Jaką szafkę pod umywalkę warto kupić?

Strefa umywalkowa w każdej łazience powinna zostać doskonale zaprojektowana, zwłaszcza w małej łazience. Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia wykonywania wszystkich porannych czynności przez domowników. Szafka pod umywalkę służy głównie przechowywaniu w niej niezbędnych akcesoriów toaletowych, pomaga w zachowaniu porządku w pomieszczeniu.

Szafka pod umywalkę z blatem

Jeżeli liczba mieszkańców korzystających z tej samej łazienki jest dość duża, to niezbędna okazuje się szafka pod umywalkę z blatem, najlepiej szerokim. Przydatne okazują się meble zamykane, ponieważ można w nich przechowywać detergenty. Umywalkę ceramiczną nakłada się bezpośrednio na mebel, całość wygląda bardzo estetycznie , pod warunkiem, że pochodzą od jednego producenta.

Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w każdej łazience, urządzonej zarówno w nowoczesnym stylu, jak i tradycyjnym. Kluczem do idealnego wyglądu pomieszczenia jest właściwy dobór armatury do ceramiki sanitarnej, a następnie szafki, która wytrzyma ciężar umywalki. Poza możliwościami przechowywania kosmetyków, środków czystości i wielu innych produktów szafka pod umywalkę z blatem służy do ukrycia elementów instalacyjnych. Wystający ze ściany syfon nie jest pożądanym i estetycznym widokiem w łazienkach, na szczęście można tego uniknąć. Niezależnie od tego, który model zagości w pomieszczeniu, powinien być wykonany z wytrzymałych materiałów, chodzi głównie o zabezpieczenie przez wilgocią. Niewłaściwie zabezpieczone mogą ulegać deformacjom i zniszczeniom, istnieje duże prawdopodobieństwo, że powierzchnie się odkształcą. Przy produkcji często używa się wodoodpornego lakieru poliuretanowego, odpornego na specyficzne warunki panujące w łazience.

Oryginalne szafki pod umywalki

Szafki pod umywalkę z blatem to praktyczna propozycja dla osób będących w trakcie aranżacji łazienki lub jej remontu. Ceramiczną powierzchnię bardzo łatwo się czyści, dlatego wszelkie zabrudzenia nie stanowią większego problemu. Każdy mebel powinien być dobrze wyprofilowany i skręcony, niekiedy przechowuje się w nich wiele przedmiotów codziennego użytku, które mogą dość dużo ważyć. Przed zakupem należy obowiązkowo dokonać dokładnych pomiarów, aby nie przeżyć rozczarowania, gdy rozpocznie się montowanie. Dość popularna jest wisząca szafka pod umywalkę z blatem, z pewnością ma nowoczesny i praktyczny charakter, pozwalają oszczędzić cenne miejsce na podłodze. Zastosowanie w łazience takiej szafki wiąże się z ułatwieniem mycia podłóg, ponieważ brak nóżek stykających się z posadzką umożliwia dokładne sprzątanie powierzchni. Jest ona montowana do ściany, więc reguluje się jej wysokość, obowiązkowo z uwzględnieniem wzrostu poszczególnych domowników. Wisząca szafka pod umywalkę z blatem nadaje całemu pomieszczeniu lekkości, co znacząco wpływa na jego odbiór przez osoby z niej korzystające. Wadą jest wspomniany montaż do ściany, który oznacza wiercenie dziur w ścianach. Jednak nie planując w najbliższej przyszłości remontu łazienki, warto zaryzykować.