Jak mocować sejf podłogowy i ścienny?

Komnata Złota – to nie tytuł powieści szpiegowskiej, ale nazwa jednego z najlepiej strzeżonych sejfów w Hiszpanii, a nawet świata. Przestrzeń ulokowana w madryckim Banku Hiszpanii posiada aż trzy pary stalowych wrót, a jej otwarcie wymaga współpracy dwóch pracowników. Jednak nie to jest najbardziej zadziwiające. Izba wypełniona złotem połączona jest bowiem ze słynną fontanna la Fuente de Cibeles, która zalewa sejf w przypadku próby włamania – ten motyw uwieczniono w jednym z popularnych seriali. Bezpieczeństwo Twoich kosztowności można osiągnąć znacznie łatwiej! W tym artykule dowiesz się, jak zamontować sejf w ścianie i czym charakteryzuje się sejf mocowany do podłogi.

Mocowanie sejfu, czyli o czym trzeba pamiętać?

Na wstępie warto podkreślić, że montaż sejfu w ścianie lub podłodze wymaga przeprowadzenia dokładnej analizy powierzchni. Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniej lokalizacji, która zapewni nam pełne bezpieczeństwo składowanych przedmiotów, a jednocześnie nie zakłóci funkcjonalności i praktyczności pomieszczenia.

Dobrym pomysłem jest umieszczenie wyposażenia w prywatnym gabinecie lub garderobie, czyli dokładnie tam, gdzie panuje ograniczony dostęp dla osób postronnych. Tak powstaje pierwsza linia obrony przed ciekawskim spojrzeniem, a tym samym profilaktyka wobec potencjalnej próby włamania.

Jest to szczególnie ważne również w kontekście gabarytów oprzyrządowania. Adekwatny rozmiar powinien łączyć potrzeby przyszłych użytkowników, a jednocześnie nie ingerować w swobodę poruszania się w domu. O ile to możliwe, należy uwzględnić specjalną przestrzeń już na etapie projektowania wymarzonego domu, co znacznie ułatwi późniejszą instalację.

 

Kolejna faza to sprawdzenie wytrzymałości danej ściany oraz podłogi. Materiał mocowania powinien charakteryzować się sporą odpornością i nienagannym stanem, co ma bezpośredni wpływ na skuteczność instalowanego zabezpieczenia. Mocowanie sejfu nie może być bowiem realizowane na obiektach o delikatnej konstrukcji.

Przed przystąpieniem do działania warto zbadać, czy mamy wszelkie niezbędne narzędzia, które usprawnią pracę. Instalacja może wymagać wiertarki oraz porządnych wierteł, poziomicy, dłuta, a także klucza. Na szczególną uwagę zasługują kołki rozporowe i śruby, które umożliwią skuteczne przytwierdzenie sejfu.

Finalnym aspektem jest kompatybilność z dostarczoną instrukcją. Mocowanie sejfu wymaga dokładnego zapoznania się ze wszelkimi wskazówkami producenta. Profesjonalnie przygotowany poradnik podpowie, jak zamontować sejf w ścianie lub podłodze naszego domu.

Właśnie dlatego warto wybrać wyspecjalizowanego producenta, a nie przypadkowego dostawcę. Sejfy wymagają bowiem ogromnej precyzji montażu oraz znajomości mechanizmu ich działania, co zapewnia pełną satysfakcję z inwestycji. Eksperci z Hartmann Tresore oferują wszechstronne doradztwo dla kwestii transportu sejfu, doboru idealnego miejsca, ale również rodzaju sejfu.

Sejf mocowany do podłogi lub wewnątrz struktury ściany gwarantuje ochronę i prywatność naszych kosztowności. Jednak, czy taka forma asekuracji jest w ogóle potrzebna? Zdecydowanie tak!

Montaż sejfu w ścianie – komfort czy konieczność?

Okazuje się, że mocowanie sejfu do podłogi lub ściany spełnia oba te warunki. Dlaczego?

Fachowa realizacja sprawi, że ukryty sprzęt będzie niezwykle wygodny w codziennej eksploatacji. Co więcej, tego typu model z łatwością dopasuje się do stylistyki każdego wnętrza, nie obniżając jego wzornictwa oraz estetyki. Zatem, co z kwestią konieczności?

Aby uzasadnić montaż sejfu w ścianie lub pod powierzchnią naszego domu należy przytoczyć tutaj specyfikę nieuczciwych incydentów, a także ich sprawców. Raporty policyjne informują o rosnącej fali włamań oraz coraz brutalniejszych metodach złodziei, ale nie to budzi największy strach w kontekście przechowywanych kosztowności.

Bardzo często nieuprawnione wejście do mieszkania poprzedzone jest żmudną obserwacją. Zdarza się, że sprawcami przestępstwa są osoby, które były już w danym mieszkaniu i doskonale znają rozkład pomieszczeń! Z tego powodu dyskretne mocowanie sejfu ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo wrażliwych przedmiotów.

Jeżeli wciąż masz wątpliwości, czy to rozwiązanie sprawdzi się w Twoim przypadku – skontaktuj się z  Hartmann Tresore. Ponad 20 lat doświadczenia naszych ekspertów na polskim rynku gwarantuje optymalne i niezauważalne mocowanie sejfu, bez względu na okoliczności.

Jak zamontować sejf w ścianie?

Specjalistyczne mocowanie sejfu zapewnia jego całkowitą niewidzialność. Jak wspomniano, taki zabieg najlepiej zrealizować już na etapie projektowania wymarzonego domu, ale nie jest to przymus.

