Kuchnia z wyspą – dlaczego warto?

kuchnia

Zgodnie z nowoczesną sztuką budownictwa, w większości nieruchomości mieszkalnych kuchnia zaaranżowana jest jako aneks w salonie. Oznacza to, że stanowi integralną część z reprezentacyjną częścią mieszkania. Okazuje się, że to właśnie kuchnia jest “sercem” każdego domu i to w tym pomieszczeniu spędzamy najwięcej czasu. Projektanci mieszkalnych przestrzeni zadbali więc o to, aby codzienne kulinaria mogły odbywać się w pełnym komforcie. Świetnym pomysłem na oddzielenie salonu od kuchni jest tzw. wyspa. Poznaj jej zalety już teraz.

Wyspa w ramach podziału przestrzeni

Tzw. wyspa kuchenna jest najlepszym sposobem na to, aby odgrodzić kuchnię od salonu, ale jednocześnie zachować optymalnie dużą i spójną przestrzeń. Wyspa wyznacza granicę, ale jednak nie zamyka całkowicie kuchni, dzięki czemu ta nadal tworzy całość z pokojem dziennym. Wszystko to sprawia, że osoba, która zajmuje się kulinariami, może uczestniczyć w domowej codzienności, spędzać czas wspólnie z innymi członkami rodziny, jednocześnie przygotowując posiłek. Świetnie sprawdza się to w przypadku, kiedy w gospodarstwie domowym są małe dzieci. Dzięki temu mama może mieć je zawsze “na oku”.

Wyspa zgodnie z estetycznym designem najnowszych trendów mody

Dzisiaj niezwykle modne jest wspólne gotowanie czy organizowanie imprez właśnie w przestrzeni kuchennej. Wyspa może służyć jako praktyczny stół, przy którym znajdą miejsce wszyscy domownicy albo zaproszeni goście.

Trzeba przyznać, że jeśli doda się do niej stołki barowe, wyspa kuchenna może służyć jako jadalnia i świetnie zastąpi główny stół do spożywania rodzinnych obiadów.

Nie ma też wątpliwości, że wyspa jest po prostu modna. Idealnie sprawdzi się w mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym.

Wyspa jako praktyczny element kuchni

Nie da się ukryć, że kuchnia nie jest najczęściej duża, natomiast wyspa daje dodatkowe miejsce do przechowywania niezbędnych akcesoriów. W niskich szafkach można trzymać garnki czy zastawę stołową, a blat wyspy służy nierzadko jako blat roboczy. Na wyspie można zamontować też zlew z baterią, piekarnik albo płytę indukcyjną. Wszystko zależy od indywidualnego projektu kuchni.

Sama wyspa może być też funkcjonalna od strony salonu. W niskich partiach można zorganizować w niej estetyczny barek albo półki na małą biblioteczkę. Bez problemu może służyć jako witryna czy kredens, pełniąc jednocześnie swoją podstawową rolę.

Pamiętaj, że jeśli chcesz mieć wyspę kuchenną w kuchni połączonej z salonem, koniecznie zaprojektuj ją jeszcze przed remontem. Zwróć uwagę, aby była wykonana z tych samych materiałów, co szafki kuchenne. Koniecznie wybierz jakościowy materiał na blat wyspy. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się blaty z kamienia naturalnego, na przykład odpornego granitu.

Decydując się na kuchnię otwartą na salon, uwzględnij, że w takiej przestrzeni musisz zachować zawsze względną czystość, ponieważ całe wyposażenie kuchenne będzie na widoku. Wyspa nie zastąpi ściany, wydzieli jedynie granice pomieszczeń.

fot. materiały prasowe

Dodaj komentarz