Jak wybrać trwały i niezawodny brodzik prysznicowy?

Za komfort użytkowania kabiny natryskowej odpowiedzialna jest sama kabina, jej wielkość, materiał z jakiego została wykonana, ale i brodzik, który jest jej integralną częścią. Współczesne brodziki prysznicowe różnią się od tych, które dostępne były na rynku kilkanaście lat temu. Obecnie największą popularnością cieszą się brodziki akrylowe płytkie, które wpisują się najbardziej w nowoczesne, minimalistyczne aranżacje łazienek. W dzisiejszym wpisie przybliżymy tematykę związaną z brodzikami prysznicowymi – zachęcamy do zapoznania się z artykułem!

Popularne płytkie brodziki akrylowe

Obecnie największą popularnością cieszą się płytki brodziki akrylowe. Wyróżniają się przede wszystkim swoją ciekawą, minimalistyczną estetyką, a także i komfortem użytkowania. Płytkie brodziki nadają się do kabin, z których korzystać mają osoby starsze czy niepełnosprawne, ponieważ wejście do środka kabiny w tym przypadku nie jest problematyczne. Wybierając taki brodzik należy jednak zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego został wykonany, często bowiem zbyt atrakcyjna cena produktu może sugerować niską jakość.

Brodziki prysznicowe akrylowe posiadają wiele zalet. Atuty ich związane są przede wszystkim z materiałem, z jakiego zostały wykonane. Akryl jest ciepły, dzięki czemu nie ma dyskomfortu podczas wchodzenia do kabiny. Jest też materiałem trwałym i wytrzymałym. Warto wspomnieć także o tym, że brodziki akrylowe posiadają jednolitą, nie porowatą powierzchnię, dzięki czemu są tak bezproblemowe podczas czyszczenia. Poza tym brodziki akrylowe są produktami lekkimi, co znacznie ułatwia ich transport i sam montaż. Atutem jest też sama estetyka. Modele wykonane z dobrego akrylu wyglądają lekko, poza tym posiadają właściwości antyseptyczne a w razie takiej konieczności, istnieje możliwość naprawienia powstałych rys czy pęknięć.

Brodzik prysznicowy z konglomeratu czy akrylu?

Brodziki, które obecnie znajdują się na rynku, podzielić możemy ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane:

  • Brodziki prysznicowe akrylowe
  • Brodziki prysznicowe konglomeratowe

Produkty te różnią się między sobą nie tylko właściwościami, ale także i designem. Te z konglomeratu dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, z tego względu łatwo jest je dopasować do stylistyki danego wnętrza. Czołowi producenci w swojej ofercie posiadają brodziki prysznicowe czarne, antracytowe, czerwone, szare, czy brązowe. Produkty te są trwałe, odporne na wiele negatywnych czynników. Kosztują więcej niż brodziki akrylowe, jednak koszt ten związany jest z samym materiałem oraz designem brodzika. Warto dodać, że współczesne brodziki prysznicowe różnią się od tych, które dostępne były na rynku kilkanaście lat temu.

Warto dodać, że na powierzchni brodzików prysznicowych z konglomeratu nie rozwinie się pleśń, i grzyby. Brodziki te także są bezproblemowe podczas czyszczenia i przyjemne w dotyku. Ewentualną wadą prócz ceny jest ich waga, która może mieć wpływ na koszty transportu czy być bardziej problematyczna podczas montażu.