Rola białych szaf w optycznym postrzeganiu wnętrza

biała szafa

Meble do przechowywania kojarzą się głównie z funkcjonalnością. Niektórzy traktują je również jako kluczową ozdobę pomieszczenia, mającą określony styl aranżacyjny. Czy jednak biała szafa może odgrywać też inne role? Co oprócz odpowiedniej pojemności i dekoracyjności ma do zaoferowania? Zobacz!

Biel bieli nierówna, czyli kolory i faktury

Niewielkie pomieszczenia bywają bardziej kłopotliwe w aranżowaniu. Trzeba uważać, by wizualnie nie przeciążyć przestrzeni. Dlatego nadmiar mebli, akcesoriów oraz za ciemne barwy nie wchodzą w grę. Na szczęście białe szafy kreują wręcz odwrotny efekt: https://www.komandor.pl/zastosowanie-szaf/biale-szafy. Umiejętnie dobrane, optycznie powiększają wnętrze i czynią je jaśniejszym. Znakomicie wyglądają na tle ściany w niemal dowolnym kolorze. Pamiętaj jednak, by wybierać na ich tło jasne, pastelowe odcienie.

A co z samą szafą? W jaki sposób ją zaprojektować, aby dobrze odgrywała swą rolę w wizualnej modyfikacji wnętrz? Pomyśl przede wszystkim o frontach. Płyty meblowe nie są jedynym możliwym wyborem. Oprócz tego warto rozważyć nowoczesne panele dekoracyjne, akrylowe płyty albo szkło mleczne. Dobór tworzywa powinien być podyktowany stylem całego pomieszczenia. Inne meble pasują do stylu minimalistycznego, a inne – do glamour bądź vintage.

Biała szafa – jak jeszcze zmodyfikować front?

Oprócz gry kolorem, dobrze jest także rozważyć inne przeróbki. By w pokoju było jaśniej, przytulniej i bardziej przestronnie, opłaca się:

  • postawić na duże lustro frontowe (pionowe, gdy chcesz „podnieść” sufit, a poziome – by „poszerzyć” wnętrze),
  • zaprojektować skrzydła drzwi w formie szerszych pasów (na przemian białe i np. bladoróżowe, błękitne czy inne – byle jasne),
  • zdecydować się na błyszczące fronty – będą odbijać światło i dodatkowo rozświetlać pomieszczenie.

Wszelkie takie zabiegi pozwolą wydobyć maksimum oświetlenia. W połączeniu z umiejętnie dobranymi lampami białe szafy wykreują przyjazną, ciepłą przestrzeń.

Rozjaśnij swoje wnętrze z meblami Komandor!

Wykonany na wymiar mebel lub komplet umeblowania to zdecydowanie trafiony wybór. Komandor pozwala Ci samodzielnie wygenerować projekt swoich wymarzonych szaf. Wystarczy skorzystać z intuicyjnej aplikacji, wyposażonej w moduł rozszerzonej rzeczywistości. Wypróbuj i zobacz, jak mebel zaprezentuje się w Twym domu! Czy biała szafa pasuje tam, gdzie planujesz ją ustawić?

Pamiętaj, że takie wyposażenie jest uniwersalne – sprawdzi się niemal w każdym typie pomieszczenia. Pięknie nada się do niewielkiego salonu, kameralnej sypialni i przytulnego pokoju jadalnianego. Również garderoba zyska, gdy wylądują w niej szafy w bieli. Nie tylko będą one wywoływać wrażenie czystości, ale też sprawią, że łatwiej będzie szukać wybranych sztuk odzieży. Wszystko dlatego, że we wnętrzu będzie jaśniej. A może optycznie powiększysz swój przedpokój?

Niewielkie pomieszczenie wymaga szczególnie przemyślanego urządzenia. Bywa ono mniej ustawne – ale to nie znaczy, że nie da się tu co nieco „poczarować”. Białe szafy wspaniale nadają się do takiego wnętrza, gdyż wizualnie je rozjaśniają: https://www.komandor.pl/blog/trendy-2022-sprawdz-co-bedzie-na-czasie-trendbook-komandor. A kilka dodatkowych zabiegów wnętrzarskich sprawi, że pokój wyda się większy. Wiesz już, jak – pozostaje więc tylko działać!

Nurtują Cię pytania związane z białymi meblami? Odpowiedzi na nie znajdziesz tutaj: https://dladomatora.pl/reklama/biale-szafy-odpowiedzi-na-najbardziej-nurtujace-pytania/

Dodaj komentarz