Mały przedpokój – 5 błędów, których nie możesz powtórzyć

Przedpokój to wizytówka każdego mieszkania i domu. To właśnie to wnętrze widzą odwiedzający nas goście jako pierwsze. Dlatego tak istotne jest to, aby odpowiednio zaaranżować to wnętrze. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak urządzić mały przedpokój – dobrze trafiłeś. Poniżej znajdziesz kilka najczęściej popełnianych błędów, których warto unikać. Sprawdź, co zrobić, aby stworzyć stylowy i funkcjonalny mały przedpokój.

1.  Słabe oświetlenie

W przedpokojach najczęściej nie ma dostępu do naturalnego światła, dlatego warto zadbać o dobre oświetlenie. Dużym błędem jest umieszczanie w holu jedynie niewielkich lampek sufitowych czy ściennych. Musisz rozjaśnić przedpokój tak, aby swobodnie się w nim poruszać i zachęcać gości do wejścia dalej. Dobre światło w dużej mierze wpływa na aranżacje, podkreśla jej atuty i ukrywa niedoskonałości. Poleca się zainwestowanie w kilka mniejszych lamp, rozłożonych w całym przedpokoju. W ten sposób otrzymuje się znacznie lepsze oświetlenie wnętrza.

2.  Brak spójności

Jednym z najczęściej popełnianych błędów w przedpokojach jest mieszanie stylów. W niewielkim wnętrzu lepiej skupić na jednym, konkretnym sposobie aranżacji. To zapewnia znacznie lepszy efekt, którym można się zachwycać, za każdym razem, gdy wchodzi się do domu. Bardzo dobrym pomysłem jest dostosowanie stylu przedpokoju do pozostałych pomieszczeń w domu, np. do kuchni czy salonu. W ten sposób można stworzyć spójnie wykończone wnętrza, które wprowadzają harmonię i przytulność i spokój.

3.  Niepraktyczny układ

W mieszkaniach, szczególnie tych o niewielkim metrażu, ciężko o przestronne przedpokoje, które umożliwiają bezproblemowe ułożenie mebli. Najczęściej po wstawieniu szafy czy komód do holu, całe pomieszczenie staje się optycznie mniejsze i przytłaczające. Dlatego tak ważne jest zachowanie właściwego układu mebli. Musi on jednocześnie pasować do kształtu i rozmiaru pomieszczenia oraz do wykonywanych w nim czynności. Zaraz przy drzwiach powinny znaleźć się wieszaki, które pozwolą na szybkie odwieszenie ubrań. Pod nimi dobrze sprawdzi się półka na buty. Za nią lustro, a następnie dopiero szafy czy komody.

4.  Nadmiar mebli i dodatków

Przedpokój to miejsce, w którym nie powinno stawiać się dużej liczby drobiazgów czy dodatków. Lepiej zainwestować w jedną, konkretną dekorację, która nada całemu wnętrzu wyjątkowego stylu, np. obraz. W tym pomieszczeniu nie warto przesadzać również z liczbą mebli. Dlatego warto stawiać na wielofunkcyjne, a zarazem atrakcyjne rozwiązania. Dobrym przykładem jest tutaj ławka do przedpokoju. Może służyć jako półka na buty, siedzisko czy miejsce na odłożenie torebki. Ławki najczęściej umieszcza się pod wieszakami, dzięki czemu te elementy razem tworzą spójną całość.

5.  Brak lustra

W każdym przedpokoju powinno znaleźć się lustro. Dzięki niemu każdy może zobaczyć, jak wygląda i wprowadzić ostatnie poprawki przed wyjściem z domu. Lustro to jednak nie tylko funkcjonalny dodatek do wnętrza. Jest ono podstawą aranżacji w małych wnętrzach. Od niego odbija się światło, co sprawia, że pomieszczenie optycznie wydaje się większe. Warto również zadbać o dodatkowe lampy wokół lustra, które będą wyglądać estetycznie i stylowo.

Dodaj komentarz