Jaki dywan do domu wybrać? Czym się kierować?

Wybierając meble, dekoracje, czy właśnie dywany, zależy nam, aby w domu było przytulnie. Byśmy mogli do niego wejść, po czym wygodnie walnąć się na kanapę i móc odpocząć po ciężkim dniu w pracy. Większości osób, wydaję się, że to właśnie meble, stanowią najważniejszą część wystroju. Jednak osobiście, uważam inaczej.

Zauważyłam pewną zależność. Oglądając filmiki, w których właściciele, pokazują nowy wystrój własnego domu lub mieszkania. Możemy zauważyć pewną, ważną zależność. Jeżeli na podłodze jest kompletna pustka, wydaję się cały pokój bardzo zimny i chłodny. Te niewypełnione miejsce daję o sobie zdecydowanie znać. O wiele przyjemniej, ogląda się wystrój wnętrz, kiedy na podłodze, widzimy dopasowane dywany do mebli.

Aktualnie zakup dywanu jest bardzo prosty, a rynek pod tym względem zdecydowanie szaleje. Bardzo ważne w takim razie, aby wybrać najlepszy i najlepiej pasujący do wystroju.

Jaki dywan do sypialni wybrać? Pierwszy link, przekieruję was do możliwości wyboru dywanu do sypialni. Wtedy, najważniejsze jest, by pamiętać o dotyku i nastroju. Ważne, by idąc w stronę łóżka, wiedzieć, że idziemy do najwygodniejszego miejsca do relaksu. Musimy w takim razie się skupić, by dotykając dywanu, móc to poczuć. Ważne jest, by zajrzeć w materiały, a moim osobistym zdaniem, dywany od carpeto, mają bardzo dobry skład. Ponadto sama od nich zamawiałam, więc mogę z ręką na sercu powiedzieć, że zdecydowanie cechują się miłym dotykiem i uczuciem ciepła. Spokojnie mogłabym nawet na nich siedzieć, bo są bardzo miękkie. Ważne jest, by również wpasowały się w wystrój sypialni. Na stronie mamy bardzo duży wybór i dzięki niemu, możemy dopasować kolor oraz wzór. Kiedy mamy raczej mało dekoracji, a pościel jest jednolita, to warto wybrać dywan ze wzorami, figurami, tak, by nadał pomieszczeniu emocji. Jednak, kiedy nasza pościel jest w dużą ilość wzorów lub ma krzykliwe kolory, warto wybrać jednolity kolor, lub z bardzo delikatnym deseniem. Dywan w sypialni, zawsze daję mi wiele ukojenie.

Przeglądając stronę carpeto, trafiłam na styl patchowork. Jest, to wchodzący w mode wzór, ponieważ jest bardzo innowacyjny. Można użyć go do każdego pomieszczenia, ponieważ, kiedy jest w kolorach szaro białych, dodaje melancholijnego nastroju, więc idealnie nada się do jasny pomieszczeń lub wyżej opisanej sypialni. Osobiście jednak moją uwagę przykuł dywan, do którego link macie tu – > dywany patchwork. Kolory, te połączenie wzorów totalnie mnie oczarowały. Nada się idealnie, do mojego dość stonowanego salonu. Doda mu z pewnością pewnego rodzaju magii i uroku. Patrząc na niego, czuję, jak ogarnia mnie ciepło i wygoda. Do tego nikt mi nie zarzuci, że nie jestem nowoczesna.

Istnieją również dywany w ramie. Kompletnie o nich zapomniałam, idąc w świat dorosłości. W momencie, w którym je zobaczyłam, byłam niemal zaskoczona. Dokładnie te dywany, pokazały mi, dlaczego moja mama zawsze je wybierała. Dzięki ramce, która jest zbudowana wokół, można wyeksponować jego środek, a przy okazji stworzyć najważniejszy punkt w pomieszczeniu. Idealnie nada się do jadalni, kiedy chcemy, postawić stół z krzesłami w samym środku. Ponadto nada on większej ważności wspólnemu posiłkowi, koncentrując w nim cały wzrok, jednocześnie, stwarzając pozory ważnego wydarzenia. Moim zdaniem właśnie taki dywan, powinien znajdować się w salonie lub w jadalni.

Nareszcie, przechodzimy do tego najbardziej modnego rodzaju, czyli dywany vintage. Vintage, to design, który zawirował światem internetu. Możemy go znaleźć w ubraniach, dekoracjach, obrazach, a przede wszystkim w dywanach. Dzięki takiemu dywanowi możemy wyeksponować wystrój wnętrza. Doda on zdecydowanie pazura, który zachęci do jego oglądania. Nie można jednak zapomnieć o zasadach, które towarzyszą przy jego dobieraniu. Ważne, by aranżacja pomieszczenia również, była dość nowoczesna lub wpadająca w jeden kolor, podobny do tego, znajdującego się na dywanie. Faktem jest, że aby wybrać taki dywan, warto właśnie pod niego przystroić pomieszczenie.

Dochodzimy zatem do wniosku, że przy tworzeniu idealnego wystroju domu, bardzo ważne jest, by zwrócić uwagę, na to, co przyozdabia naszą podłogę i dłużej się zastanowić jaki dywan kupić.

Dodaj komentarz