Jak za niewielkie pieniądze stworzyć prestiż wnętrza w domowym gabinecie?

apartment

Prowadząc nawet małą firmę, niewątpliwie trzeba posiadać gabinet. Nawet jeżeli jego kubatura nie jest duża nie oznacza to wcale, że ta przestrzeń nie może być ergonomiczna, ale też stylowa. Ba! Może być też prestiżowa. W końcu prestiż wnętrza sprawia, że w oczach klientów będziecie postrzegani jako jeszcze lepsi fachowcy, a do tego zyskacie miano ludzi sukcesu. Zatem jak za niewielkie pieniądze stworzyć prestiż wnętrza w domowych gabinecie?

Małe zmiany duże efekty

Czasami małe zmiany mogą dać duże efekty i rzeczywiście wtedy warto się na nie decydować. W subtelny, acz ciekawy sposób można zyskać prestiżowy charakter gabinetu, a przy tym dekorację. To naprawdę proste, a wręcz banalnie proste. Na początek wystarczy tylko wyciągnąć wszystkie swoje dyplomy czy podziękowania i następnie oprawić je do antyram. Pozostaje już tylko zawiesić je na ścianie. Najlepiej wykonać taką praktyczną dekorację na jednej dużej ścianie. Może być pomalowana na subtelny odcień brązu czy matowej szarości. Dzięki temu antyramy z dyplomami nie będą się zlewać. Zauważcie też, że potencjalny klient, który będzie odwiedzał Wasz gabinet na pewno zwróci na nie uwagę i będzie Was postrzegał jako jeszcze lepszych specjalistów. Taka mała zmiana sprawia także, że jeżeli potencjalny klient nie będzie pewny czy chce skorzystać akurat z Waszych usług, to rzeczywiście ściana w dyplomach pozwoli mu podjąć decyzję. Ale warto też postawić na taśmy LED, które można umieścić na ścianie, gdzie znajdują się dyplomy. W ten sposób jeszcze bardziej je podkreślicie.

Wybór mebli ma znaczenie

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w żadnym gabinecie nie może zabraknąć właściwego wyposażenia. Jednocześnie nie należy do swojego gabinetu wstawiać starych i zużytych mebli, sądząc, że do przechowywania dokumentów się sprawdzą. Nic bardziej mylnego. Takie rozwiązanie zwyczajnie sprawi, że może i zaoszczędzicie, ale na pewno Wasz gabinet nie będzie ni w centymetrze prezentował się prestiżowo czy zwyczajnie gustownie, a o profesjonalizmie także nie ma mowy. Co więc zrobić? Oczywiście zakupić nowe meble. Doskonale będą prezentować się te wykonane z drewna, bo w końcu ten materiał rzeczywiście jest elegancki, ale też nad wraz stylowy. Przy czym ma jedną dużą wadę, a mianowicie jest także drogi. Ale nie musicie wcale kupować mebli drewnianych, bo można zdecydować się na meble wykonane z płyty meblowej, które są zdecydowanie tańsze, a przy tym na ich powierzchni znajduje się imitacja słoi i sęków, która przypomina prawdziwy rysunek drewna, który jest unikalny. Jednocześnie dobrze wykonane meble z płyty meblowej mogą również świetnie się prezentować i sprawiać, że wnętrze zyskuje swój charakter, a przy tym nikt nie zauważy, że jest to imitacja drewna, a nie ten naturalny materiał. Skoro to już wiecie, to czas teraz wybrać odpowiednie elementy. Na pewno dobrze sprawdzi się komoda oraz witryna. Możecie też postawić na meblościankę, która będzie znajdowała się za Waszym biurkiem. Szukajcie modeli, które ewidentnie wpisują się w kolonialny styl.

Jakie oświetlenie wybrać?

W odpowiednio zaaranżowanym gabinecie duże znaczenie mają nawet małe elementy, ale i oświetlenie i właśnie na oświetleniu się skupimy. Otóż musicie wiedzieć, że warto wybierać oświetlenie LED, bo jest energooszczędne, co biorąc pod uwagę obecne ceny prądu rzeczywiście się liczy. Ponadto oświetlenie LED cechuje długa żywotność, a także szeroki wybór barw. Do gabinetu należy wybierać zimne barwy. Oczywiście musimy wspomnieć, że oświetlenie LED nie nagrzewa się i od razu może intensywnie świecić. Warto tutaj postawić na kinkiety, ewentualnie można zdecydować się na plafon. Na biurku także nie może zabraknąć lampki typu bibliotekarska, którą rzeczywiście cechuje elegancki i ponadczasowy styl. Wokół karnisza można zabudować taśmę LED, która będzie dodatkowym i nowoczesnym źródłem światła.

Czas na wybór materiału na podłogę

Warto jeszcze poruszyć temat podłogi i w tym przypadku materiał, jaki wybierzecie, musi być mocny, ale też łatwy w utrzymaniu czystości. Absolutnie nie sprawdzą się zwykle panele czy gres, a klasyczne płytki są już przeżytkiem. Z kolei podłoga z drewna może butwieć i wymaga cyklinowania. Na szczęście można zdecydować się na podłogę z żywicy epoksydowej, którą można określić mianem trwałej i niezawodnej, a do tego łatwej do utrzymania czystości. Tworzy coś na wzór tafli lodu, co także dodaje elegancji.