Nowoczesne halogeny sufitowe – sprawdź co wybrać

Wybór oświetlenia naszego domu czy mieszkania, jest kluczowym elementem wykończenia aranżacji wnętrza. Stając przed wyborem oświetlenia sufitowego, niejeden z nas może dostać zawrotów głowy od ilości rodzajów lamp, jaką oferują nam producenci. W nowoczesnych i designerskich wnętrzach świetnie sprawdzą się halogeny sufitowe. Pasują one do każdego pomieszczenia w domu i mają ogromny wpływ na atmosferę, panującą w naszych czterech kątach. Design lampy sufitowej pozwala na dopełnienie wystroju pomieszczenia, a lampa staje się ozdobą samą w sobie.

Nowoczesne halogeny sufitowe

Lampy sufitowe i halogeny

Wśród halogenów sufitowych ze względu na sposób montażu wyróżniamy dwa rodzaje: wpuszczane oraz natynkowe. Oprawy halogenowe montowane nawierzchniowo możemy zainstalować w dowolnym miejscu sufitu, a ich montaż nie wymaga większego wysiłku. Nie musimy nic nawiercać ani robić żadnych otworów i naruszać sufitu. Natomiast przy wyborze opraw wpuszczanych niezbędna do ich zamontowania będzie otwornica. Halogeny te instaluje się w przypadku montażu w płytach karton-gips. Halogeny sufitowe wyposażone w źródła światła LED rozświetlają się bardzo szybko i są wysoce energooszczędne. Stały się następcami tradycyjnych żarówek. Dziś oprawy halogenowe wyposażone w żarówki LED świecą równie mocno co tradycyjne halogeny, a znacząco przewyższają je swoją długą żywotnością.

Lampy halogenowe na sufit

Nowoczesne halogeny sufitowe z powodzeniem możemy zainstalować w łazience lub kuchni, ponieważ dostępne są wśród nich modele odporne na podwyższoną wilgotność. Świetnie sprawdzą się również w przedpokoju. Oprawa halogenowa skutecznie rozświetla wnętrze. Będzie idealnym wyborem nie tylko do mieszkania, ale również do oświetlenia sklepów, punktów gastronomicznych oraz usługowych. Innym miejscem, w którym warto je montować, są klatki schodowe. Podnoszą komfort oraz bezpieczeństwo korzystania ze schodów. Najczęstszym wyborem są oczka halogenowe. Ich cena jest stosunkowo niska, co jest ich niezaprzeczalnym plusem. Lampa halogenowa sufitowa jest najlepszym rozwiązaniem, idealnie dobranym do potrzeb danego pomieszczenia.

Halogeny sufitowe ozdobne

Nowoczesne halogeny do salonu

Prosty, ponadczasowy, minimalistyczny design halogenów będzie świetnym wyborem do oświetlenia naszego salonu. Wśród opraw sufitowych znaleźć możemy również listwy z trzema, czterema lub pięcioma źródłami światła. Oprawy halogenowe idealnie nadadzą się również do oświetlenia punktowego, w przypadku, jeśli chcemy ukierunkować światło i podkreślić konkretny przedmiot. Pięknie oświetlą na przykład lustro lub obraz. Halogeny sufitowe są dyskretne, występują w uniwersalnych kolorach, bieli, czerni czy szarości. Łatwo wpasowują się w wystrój salonu, zapewniając jasne i dyskretne oświetlenie.

Lampy halogenowe na sufit

Halogeny sufitowe ozdobne

Wśród szerokiego wyboru halogenów sufitowych na szczególną uwagę zasługują halogeny kryształowe. Wyróżniają się one niebywałymi zdobieniami i są niezwykłą ozdobą eleganckiego wnętrza. Nadają charakter i pozwalają podkreślić styl pomieszczenia. W przypadku zastosowania transparentnego szkła nie zabiera ono dużej ilości emitowanego światła. Możemy zdecydować się również na szkło kolorowe. Niezależnie od wyboru zdecydowanie urozmaicimy wystrój naszego wnętrza, uzyskując ciekawy efekt wizualny. Halogeny sufitowe sprawdzają się w wielu aranżacjach, będąc wysoce pożądaną formą oświetlenia.

Dodaj komentarz