Sofy do salonu w intensywnych kolorach – w jakich wnętrzach można je zastosować?

Sofy i narożniki o mocnych, intensywnych kolorach mogą być doskonałym elementem przewodnim w naszym salonie, jeśli tylko wiemy jak umiejętnie dobrać pozostałe barwy we wnętrzu. Decydując się na intensywne barwy, powinniśmy mieć przynajmniej kompletną wizję zamierzonego efektu. W przeciwnym razie, nasz salon zamiast stylowego może zamienić się w folklorystyczny chaos. Jak uniknąć podstawowych błędów?

W poszukiwaniu inspiracji

Zanim zdecydujemy się na wybór mebli w intensywnych odcieniach, warto podejrzeć inne projekty i realizacje. Marka Gala Collezione udostępniła w swoim serwisie internetowym sekcję o nazwie “Strefa Inspiracji”, którą można znaleźć na https://www.galameble.com/strefa-inspiracji/. Nie zachęcamy nikogo do ślepego kopiowania stylów, ale dzięki takiemu miejscu możemy zainspirować się w kwestiach jak:

  • jaki kolor ścian będzie odpowiedni do koloru sofy
  • jakie dobrać dodatki
  • jakie dobrać kolory pozostałych tekstyliów
  • liczba odcieni jakimi możemy grać w salonie
  • jak używać kontrastu

Strefa Inspiracji to nie tylko galeria zdjęć, ale przede wszystkim kompendium wiedzy stworzone przez projektantów. Znajdziesz tutaj nazwy i charakterystyki poszczególnych stylów wnętrzarskich, dowiesz się jakich unikać błędów, jak łączyć kolory, a na końcu zdecydujesz jaki styl najbliższy jest Twoim gustom. Zobaczysz również, że ten sam mebel w różnych opcjach kolorystycznych, może całkowicie zmienić swój charakter. Strefa Inspiracji pokazuje nam także, że warto odważyć się sięgać po nietypowe rozwiązania. Dobieranie kolorów nie musi odbywać się na zasadzie uzupełniania jak biały i czarny. Pozornie “gryzące się” kolory, mogą ze sobą świetnie współgrać we wnętrzach.

Zaskakujące duety kolorystyczne

Zwykle kierujemy się podstawowymi zasadami łączenia kolorów – szukamy kontrastów, albo odcieni z tej samej grupy, używamy tylko 3 kolorów, utrzymujemy wnętrze w jednej tonacji. Co jeśli powiemy Ci, że najmodniejsze są obecnie połączenia takie jak:

  1. butelkowa zieleń i blady róż
  2. musztarda i szary
  3. turkus i limonka
  4. granat i fiolet
  5. błękit i żółcień

Gdzie kupić elegancką sofę w intensywnym kolorze?

Eleganckie sofy w intensywnych kolorach nie są tak łatwo dostępne jak klasyczne meble, a te, które znajdujemy w popularnych sieciówkach często pozostawiają wiele do życzenia w temacie ich jakości. Marka Gala Collezione jednak zawsze staje na wysokości zadania i daje swoim klientom ogromne możliwości personalizacji mebli. Większość modeli sof i narożników, jakie znajdziecie w ofercie marki Gala Collezione, dysponuje opcją wyboru kolorów i materiałów obić. Możemy spersonalizować także nóżki i obszycia, tak aby komponowały się ode idealnie w całość. Intensywne kolory działają na nas pobudzająco, jeśli szukasz więc nowych pokładów energii, możesz zacząć od zmiany kolorystyki własnego wnętrza!

Zobacz też: Łóżko tapicerowane czy drewniane? Wybierz idealne dla siebie