Zatykający się odpływ prysznicowy to przeszłość – wypróbuj odpływy liniowe do łazienki

Prysznic z brodzikiem ma wiele zalet, ale posiada także liczne wady. Okazuje się jednak, że wiele z nich można rozwiązać jednym, ciekawym pomysłem – prysznicowym odpływem liniowym. Poniżej przedstawiamy porównanie obu rozwiązań. Sprawdź, które z nich lepiej pasuje do Twojej łazienki!

Dlaczego warto zamontować w łazience prysznic?

Odwiecznym pytaniem, które nurtuje wiele osób budujących lub remontujących swój dom, jest wybór między prysznicem a wanną. Dlaczego warto wybrać to pierwsze rozwiązanie? Jest to sposób na dużą oszczędność wody. Wzięcie prysznica jest też znacznie szybsze – szczególnie w ciągu dnia (po ciężkiej pracy lub treningu) takie odświeżenie charakteryzuje się dużą wygodą. W końcu prysznic montuje się w małych łazienkach z powodu niewielkiej powierzchni, jaką zajmuje.

Jednak rozwiązanie to ma również wiele wad: zatykający się odpływ prysznicowy, trudności z wejściem z powodu śliskiej powierzchni czy mało miejsca w środku. Okazuje się jednak, że na wszystkie wymienione problemy mogą pomóc odpływy liniowe!

Odpływy liniowe – remedium na Twoją łazienkę

Odpływy liniowe prysznicowe są doskonałym uzupełnieniem każdej łazienki. Są to długie kanaliki zbierające wodę i odprowadzające je do jednego wyjścia do kanalizacji. Jednak ich budowa przynosi wiele istotnych korzyści:

  • Prysznic bez brodzika – nie potrzebujesz go, ponieważ przestrzeń prysznica możesz zamknąć, montując wokół liniowe prysznicowe odpływy. Dzięki nim woda nie rozleje się po całej łazience.
  • Duża powierzchnia zapewnia większą efektywność zbierania wody. Dodatkowo odpływ prysznicowy liniowy łatwo wyczyścisz – wystarczy zdjąć maskownicę i zebrać włosy, które pozostały na dnie korytarzyku.
  • Łazienkę możesz wyposażyć także w odpływy liniowe ścienne. Z takim zestawem mycie podłogi (a zatem także nowego prysznica bez brodzika) będzie jeszcze łatwiejsze. Wystarczy rozlać wodę na całą powierzchnię, a po jej wyszorowaniu, zepchnąć wodę w stronę odpływów.
  • Brak brodzika to dodatkowe korzyści: więcej miejsca do poruszania się (po złożeniu kotar prysznica) czy znacznie lepszy wygląd łazienki. Nawet wchodzenie pod gorącą wodę będzie łatwiejszy bez śliskich powierzchni.

Czy to wszystkie zalety tego rozwiązania? Oczywiście, że nie. Można wspomnieć również o łatwym montażu odpływu liniowego czy o wielu innych zastosowaniach tego rozwiązania – nie tylko w łazience. Wysokiej jakości odpływy liniowe można kupić teraz przez internet w atrakcyjnej cenie. Może jest to dobry moment, by przeprowadzić remont swojej łazienki? Warto rozpatrzyć ten pomysł.

Dodaj komentarz