Pomysły na nowoczesną ścianę w jadalni

Patrząc na swoją jadalnię, masz wrażenie, że czegoś jej brakuje? Chcesz odmienić wygląd tego pomieszczenia tak, by zachwycało absolutnie każdego gościa? Postaw na ciekawe wykończenie ściany! Wybierz materiał dekoracyjny, który sprawi, że jadalnia nabierze zupełnie nowego wyrazu. Poznaj rozwiązania, które nie mają prawa się znudzić!

Tapeta ścienna

Jednym z najbardziej „budżetowych” propozycji na wykończenie ściany w jadalni jest tapeta dekoracyjna. Mnogość motywów, deseni, kolorów sprawia, że nie powinniśmy mieć problemów z wyborem idealnego wariantu do swojego wnętrza. Warto tutaj zaznaczyć, że obecnie sporą popularnością cieszą się tapety z motywem roślinnym, kwiatowym, geometrycznym oraz kratą w najróżniejszych zestawieniach kolorystycznych. Pamiętajmy, by postawić na takie kolory, które będą współgrać ze stylem przewodnim wnętrza oraz pozostałymi elementami wystroju. Naszym celem jest sprawić, by jadalnia zyskała na atrakcyjności i nie miała nic wspólnego z aranżacyjnym chaosem.

Płytki ceglane

Cegła na ścianę w jadalni może okazać się strzałem w dziesiątkę! Zauważmy, że naturalna, czerwona cegła jest materiałem docenianym coraz częściej przez architektów wnętrz, a co więcej wykorzystywanym na różnych polach aranżacyjnych, tzn. w różnych stylach wnętrzarskich – nie tylko w lofcie. Profesjonaliści z branży wnętrzarskiej coraz śmielej wprowadzają starą cegłę na ścianę (ale też płytki ceglane na podłogę) do aranżacji nowoczesnych, minimalistycznych czy skandynawskich. Dzięki temu, że ten historyczny materiał wnosi do wnętrza wyjątkowy, ciepły klimat, a wizualnie prawdziwie zachwyca, to może być idealnym wyborem do Twojej jadalni.

Farba tablicowa

Miejscem, gdzie najczęściej spotykamy farbę tablicową jest nie tylko kuchnia czy pokój dziecka, ale i jadalnia. Ściana nią pokryta pozwala na totalnie kreatywne wykorzystanie – od zapisywania istotnych aktualności, zbliżających się wydarzeń, poprzez wyeksponowanie godnych uwagi cytatów, aż po „projektowanie” atrakcyjnych rysunków, grafik zarówno przez dzieci, jak i osoby dorosłe. Sama farba tablicowa daje przyjemny w odbiorze matowe wykończenie, a wszystko, co na niej zapisane czy namalowane kredą można z łatwością zmyć przy pomocy mokrej ściereczki czy gąbki. Pamiętajcie, że choć najpopularniejszym kolorem farby tablicowej jest kolor czarny, to znajdziecie także inne jej barwy. Naszym zdaniem najlepszym wyborem do jadalni będzie mimo wszystko kolor czarny bądź szary. Ten ostatni fajnie sprawdzi się w małych wnętrzach czy pomieszczeniach, których nie chcemy wizualnie przytłoczyć.