Nowoczesna porcelana do kawy, czyli jaka?

Wszyscy wiemy, że filiżanki do kawy są niezbędne dla jej miłośników. Ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, że rodzaj filiżanki może mieć realny wpływ na jej smak i uwalnianie się aromatu? Po co wkładać ogromny wysiłek w zakup i zaparzenie perfekcyjnej kawy, a następnie wlanie jej do jakiejkolwiek filiżanki? Nawet jeśli uważasz, że filiżanka, z której pijesz nie ma większego znaczenia, sprawdź poniższy artykuł i przekonaj się, że materiał naczynia oraz jego kształt jest istotny i wcale nie musi być staromodny!

Dlaczego warto wybrać porcelanę?

Pierwsza myśl, kiedy zastanawiamy się nad idealną filiżanką jest właśnie model wykonany z porcelany. Chociaż może wydawać się delikatna i krucha, jest to jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów, z którego produkuje się naczynia. Jest odporny na zarysowania, a odpowiednio przechowywany przetrwa latami w naszym domu. Mówi się też, że porcelany nie powinno się zmywać w zmywarce, jednak obecnie nie jest to problem – bez ryzyka pęknięć czy zarysowań, można śmiało wkładać naczynia do urządzenia. Wyjątkiem są ręcznie zdobione sztuki, których wzory w zmywarce mogłyby ulec wypłowieniu czy zniszczeniu.

Nowoczesna porcelana do kawy

Czym jest nowoczesna porcelana?

No właśnie, jaka to jest nowoczesna porcelana? To pojęcie może być subiektywne i dla każdego może oznaczać co innego, jednak dla nas nowoczesne filiżanki to takie, które są funkcjonalne i zachęcające do korzystania z nich każdego dnia. Nowoczesna porcelana to także elegancja i ponadczasowość, dzięki którym picie kawy będzie przyjemnym rytuałem z odrobiną majestatyczności. Nie zapominając przy tym o walorach porcelany, czyli utrzymywaniu na dłużej wysokiej temperatury napoju.

Porcelana do kawy – co w chodzi w skład serwisu?

W zależności od potrzeb, są różne wielkości zestawów kawowych. Ich wyposażenie zależy od liczby filiżanek np. dla 6 lub 12 osób. W skład takiego kompletu wchodzą oczywiście filiżanki ze spodkiem, ale też talerzyki deserowe, a niejednokrotnie w zestawach występują też dzbanuszki, cukiernice i mleczniki. Takie gotowe komplety są świetną opcją, jeśli wszystkie naczynia mają tworzyć spójną całość, ale można też samodzielnie skomponować swój własny i unikalny zestaw, bazując na pojedynczych egzemplarzach np. w sklepie Home and Passion: https://homeandpassion.pl/kawa-i-herbata/filizanki-do-herbaty-kawy/nowoczesne-filizanki.

Jaką wybrać filiżankę do kawy?

Filiżanki do kawy znajdziesz w różnych pojemnościach, ale też poszczególne rodzaje kawy mają przypisane do siebie naczynia, aby podkręcić doznania smakowe. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Cappuccino

Cappuccino to jeden z rodzajów mlecznej kawy, który cieszy się ogromną popularnością. Filiżanka do cappuccino ma rozszerzający się ku górze kształt, a mała średnica dna naczynia pozwala espresso, które jest nalewane przed spienionym mlekiem, spływać po pochyleniu filiżanki. Szeroka powierzchnia naczynia daje duże pole do dekoracji spienionej cremy, a więc wprawiona ręka ma sporo kreatywnych możliwości.

Kawa po turecku

Czy ktoś powiedział tradycyjna kawa? Filiżanka do kawy po turecku ma między 150 a 200 ml pojemności, a jej największym wyróżnikiem zdecydowanie jest design. To tutaj szukaj orientalnych wzorów, które sprawią, że poczujesz się jak w prawdziwej kawiarni.

Espresso

Nowoczesna porcelana to królowa wśród materiałów do espresso! Zapewnia równomierne rozłożenie temperatury, co nie zawsze ma miejsce w przypadku innych materiałów. Kubek zwężający się ku dołowi pozwala na unoszenie się pianki na górze i uwalnianie się głębokiego aromatu espresso.

Nowoczesne filiżanki porcelanowe – podsumowanie

Nowoczesna porcelana to taka, która jest wytrzymała i przykuje wzrok swoją elegancją i klasą. Jej właściwości dodają jej ponadczasowego charakteru, dzięki czemu kawa zawsze będzie smakować lepiej. Pamiętaj, że nowoczesność możesz interpretować na swój własny sposób i wybrać idealny komplet filiżanek dla siebie, niekoniecznie sugerując się trendami, jeśli chodzi o wzornictwo.

Dodaj komentarz