W jakim stylu urządzić kuchnię? Nolte i klimaty glamour

nolte kuchnie

Urządzanie kuchnie to nie lada wyzwanie. Trzeba dokładnie zastanowić się nad swoimi potrzebami, wziąć pod uwagę układ i rozmiar pomieszczenia, a to wszystko dostosować jeszcze do budżetu. Zanim jednak zaczniesz wszystko planować, pomyśl o wyborze stylu wnętrza. To znacznie ułatwi dobór mebli i pozostałych elementów. Szukasz inspiracji? Poznaj propozycje kuchni od Nolte w klimacie glamour.

Kuchnia Nolte w stylu glamour – czym się wyróżnia?

Styl glamour kojarzy się wielu osobom z przepychem, bogactwem ozdób, sztukaterią i luksusem. Jednak wnętrza w tym stylu nie muszą tak wyglądać. Dowodem na to jest elegancka kuchnia Nolte, w której dominują mocny granat i delikatny róż.

Kompozycja prezentowana na stronie https://homeconcept.com.pl/warszawa/inspiracje/kuchnia-nolte-w-stylu-glamour-z-granatowymi-frontami/ przyciąga uwagę już od pierwszego spojrzenia. Na pierwszy plan wysuwają się meble z ciemnymi frontami, które stanowią mocną bazę dla pozostałych elementów wyposażenia. Wyglądają solidnie i wprowadzają do wnętrza nutę prestiżu. Wbrew pozorom nie prezentują się zbyt topornie, a to za sprawą:

  • delikatnych, złotych uchwytów w kształcie kółek, które przełamują granat i rozjaśniają przestrzeń,
  • jasnego spieku w kolorze marmurowym, który znajduje się nie tylko na blacie, ale także na fragmencie ściany za kuchenką. Dzięki temu powierzchnia wygląda spójnie i elegancko, a we wnętrzu panuje wizualny porządek.

Prawdziwą kropką nad “i” w tym wnętrzu stanowi różowa ściana. Wprowadza poczucie spokoju i wygląda bardzo kobieco, dzięki czemu sprawia, że kuchnia staje się prawdziwym królestwem pani domu. Jednak będą tu z chęcią przebywać wszyscy domownicy, ponieważ róż dodaje aranżacji przytulności.

Elementy glamour w kuchni Nolte – jakie się znajdują?

W celu podkreślenia stylu glamour użyto złotych dodatków w postaci chromowanego okapu, kranu, doniczki i patery. Dzięki nim kuchnia nabiera elegancji i szyku, co z pewnością nie umknie uwadze Twoich gości. Z kolei na podłodze znajduje się drewniana jodełka, dzięki której wnętrze nabiera wytwornego charakteru.

Warto zwrócić także uwagę na tło kuchni, które stanowi m.in. oprawa okienna. Aby nie wprowadzać dodatkowych elementów dekoracyjnych, zastąpiono typowe dla stylu glamour zasłony, delikatnymi, białymi shuttersami. Wyglądają schludnie, nie przeszkadzają podczas przyrządzania posiłków i doskonale wtapiają się w tło.

Funkcjonalność kuchni Nolte – o co zadbano?

Elegancki wystrój to nie wszystko, co wyróżnia kuchnię Nolte. Zadbano również o funkcjonalną stronę tego zestawu. W zestawie znajdują się:

  • długi blat roboczy, który zapewnia dużo miejsca do przygotowywania posiłków. Dzięki temu można spokojnie gotować w większym gronie czy też przyrządzić kilkudaniowy obiad bez uczucia ścisku i dyskomfortu;
  • urządzenia AGD w zabudowie – lodówkę i piekarniki umieszczono na ścianie z zabudową po sufit. W ten sposób uzyskano dodatkowe miejsce do przechowywania nad sprzętem. Jednocześnie umieszczono piekarnik na wysokości rąk, aby można było swobodnie wyciągać posiłki i wkładać do niego naczynia bez konieczności schylania się czy kucania. Ma to znaczący wpływ na bezpieczeństwo użytkowników;
  • funkcjonalne szuflady – to doskonałe rozwiązanie, które zapewnia swobodny dostęp do przechowywanych rzeczy. Dzięki temu, że wysuwają się one na środek pomieszczenia, można spokojnie sięgnąć po potrzebne produkty czy naczynia bez konieczności schylania się lub wręcz “nurkowania” w szafce. Wszystko znajduje się pod ręką, zatem z tej kuchni mogą komfortowo korzystać dzieci, a także osoby poruszające się np. na wózku.

Nie zapomniano również o ergonomii. W kuchni zachowano tzw. trójkąt roboczy. Lodówka znajduje się naprzeciwko zlewu, a pomiędzy nimi na prostopadłej ścianie umieszczono płytę indukcyjną. Znacznie ułatwia to poruszanie się po wnętrzu. Przyrządzanie posiłków czy rozpakowywanie zakupów oraz gotowanie stają się prawdziwą przyjemnością.

Funkcjonalna kuchnia w stylu glamour? Z Nolte wszystko jest możliwe. Zaprasamy do Galerii Wnętrz HomeConcept w Warszawie.

Dodaj komentarz