Materace Relaks – sposób na zdrowy, spokojny i komfortowy sen

Sen jest niezwykle ważny dla zdrowia i samopoczucia. Na komfort i jakość snu duży wpływ mają warunki w sypialni, w tym przede wszystkim wygodny i właściwie dobrany materac. Jak znaleźć model idealny dla siebie? Weź pod uwagę materace Relaks – to produkty wysyłane wprost z polskiej fabryki tworzone z wysokiej jakości elastycznych i trwałych pianek, także w konstrukcji sprężynowej. Co warto wiedzieć przed zakupem? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Co wyróżnia materace firmy Relaks?

Materace firmy Relaks są polecane zarówno użytkownikom wymagającym, jak i tym, którzy poszukują wygodnego materaca w rozsądnej cenie. Markowe produkty wyróżniają się najwyższej jakości materiałami, starannością wykonania, trwałością, a zarazem komfortem, jaki zapewniają. Materace Relaks to duży wybór modeli, wśród których znajdziesz zarówno materace wykonywane z użyciem zaawansowanych technologii, jak i proste, niezawodne i sprawdzone modele zachęcające atrakcyjną ceną.

Fabryka materaców Relaks mieści się w niewielkiej polskiej miejscowości Topole pod Chojnicami. To właśnie stamtąd wysyłane są zamawiane produkty, dzięki czemu realizacja zamówień przebiega sprawnie, wysyłka nie jest droga i materace są szybko dostarczane do nowych właścicieli.

Uniwersalny i trwały materac sprężynowy

Materac sprężynowy od firmy Relaks to sprawdzony wybór, który wyróżnia się swoją trwałością. Sprężynowe konstrukcje używane są od lat, a dopracowanie tej technologii pozwala dziś na tworzenie elastycznych i wygodnych materacy, które nieprędko wymagają wymiany.

Wybierając materac sprężynowy, zwróć uwagę na jego elastyczność punktową. To cecha, dzięki której materac ugina się jedynie w miejscu nacisku, nie zaś na całej powierzchni. Elastyczność punktowa jest szczególnie ważna dla par sypiających razem. Dzięki niej śpiąca osoba nie czuje ruchów swojego partnera i nie zapada się w materacu pod wpływem jego ciężaru.

W materacach sprężynowych dla wygody i właściwego podparcia kręgosłupa wierzchnią warstwę wykonuje się z elastycznej pianki wysokoelastycznej. Jest to materiał, który świetnie dostosowuje się do kształtu i ułożenia ciała, a także jest odporny na powstawanie odkształceń.

Materac piankowy – co warto wiedzieć?

Materac piankowy to nieco nowsza propozycja od materacy sprężynowych, w którym tradycyjna konstrukcja ze sprężyn zastąpiona jest blokiem stabilnej pianki. Tego rodzaju materace są zwykle nieco cieńsze, jednak wcale nie mniej wygodne – niektóre rodzaje pianek mogą być zadziwiająco twarde, zapewniając fizjologiczną pozycję snu również dla par i osób o dużej wadze ciała.

Jeśli wybierasz materac piankowy, zwróć uwagę na rodzaj zastosowanych materiałów. Konstrukcja materaca powinna zawierać twardą i stabilną piankę. Z zewnątrz natomiast mile widziana jest warstwa pianki wysokoelastycznej o dużej elastyczności, która dopasuje się do kształtu ciała.

Możesz natrafić również na modele materacy piankowych wykonane w całości z jednolitego bloku pianki. Ważne, żeby była ona wyposażona w małe otwory wentylacyjne, dzięki którym materac będzie odprowadzał wilgoć i zapobiegał rozwojowi bakterii w jego wnętrzu.

Dodaj komentarz