Półki ze sklejki – jak je wykorzystać w domowych wnętrzach?

Początkowo sklejka była szeroko wykorzystywana w budownictwie jako materiał konstrukcyjny. Obecnie jest coraz popularniejsza jako element wykończenia wnętrz oraz surowiec do produkcji wyposażenia. Wielu osobom półki ze sklejki wciąż kojarzą się z prostymi meblami używanymi w przydomowym warsztacie lub piwnicy. To spory błąd, gdyż mogą także stanowić praktyczną ozdobę mieszkania. Zobacz, jak je wykorzystać!

Półki regałowe ze sklejki do salonu

https://kronosfera.pl/k/polka-regalowa-ze-sklejki-iglastej-300×1200,1255?tr=7

We współczesnych koncepcjach wnętrzarskich obowiązuje zasada maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Ma być przede wszystkim funkcjonalnie i minimalistycznie, jednak z zachowaniem dobrego stylu. Projektanci zachęcają także, aby urządzać wnętrza o indywidualnym charakterze i realizować własne pomysły, a katalogi wnętrzarskie traktować tylko jako inspirację. Świetnie się do tego nadają sklejki na półki (https://kronosfera.pl/p/dla-meblarstwa-polki-ze-sklejki,193), z których możesz samodzielnie zaprojektować meble według autorskiego projektu. To stwarza nieograniczone możliwości wykonania nawet niestandardowych konstrukcji, które będą współgrać z pozostałą aranżacją wnętrza.

Zobacz też:

Półki regałowe ze sklejki świetnie sprawdzą się w salonie, jako system do eksponowania dekoracji czy rodzinnych pamiątek. Meble ze względu na prostą, minimalistyczną formę będą pasowały do każdego stylu, zwłaszcza że można je dowolnie modyfikować. Sklejki na półki nadają się bowiem do malowania, przycinania i nadawania różnorodnych kształtów. Umieszczając je na stelażu z metalowych profili, stworzysz efektowny regał do salonu urządzonego w stylu industrialnym czy loftowym.

Półka ze sklejki do sypialni

https://kronosfera.pl/blog/butelkowa-zielen-we-wnetrzach,537

Sypialnia to najbardziej osobiste miejsce w domu, dlatego meble o indywidualnym charakterze są w niej wręcz obowiązkowe. Trudno o bardziej spersonalizowany akcent niż samodzielnie zaprojektowane półki ze sklejki, z których możesz stworzyć kompletny system meblowy. Z płyt wykonasz bowiem nie tylko regały, ale także biurko, stolik nocny czy prostą szafkę.

Sklejki na półki w surowej formie charakteryzują się naturalnością, eksponując na powierzchni niepowtarzalne wzory usłojenia. Będą więc efektownym dopełnieniem sypialni w stylu boho, w której podstawą są ekologiczne materiały i akcenty inspirowane naturą.

Półka regałowa ze sklejki do przedpokoju

https://kronosfera.pl/k/polka-regalowa-ze-sklejki-iglastej-300×1200,1255?tr=7

Prosta, klasyczna szafka sprawdzi się również jako praktyczna ozdoba w przedpokoju. Półka ze sklejki będzie dobrym wyborem do wąskiego korytarza, gdzie trudno wygospodarować miejsce do przechowywania butów. Może także posłużyć jako element dekoracyjny, aby uatrakcyjnić wizualnie wnętrze i wyeksponować ozdobne akcesoria. Sklejki na półki to materiał dość wytrzymały, dlatego świetnie sprawdzą się w roli szafki na obuwie. W zależności od swoich potrzeb możesz stworzyć dowolną liczbę poziomów, rozwiązując „wieczny” problem braku miejsca do przechowywania butów.