczędzać na polisie.

Co ważne, jeśli złodziej uszkodzi np. instalację wodną lub pralkę i dojdzie do zalania domu, również możesz ubiegać się o stosowne odszkodowanie za szkody. Więcej informacji na ten temat znajdziesz np. na stronie: https://rankomat.pl/nieruchomosci/ubezpieczenie-nieruchomosci-od-zalania.

Co obejmuje ubezpieczenie domu od kradzieży z włamaniem?

Chcesz ubezpieczyć dom od kradzieży z włamaniem? Warto wcześniej się dowiedzieć, co dokładnie obejmuje polisa. W jej ramach ochroną jest otoczone mienie ruchome. Pod tym pojęciem się kryją:

 • rzeczy osobiste,
 • gotówka,
 • sprzęt sportowy,
 • urządzenia AGD czy RTV,
 • ubrania,
 • wyposażenie turystyczne,
 • biżuteria,
 • urządzenia komputerowe,
 • samochód,
 • zwierzęta,
 • narzędzia.

Można dodatkowo rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczenia, np. o przedmioty, które znajdują się w domkach letniskowych czy altanach.

Towarzystwa zastrzegają jednak możliwość odmowy wypłaty odszkodowania za skradzione przedmioty o wyjątkowo wysokiej wartości. W tym gronie można wymienić np. dzieła sztuki, kolekcje numizmatyczne i filatelistyczne, trofea myśliwskie, egzotyczne zwierzęta domowe czy broń palną.

Ponadto nie można się ubiegać o wypłatę rekompensaty za straty poniesione w wyniku kradzieży przedmiotów pozostawionych na otwartym tarasie/balkonie. Zatem nie otrzymasz pieniędzy, jeśli złodziej zabierze stamtąd np. meble, czy antenę telewizyjną.

Jaki jest warunek zakupu ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem?

Wiele towarzystw oferuje dodatkowe ubezpieczenia od kradzieży z włamaniem, jednak tylko po spełnieniu pewnych warunków. Jeden z nich dotyczy zamontowania w domu zabezpieczeń antywłamaniowych. Aby go spełnić, należy mieć np.:

 • solidne drzwi — jeśli wybierzesz model pełny, zadbaj, aby miał wielozastawkowy, wielopunktowy lub atestowany zamek. W przypadku drzwi szklanych lub z przeszkleniami szyba musi być antywłamaniowa, o klasie odporności min. P3, lub powinna być pokryta kratą albo roletą antywłamaniową. Z kolei dwuskrzydłowy model powinien mieć w jednym skrzydle zasuwy na dole i na górze, które są zamykane od wewnątrz;
 • prawidłowo zamontowane okna;
 • właściwie zabezpieczone wszelkie otwory w bryle budynku, aby nie można było ich otworzyć bez użycia siły czy też narzędzi.

Dodatkowo należy dbać o to, żeby klucze czy piloty do otwierania drzwi lub okien były wyłącznie w posiadaniu lokatorów lub innych upoważnionych osób. Jeśli je zgubisz i dojdzie do włamania, istnieje ryzyko, że towarzystwo odmówi wypłaty odszkodowania.

Kup ubezpieczenie domu od kradzieży z włamaniem i śpij spokojnie!

Osoby zainteresowane ubezpieczeniem nieruchomości od kradzieży z włamaniem mogą znaleźć atrakcyjne oferty polis np. za pomocą internetowego kalkulatora ubezpieczeń. To proste narzędzie, które jest dostępne przez całą dobę. Można z niego korzystać bez wychodzenia z domu, co jest dużym ułatwieniem dla osób, które nie są mobilne.

Aby poznać propozycje ubezpieczeń dla siebie, wypełnij formularz, który znajduje się na stronie porównywarki. Po podaniu wszystkich danych system przedstawi Ci listę polis wraz z ich dokładnymi warunkami oraz ceną. Dzięki temu bez problemu porównasz dostępne opcje, znajdziesz najkorzystniejszą dla siebie i zapewnisz bezpieczeństwo sobie oraz bliskim.

Ubezpieczenie domu od kradzieży z włamaniem pozwoli Ci uniknąć finansowych skutków tego przykrego zdarzenia. Dlatego warto się na nie zdecydować już dziś.

Dodaj komentarz