Zarządzanie oknami w inteligentnym domu

okna

We współczesnym budownictwie coraz częściej spotkać można się z pojęciem inteligentnego systemu zarządzania domem. Zautomatyzowany sposób na kontrolowanie poszczególnych elementów infrastruktury budynku obejmuje między innymi okna. Na czym polega system Smart Home, dlaczego uważany jest za technologię przyszłości i w jaki sposób umożliwia zarządzanie oknami w inteligentnym domu? Przedstawiamy zbiór najważniejszych informacji.

Czym jest inteligentny system zarządzania domem?

Współczesne rozwiązania technologiczne pozwalają tworzyć rozwiązania, mające na celu ułatwienie i podniesienie komfortu życia w niemal każdym jego aspekcie. Nie inaczej jest w przypadku budownictwa i architektury, czego system Smart Home jest idealnym przykładem. Na całym świecie, również w Polsce, coraz większą popularnością cieszą się budynki mieszkalne wyposażone w inteligentny system zarządzania domem. Jest to nowoczesna technologia, umożliwiająca sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, zabezpieczeniami, oknami, a nawet urządzeniami takimi jak lodówka czy pralka. Jest to niezwykle funkcjonalna propozycja, która nie tylko pozwala sprawować pełną kontrolę nad domem podczas nieobecności, ale także znacząco wpływa na komfort i wygodę na co dzień. Jednocześnie ze względu na możliwość regulacji poszczególnych elementów infrastruktury pozwala znacząco obniżyć rachunki, co czyni system rozwiązaniem wyjątkowo korzystnym pod względem finansowym.

Jak zarządzać oknami w inteligentnym domu?

Inteligentny system zarządzania domem pozwala na zautomatyzowanie wielu czynności i otwiera szereg możliwości w codziennym życiu. Jednym z elementów, który z powodzeniem może być kontrolowany przez specjalną centralę sterującą, są poszczególne części stolarki okiennej i akcesoriów. Doskonałym przykładem jest współpraca producenta okien dachowych Dakea z firmą Somfy, która umożliwia zarządzanie czterema produktami marki, wśród których znajduje się:

Zewnętrzna roleta solarna do okien dachowych (SSR) – nowatorski produkt zasilany energią słoneczną, co czyni go nie tylko ekonomicznym, ale także przyjaznym środowisku. Skutecznie chroni przed nagrzewaniem się poddasza latem, zapobiega uciekaniu ciepła zimą, redukuje hałas, dochodzący z zewnątrz oraz stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem.

Roleta solarna do okien do dachów płaskich (FSA) – zautomatyzowana roleta na okna w inteligentnym domu. Zapewnia pełne zaciemnienie wnętrza i do 51% blokuje przenikanie wysokiej temperatury, dzięki czemu doskonale sprawdza się, jako element komfortowy w sypialni.

Horizon Vented (FRE) – zaprojektowane z myślą o dachach płaskich okno dachowe otwierane elektrycznie o atrakcyjnym designie. Wyposażone w szklany płaski moduł, który zapewnia jeszcze więcej naturalnego światła dziennego i świeżego powietrza.

Otwieracz elektryczny (AMC 100) – akcesorium, będące idealnym uzupełnieniem okien dachowych umieszczonych w miejscach o utrudnionym dostępie. Otwieracz posiada czujnik deszczu, który automatycznie zamyka okno w czasie opadów.

Dowiedz się więcej:https://dakea.pl/produkty/akcesoria-komfortowe/

Korzyści z zarządzania oknami za pomocą Smart Home

Zastosowanie inteligentnego systemu zarządzania domem to szereg korzyści, dlatego nie dziwi rosnąca popularność tego typu rozwiązania. Wyróżnić można wiele systemów inteligentnego zarządzania domem. W przypadku okien dachowych automatyzacja obsługi łączy się z wyższą jakością powietrza dzięki zaprogramowanym scenariuszom otwarcia i zamknięcia okien w celach wentylacji oraz optymalną temperaturą wnętrza dzięki kontroli rolet i innych akcesoriów. Inteligentne produkty z portfolio Dakea zarządzane są przez system io-homecontrol, który jest jednym z najbardziej bezpiecznych i odpornych na włamania systemów. System io-homecontrol jest kompatybilny między innymi z jednym z najbardziej popularnych systemów Tahoma Somfy. Zaprogramowane scenariusze w aplikacji TaHoma umożliwiają także zamknięcie okien i rolet zewnętrznych oraz aktywowanie alarmu, co znacząco wpływa na poziom bezpieczeństwa w trakcie dłuższych i krótszych nieobecności. Większy poziom prywatności i komfortu pozwala zaś cieszyć się przestrzenią i domową atmosferą.