Jak szybko sprzedać nieruchomość?

Sprzedaż nieruchomości nierzadko wiąże się z pewnym stresem – szczególnie wtedy, gdy zależy nam na procesie, który będzie nie tylko efektywny, ale przede wszystkim szybki. Istnieją różne sposoby sprzedaży nieruchomości, a wybór odpowiedniej zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Jak szybko sprzedać nieruchomość? W niniejszym artykule przedstawiamy cały proces sprzedaży krok po kroku.

Sprzedaż nieruchomości to proces, który wymaga nie tylko uwagi, ale przede wszystkim czasu. Nierzadko proces ten trwa długo – dla niektórych nawet za długo. Jak zatem szybko sprzedać nieruchomość? Jeśli zależy Ci na czasie, postępuj od samego początku według określonego planu. W dzisiejszym artykule przedstawiamy najważniejsze kroki, dzięki którym uzyskasz nie tylko najlepsze oferty, ale przede wszystkim szybciej sprzedaż swoją nieruchomość.

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Pierwszy krok w procesie sprzedaży nieruchomości to oczywiście przygotowanie domu lub mieszkania do sprzedaży. Jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży, zadbaj o to, aby Twoja nieruchomość była w bardzo dobrym stanie technicznym oraz wizualnym. Warto naprawić uszkodzone elementy i odnowić te, które tego wymagają. Oczywiście wiąże się to z pewnymi kosztami, ale jeśli zależy Ci na czasie oraz na tym, aby sprzedać mieszkanie za stosunkowo wysoką kwotę, odnowa czy naprawa może okazać się nieunikniona. Polecamy także usunąć niepotrzebne rzeczy – w tym także meble. Dzięki temu nieruchomość będzie wyglądać na zdjęciach oraz na żywo na bardziej funkcjonalną i – co najważniejsze – przestronną.

Kolejny krok to określenie wartości nieruchomości. Oczywiście swoje mieszkanie czy dom możesz wycenić samodzielnie, jednakże bez odpowiedniej wiedzy może okazać się, że albo wyceniłeś nieruchomość za wysoko, albo odwrotnie – za nisko. W pierwszym przypadku ciężej będzie Ci sprzedać swój dom lub mieszkanie, a w drugim po prostu stracisz. Dlatego polecamy skorzystać z pomocy eksperta przy wycenie nieruchomości.

Cena nieruchomości uzależniona jest nie tylko od stanu technicznego domu lub mieszkania, lecz także od jego lokalizacji i ogólnie od rynku nieruchomości. Dlatego koniecznie sprawdź, jakie są ceny mieszkań i domów znajdujących się w Twojej okolicy. Jeśli – na przykład – interesują Cię mieszkania na sprzedaż w Bielanach Wrocławskich, ceny okolicznych lokali znajdziesz między innymi na stronie https://kazo.pl/mieszkania/bielany-wroclawskie. A – na przykład – domy na sprzedaż w Wisznie Małej dostępne są na portalu https://kazo.pl/domy/wisznia-mala. Koniecznie sprawdź oferty na różnych portalach, aby bez problemu ustalić optymalną cenę swojej nieruchomości.

Wybór sposobu sprzedaży

Następny etap sprzedaży nieruchomości to wybór pośrednika lub sposobu sprzedaży. Swój dom czy mieszkanie możesz zatem sprzedać albo z pomocą agencji nieruchomości, albo na własną rękę. Każdy z tych sposobów ma swoje wady i zalety. Jeśli zdecydujesz się na sprzedaż domu z pomocą pośrednika, możesz mieć większą pewność, że cel ten zostanie na pewno zrealizowany. Ponadto agencja pomoże Ci w sprzedaży już od samego początku, a zatem zajmie się formalnościami i doradzi w kwestii związanej z ceną domu lub mieszkania. Pośrednik nierzadko ma także większe możliwości, jeśli chodzi o promocję oferty. Tym samym łatwiej dotrze do odpowiedniego klienta. Wadą skorzystania z pomocy agencji nieruchomości jest niestety prowizja, którą będziemy musieli zapłacić pośrednikowi. Z tego właśnie powodu wiele osób decyduje się na drugi sposób sprzedaży nieruchomości.

Jak zatem sprzedać nieruchomość na własną rękę? Polecamy skorzystać przede wszystkim z internetu. Możesz wystawić swoją nieruchomość w serwisie Kazo, który specjalizuje się w sprzedaży nieruchomości i pozwala na bezpłatne wystawienie oferty. Jeśli interesują Cię domy na sprzedaż w miejscowości Jelcz-Laskowice, koniecznie sprawdź na stronie https://kazo.pl/domy/jelcz-laskowice ceny nieruchomości wystawionych przez Twoich sąsiadów, aby mieć pewność, że ostatecznie wybierzesz optymalną cenę za swój lokal.

Ważną zaletą wystawiania oferty na wspomnianym serwisie przez deweloperów jest oczywiście brak prowizji i brak podatku PCC. Lokalizacja nie ma w tym przypadku znaczenia, podobnie jak rozkład mieszkania. A to oznacza, że nie musisz płacić żadnych dodatkowych kosztów, kiedy dojdzie do sprzedaży Twojej nieruchomości.

Przygotowanie ogłoszenia mieszkania na sprzedaż

Jak wystawić ofertę sprzedaży w internecie? Jeśli interesują Cię mieszkania na sprzedaż, sprawdź najpierw ceny nieruchomości, które znajdują się w pobliżu Twojej i ustal optymalną dla siebie cenę. Następnie przygotuj szczegółowy opis nieruchomości i dodaj zdjęcia wysokiej jakości.

W przypadku opisu nie zapomnij o informacjach dotyczących lokalizacji nieruchomości, liczby pokoi, powierzchni, stanu technicznego oraz wyposażenia. Zdjęcia natomiast powinny przedstawiać wszystkie pomieszczenia oraz to, jak z zewnątrz wygląda nasza nieruchomość.

Dodaj komentarz