Lamele ścienne jako idealna forma wystroju wnętrza

Jeśli ktoś zapyta nas, jaka jest najlepsza dekoracja ścian to bez wątpienia powinniśmy powiedzieć, że są to lamele. Z roku na rok zyskują one na popularności nic dziwnego, gdyż jesteśmy w stanie wpasować je w prawie każdą aranżację. Warto więc zastanowić się nad ich zakupem. Jeśli nie wiesz, czy takie listwy będą idealne do Twojego wnętrza oraz, co tak naprawdę dokładnie kryje się pod pojęciem lamele to powinieneś zapoznać się z tym artykułem.

Co kryje się pod słowem lamele?

Najprościej są to pionowe i drewniane listwy. Występują one w różnej konfiguracji kolorystycznej. Na wstępie skupmy się na samym materiale, z którego lamele są wykonane. Najczęściej wytwarzane są one z MDF co sprawia, że ich cena może być stosunkowo atrakcyjna, a także możemy mieć pewność co do jakości takich lameli oraz gwarancje, że przy ich montażu nie dojdzie do uszkodzenia ściany. Dodatkowo powierzchnie takich listew wystarczy oczyścić lekko wilgotną ściereczką w celu pozbycia się plam, czy też kurzu.

Lamele, a trendy które warto znać

Skoro już wiemy czym są lamele oraz jak wyglądają to warto zapoznać się z różnego typu pomysłami na wnętrze z ich użyciem. Jedną z najczęściej wybieranych opcji jest dąb wotan, gdyż struktura drewniana w przypadku tych lameli jest przepiękna będzie idealnie wpasowywać się w czarno – szaro – białe wnętrze z dodatkiem takich kolorów jak czerwony, pomarańczowy, czy żółty. Kolejnym drewnem, który zyskuje swoją popularność w przypadku lameli jest dąb naturalny.

Po jego nałożeniu na listwy całość laminowana jest z każdej strony przez co jesteśmy w stanie stworzyć ścianke działową lub udekorować sufit. Ostatnio przeglądając różne strony internetowe natkną się na jeden z ciekawych pomysłów jakim jest zwożenie mini gabinetu w swoim pokoju poprzez zabudowę tarasu. Jest to jednak możliwe tylko i wyłącznie w przypadku, gdy posiadamy dom dlatego, że w blokach jest surowy zakaz wiercenia w ścianach, które znajdują się na zewnątrz budynku.

W celu oddzielania sypialnianej części od gabinetu możemy część pokoju pokryć lamelami. Kolejnym super pomysłem będzie pokrycie lamelami sufitu znajdującego się na poddaszu dzięki czemu nie tylko powstanie sympatyczny dla oka widok, lecz także w momencie awarii dachu woda nie będzie nam podczas obfitych opadów zalewać podłogi, pomieszczenia. Lamele nie muszą być tylko i wyłącznie formą dekoracji w miejscu naszego zamieszkania. W biurach, w sklepach, a także w restauracjach liswy te pełnią określone role. W sklepie ogrodniczym mogą być miejscem na różnego typu wystawowe rośliny, gniazdka, włączniki do światła oraz stacje pogody. W restauracji pomiędzy lamelami, które znajdują się po lewej jak i prawej stronie ściany może znajdować się sztuczna trawa, która także z roku na rok zyskuje na popularności. W biurze natomiast lamele mogą znajdować się na korytarzach, gdyż będą one wizytówką danej firmy, ponieważ goście, aby przejść z punktu a do punktu b będą musieli przejść właśnie przez korytarz. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat lameli to warto odwiedzić takie strony jak: https://lameo.pl/pl/ oraz https://lameo.pl/pl/3-lamele-scienne

Montaż lameli

Dla wielu z nas może być to zaskoczenie, lecz montaż lameli jest prosty i powinna poradzić sobie z nim każda osoba, która ma zdolności manualne. Do montażu będziemy potrzebować ściany lub sufitu, a także samych lameli. Dodatkowo zaopatrzyć się będziemy musieli w klej montażowy ewentualnie taśmę typu Tesa oraz w kilka podstawowych elektronarzędzi. Na wstępnie po dokonaniu pomiarów wszystkie listy musimy dociąć do odpowiedniej długości. Zadanie to możemy wykonać za pomocą ręcznej piłki. Bez problemu można je zamontować od podłogi po sam sufit lub pozostawić wolną przestrzeń u góry w celu wyeksponowania koloru ściany. Ostatnia faza to nałożenie na lamel taśmy lub kleju, a następnie przyłożenie go do ściany. W celu przyklejenia kolejnej listwy będziemy musieli zachować odstępy pomiędzy lamelami w taki sposób, aby były one równe i tworzyły całościowo tak zwana harmonię. W ten sposób jesteśmy w stanie osiągnąć najciekawszy efekt.
Oczywiście do większości prac remontowych możemy znaleźć i zatrudnić wykwalifikowanego specjalistę Jednak w sytuacji kiedy praca jest tak łatwa jak montaż lameli to możemy zaoszczędzić pieniądze wykonując całą pracę samodzielnie.

Dodaj komentarz