Ochrona przed nagrzewaniem poddasza – markizy solarne na okna dachowe

Pomieszczenia na poddaszu z reguły są strefą najbardziej narażoną na nagrzewanie – szczególnie latem, gdy ostre promienie słońca wpadają przez okna dachowe z dużą mocą i częstotliwością. Stosowanie rolet czy zasłon na tego typu oknach nie zawsze jest wystarczające. Jest jednak rozwiązanie, które pozwala skutecznie ograniczyć nagrzewanie i nasłonecznienie tych pomieszczeń. Przedstawiamy je w poniższym wpisie!

Zbyt wysoka temperatura w sypialni, gabinecie czy pokoju dziecka? Brak możliwości zaciemnienia pomieszczeń ze względu na okna dachowe? Od teraz zapomnisz o tego typu problemach. Markiza solarna marki VELUX to gwarancja komfortu w pomieszczeniach umiejscowionych na poddaszu. Montowana na oknach dachowych znacząco ogranicza nagrzewanie i pozwala zaciemnić całą przestrzeń nawet w środku dnia!

Markiza solarna – Twój komfort na poddaszu

Pomieszczenia na poddaszu zwykle przeznaczone są do relaksu i odpoczynku. Gabinet, sypialnia, pokój dziecka to miejsce nie tylko na sen, ale także złapanie oddechu w ciągu dnia. Niestety w upalne letnie dni temperatura panująca na poddaszu może to uniemożliwiać. Stosowanie klasycznych rolet nie do końca rozwiązuje problem z blokowaniem światła słonecznego, a tym bardziej nie chroni pomieszczeń przed nadmiernym nagrzewaniem.

Ochrona przed nagrzewaniem

Markiza solarna to innowacyjne rozwiązanie, które pozwala ograniczyć nagrzewanie poddasza nawet o 93%. Dzięki temu, że montowana jest na zewnątrz okna dachowego, blokuje promienie słoneczne zanim dotrą one do szyby. Uniemożliwia tym samym niekontrolowane nagrzewanie pomieszczeń na poddaszu, pozwalając domownikom utrzymać wewnątrz pożądaną temperaturę nawet w środku lata.

Warunki idealne do snu

W pomieszczeniach takich jak sypialnia czy pokój dziecięcy markiza solarna pozwoli nie tylko utrzymać komfort termiczny, ale także stworzyć warunki idealne do snu. Każdy rodzic wie, że aby dziecko udało się na drzemkę, należy mu stworzyć odpowiednie warunki. Markiza zaciemniająca pokój pozwoli stworzyć imitację nocy nawet w ciągu dnia, a rodzice zyskują pewność, że słońce wstające w sezonie letnim bardzo wczesnym rankiem nie obudzi domowników zbyt wcześnie.

Estetyczne i wygodne rozwiązanie na lata

Markizy solarne marki VELUX zaprojektowane zostały tak, aby jak najlepiej komponowały się z dachem budynku. Ich nowoczesna estetyka łączy się z tkaninami o wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne czy rozerwanie. Producent maksymalnie ułatwił także sam montaż oraz użytkowanie markizy solarnej. Dzięki zasilaniu energią słoneczną, całkowicie wyeliminowano konieczność instalacji skomplikowanego okablowania, a użytkownikom zapewniono maksymalną wygodę obsługi. Aby zamontować markizę na oknie dachowym, nie trzeba nawet wchodzić na dach!

Wypróbuj markizy solarne marki VELUX, aby zapewnić swoim domownikom najlepsze warunki użytkowania pomieszczeń na poddaszu. Kontroluj światło i temperaturę dzięki nowoczesnym systemom ograniczającym nagrzewanie i ciesz się latem bez dyskomfortu!

Materiał partnera

Dodaj komentarz