Nowoczesne tapety do kuchni – czym są tapety winylowe?

W aranżacji wnętrz, kuchnia to szczególne pomieszczenie, wymagające specjalnych rozwiązań. To wnętrze, gdzie wzór dekoracji musi się łączyć z funkcjonalnością. Tutaj, ściany narażone są na wilgoć oraz działanie wysokich temperatur, dlatego też wykończenie kuchni powinno być przemyślane. Dawniej, jako dekoracje ścian, używano takich materiałów jak okładziny, tradycyjne płytki, kafelki. Tapety kuchenne papierowe sprawdzały się średnio w kuchni. Obecnie, nowoczesna kuchnia to miejsce na tapety winylowe. Czym jest tapeta winylowa? Jakie są jej rodzaje? Jakie zalety przedstawiają te najmodniejsze tapety? Gdzie kupić do kuchni tapety najbardziej odpowiednie?

Tapety kuchenne zmywalne – co to i rodzaje

Dawniej. na ścianie w kuchni, mogliśmy zobaczyć ozdoby typu kafelek, boazerii. Czasem zdarzały się jakieś okleiny. Rzadko kiedy klasyczna tapeta kuchenna spełniała swoje zadanie w trudnych warunkach. Obecnie tapety zmywalne (winylowe) to nowoczesna wersja tapet papierowych z dawnych lat. W obecnych czasach, papier pokryty się folią PCV czyli winylem, który jest materiałem materiałem trwałym. Tapety te są także odporne na wilgoć.

Tapeta winylowa z powodzeniem może być używana w każdym pomieszczeniu – kuchni, łazience, jadalni, pokoju dziecka. Pięknie będzie wyglądać na dużych ścianach jak i tych mniejszych. Z łatwością dopasujesz ją do stylu art deco, prowansalskiego, skandynawskiego, loftowego i każdego innego, bo tapetę tę cechuje różnorodna kolorystyka i wzornictwo. Bardzo często imitują one płytki ceramiczne, cegłę, kamień. Bez problemu znajdziesz wśród nich motywy geometryczne, stylistykę tradycyjną, motywy futurystyczne i inne. Rodzaj wzornictwa możesz porównać na stronie https://4wall.pl/65_tapety-nowoczesne

Nowoczesna tapeta może być wykonana nie tylko z papieru czy włókna szklanego, ale także przede wszystkim z winylu lub fizeliny. Nowoczesny sklep z tapetami, może ci zaoferować takie rodzaje jak: tapetę winylową gładką, ze spienionego winylu, winylowe tapety na papierze, tapety fizelinowe.

Nowoczesne tapety i ich zalety

Kupując tapety winylowe nie musisz martwić się praktycznie o nic. Wystarczy dobrać odpowiedni wzór, wedle własnego uznania np. na stronie https://4wall.pl/84_tapety-winylowe i cieszyć się szerokimi zaletami tego typu tapet.

Zalet jest tu bowiem całkiem sporo. Przede wszystkim są one trwałe i odporne na ścieranie, szorowanie, środki chemiczne, wodę czy wilgoć. Są też odporne na wysokie temperatury i promieniowanie słoneczne. Nie płowieją z czasem, więc są piękne na długie lata i niezwykle wytrzymałe.

Tapety te są zmywalne tj. wodoodporne. Z łatwością usuniesz z nich wszelkie zabrudzenia. Tapety te maskują nierówności ścian, pokrywają idealnie wszelkie pęknięcia czy ubytki. Stanowią także element wygłuszania ściany.

Zastosowanie ich w przestrzeni kuchni sprawia, że wnętrze wydaje się cieplejsze i przytulniejsze. A poza tym, dzięki różnorodnej kolorystyce możesz dopasować styl tapety do swojego wnętrza.

Nowoczesna tapeta i jej prosty montaż

Tapeta winylowa, podobnie jak tradycyjna, jest niezwykle prosta w montażu i generalnie wystarczy jedynie klej do tapet, nieco chęci i trzymanie się zaleceń w instrukcji.

Oczywiście, zabierając się do montażu nie zapomnij przygotować ściany tj. zadbaj by była gładka, sucha, bez kawałków tynku. Następnie pokrywamy ją klejem i doklejamy samą tapetę, dbając aby zrobić to równo. Pamiętaj, że do położenia tapet nie potrzebujesz fachowca, ale wystarczy skupienie i precyzja.

Modne i wyjątkowe tapety winylowe do kuchni możesz kupić na stronie https://4wall.pl/24_tapety-do-kuchni

W naszej ofercie znajdziesz modele wykonane z winylu, odporne i trwałe. Dbamy o to, aby jakości produktów były najlepsze. Zapewniamy ci fachową obsługę i szybką dostawę. W naszym asortymencie znajdziesz także inne produkty do kuchni twoich marzeń.

Dodaj komentarz