Rozwiązanie może być dostosowane do ścian nośnych, a także działowych – wszystko zależy bowiem od ich grubości. Aby zachować odpowiednie proporcje, konieczne jest utrzymanie zakresu 10 centymetrów zapasu powyżej głębokości samego sejfu.

W przypadku niespełnienia tego zastrzeżenia wystarczy dobudować kolejny pas cegieł. Co ważne, wybrana lokalizacja powinna wykazywać także odpowiednie warunki termiczne, które wykluczają osadzanie się wilgoci na ścianie.

Przygotowany otwór również musi uwzględniać 10 centymetrów luki pomiędzy wymiarami urządzenia – jest to ważne dla pomyślnego zabezpieczenia całej konstrukcji. Powstałe w ten sposób szpary zostaną bowiem wypełnione warstwą mocnego i rzadkiego cementu, który unieruchomi wyposażenie i zapobiegnie próbom jego wyciągnięcia. Taka substancja może być wzmocniona dodatkową warstwą metalowej siatki, która scali i zahartuje powstałą skorupę.

Mocowanie sejfu powinno być poprzedzone dokładnym zabezpieczeniem płaszczyzny sejfu. Jest to kluczowe podczas docelowej instalacji, ale także prac wykończeniowych, w tym mycia i malowania ścian. Dbałość o detale uchroni drzwi i zamek urządzenia przed zabrudzeniami.

Przed eksploatacją sejfu warto pozostawić drzwi urządzenia otwarte tak, aby pozbyć się wszelkiej wilgoci ze schnącego cementu. W końcowym etapie zaleca się przykrycie powstałego obszaru obrazem lub innym elementem dekoracji, co utrudni jego lokalizację.

Należy pamiętać, że efektywna aparatura musi posiadać aktualną certyfikację międzynarodowych instytucji badawczych, która potwierdza jakość z obowiązującymi normami. Zmaksymalizuj bezpieczeństwo i zminimalizuj ryzyko kradzieży, wybierając produkty Hartmann Tresore: https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-domowe/sejf-scienny-1/lista.

Jak przygotować mocowanie sejfu do podłogi?

Co w przypadku, gdy struktura domu uniemożliwia wybór sejfu ściennego? Nic straconego!

Wówczas eksperci zalecają praktyczny i bezpieczny sejf podłogowy. Sejf mocowany do podłogi sprawdzi się, gdy liczy się niezawodność i trwałość rozwiązania na wiele lat.

Wynika to z unikalnej konstrukcji tego modelu. Mocowanie sejfu w tym przypadku wymaga stworzenia betonowej wnęki, w której umieszczana jest skrytka. Zakotwienie do podłoża i otoczka składająca się z 10 centymetrów betonu sprawiają, że sejf podłogowy uważany jest za jedno z najtrwalszych rozwiązań tego typu.

Również w tej sytuacji należy odpowiednio zabezpieczyć wrażliwe komponenty konstrukcji. Oryginalna lokalizacja powinna być zaplanowana podczas tworzenia projektu budowy domu – to właśnie posiadacze własnych gospodarstw lub nieruchomości firmowych są głównymi odbiorcami usługi. Dlaczego?

Tak solidna instalacja ingeruje bowiem w kondycję podłoża. Mocowanie sejfu podłogowego nie jest zatem dedykowane mieszkańcom bloków.

Wszechstronny wybór modeli pozwala na dostosowanie montażu do warunków danego pomieszczenia. Sejf podłogowy pozostawia jednocześnie ogromne możliwości jego zamaskowania. W tym celu możemy użyć dywanu, ale również mebli lub innych dekoracji, które dodatkowo utrudniają próbę sforsowania zabezpieczeń.

Sejf mocowany do podłogi łączy w sobie dyskrecję oraz najskuteczniejsze sposoby asekuracji pieniędzy, które są coraz mniej bezpieczne w bankowych depozytach. Aby się przed tym uchronić, warto sukcesywnie budować osobistą i sprawdzoną przystań dla naszych kosztowności.

Właśnie to oferuje zespół Hartmann Tresore. Tysiące zrealizowanych projektów dla krajowych i międzynarodowych przedstawicieli sektora wojskowego, komercyjnego oraz rządowego gwarantuje pełne zadowolenie naszych klientów. Wyróżniamy się indywidualną strategią działania w kwestii doradztwa, montażu, a także obsługi posprzedażowej.

Jako nieliczni posiadamy bogaty wybór asortymentu, dostępnego na wyciągnięcie ręki. Przygotowaliśmy dla Ciebie listę najlepszych sejfów podłogowych: https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-domowe/sejf-podlogowy-1/lista

Sejf mocowany do podłogi lub ściany – podsumowanie informacji

Możliwość ukrycia naszych kosztowności jest bardzo ważnym, ale wciąż niedocenianym składnikiem bezpieczeństwa. Rosnące statystyki włamań oraz coraz częstsze informacje na temat defraudacji pieniędzy sprawiają, że jedynym zweryfikowanym środowiskiem jest domowa przestrzeń.

Z pomocą wykwalifikowanych ekspertów istnieje możliwość szybkiej modyfikacji zwykłej ściany lub podłogi w niezawodną skrytkę. Warto jednak pamiętać, że taka inwestycja będzie służyć przez całe lata i wymaga dokładnego zaplanowania.

Oferta Hartmann Tresore stanowczo wykracza poza standardowe rozwiązania, dopasowując funkcje sejfu do aktywności naszych klientów – nie na odwrót. Aby uzyskać nieszablonowe środki asekuracji, skontaktuj się z naszymi fachowcami i umów niezobowiązującą konsultację: https://www.hartmann-tresore.pl/.

Materiał partnera

Dodaj komentarz