Czym wyczyścić pralkę? Sprawdzone porady

Jak czyścić pralkę?

Metody czyszczenia pralek

Jak wyczyścić pralkę octem?

Bardzo skutecznym i popularnym sposobem jest mycie pralki przy pomocy octu. Dzięki tej substancji można w łatwy sposób pozbyć się nieprzyjemnego zapachu w pralce oraz kamienia. Sam proces czyszczenia jest bardzo prosty, ponieważ wystarczy jedynie do pojemnika na proszek wlać dwie szklanki octu i włączyć pranie na 90 stopni Celsjusza. Można również nałożyć ocet na gąbkę lub szmatę i umyć nim gumowe elementy pralki. To skuteczny sposób używany już od wielu lat.

Jak wyczyścić pralkę sodą?

Skutecznie pralkę można również wyczyścić przy pomocy sody, która bardzo dobrze usuwa grzyby oraz bakterie. Dla wielu osób może być to rozwiązanie ostatecznie, ponieważ soda dobrze zwalcza nawet trudne zabrudzenia. W celu wyczyszczenia pralki, należy wlać 3/3 szklanki sody y do bębna i pojemnika na proszek. Następnie należy włączyć pranie w temperaturze 90 stopni Celsjusza. Po jego zakończeniu pralka powinna być dokładnie wyczyszczona.

Jak wyczyścić pralkę kwaskiem cytrynowym?

Kwasek cytrynowy to również substancja, która bardzo dobrze radzi sobie z zabrudzeniami, które powstają wewnątrz pralki. Wystarczy wlać jedynie połowę szklanki kwasku do podajnika włączyć pranie. Po zakończonym praniu, pralka będzie czysta. Kwasek cytrynowy można także wymieszać z sodą oczyszczoną, co jeszcze bardziej polepszy jego właściwości.

Jak wyczyścić pralkę tabletkami do zmywarki?

Tabletki do zmywarki dobrze radzą sobie z różnymi zabrudzeniami, dlatego mogą one zostać wykorzystanie także przy oczyszczaniu pralek. W pierwszej kolejności trzeba taką tabletkę umieścić w bębnie pralki. Drugą tabletkę umieszczamy w pojemniku na proszek. Teraz trzeba wybrać odpowiedni program prania. Najlepiej ustawić temperaturę na około 80 stopni Celsjusza oraz włączyć trzeba dodatkowe płukanie. Po zakończonym praniu wystarczy dokładnie wysuszyć pralkę.

Jak wyczyścić filtr w pralce?

Przy czyszczeniu pralki warto również wyczyścić filtr, który się w niej znajduje, ponieważ na pewno będzie on bardzo zabrudzony. Na początku należy taki filtr wymienić. Jego umiejscowienie różni się w zależności od modelu pralki. Następne usuwamy większe zabrudzenia i przechodzimy do dokładnego mycia filtra. Najlepiej taki filtr myć pod strumieniem letniej wody przy użyciu środków czyszczących lub wodą z octem w proporcji 1:1.

Jak wyczyścić pojemnik na proszek w pralce?

Aby wyczyścić pojemnik na proszek w pralce, trzeba w pierwszej kolejności, go wyjąc według instrukcji producenta pralki. Następnie taki pojemnik myjemy pod bieżącą wodą. Do dokładnego czyszczenia można wykorzystać szczoteczkę do zębów oraz środki czyszczące takie jak płyn do naczyń lub mydło. Warto także dokładnie umyć komorę, w której pojemnik na proszek jest umieszczany.

Jak wyczyścić uszczelkę w pralce?

Czyszczenie uszczelek w pralce jest dość prostym procesem, jednak trzeba pamiętać o  użyciu odpowiednich środków. Na początku należy do szczeliny w uszczelce wsypać nieco sody oczyszczonej. Następnie całą uszczelkę spryskujemy za pomocą octu i zostawiamy na około 10 minut. Po tym czasie za pomocą mokrej gąbki lub szmaty zmywamy ocet oraz sodę z uszczelki.

Dlaczego należy czyścić pralkę?

Pralki należą do jednych z najczęściej używanych urządzeń w każdym domu, ponieważ z ich pomocą są czyszczone praktycznie wszystkie rodzaje ubrań. Sporo osób zapomina o tym, aby pralki regularnie czyścić, co jest sporym błędem, ponieważ z czasem nieczyszczona pralka może powodować powstawanie nieprzyjemnego zapachu na pranych ubraniach. W niektórych przypadkach pojawia się również nieprzyjemny osad, co już powinno być ostatnim dzwonkiem do tego, aby wziąć się za czyszczenie pralki. Nieczyszczenie pralki może więc przełożyć się na pogorszenie jakości prania.

Jak często czyścić pralkę?

Pralkę powinno się czyścić dość regularnie, aby poważne zabrudzenia nie miały czasu na rozwijanie się. Zaleca się, aby przynajmniej raz w miesiącu pralkę czyścić, ponieważ w ten sposób można zapobiec osadzaniu się osadów oraz innych zabrudzeń. Można to robić również nieco rzadziej, ale na pewno powinno być to robione w regularnych odstępach.

Dodaj komentarz