Dom od dewelopera w Krakowie 2022-2023

deweloper

Sektor nieruchomości jednorodzinnych zdobywa coraz więcej zwolenników – autonomiczność, cicha okolica, duża powierzchnia oraz inne liczne atuty przekonują różnorodne grupy odbiorców. I choć ceny na nieruchomości, i w tym domy, nieustannie rosną, lokal jednorodzinny to wciąż najbardziej budżetowa opcja.

Dziś bierzemy na tapetę nowe domy w Krakowie:

  • w jakich lokalizacjach znajdziemy najwięcej ofert;
  • czego się spodziewać od nowoczesnych domów;
  • ile zapłacimy za metr kwadratowy.

Gdzie się buduje domy w Krakowie?

Oferta rynku pierwotnego Krakowa wciąż uzupełnia się w inwestycje jednorodzinne – są to przeważnie kompleksy domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej oraz osiedla łączone, w których obrębie znajdziemy zarówno autonomiczny domek, jak i apartament na parterze lub piętrze segmentu – przykładem tego typu inwestycji jest Green Park Villa.

Gdzie wznosi się nowe domy na terenie Krakowa? Będą to przede wszystkim najbardziej kameralne dzielnice, czyli:

  • Swoszowice,
  • Dębniki,
  • Bieżanów-Prokocim,
  • Wzgórza Krzesławickie.

Poszczególne inwestycje jednorodzinne wznosi się w niektórych częściach Bronowic i Łagiewnik-Borka Fałęckiego. W obrębie dzielnicy Zwierzyniec przylegającej do Starego Miasta buduje się głównie wysokiej klasy wille miejskie.

Coraz więcej domów i segmentów znajdziemy w obrębie aglomeracji krakowskiej – zwłaszcza takich miejscowościach, jak Zielonki, Niepołomice, Skawina, Zabierzów, Wieliczka, Biskupice czy Mogilany.

Dom od dewelopera – co w standardzie?

Najlepsi krakowscy deweloperzy (Murapol, Techniq, Wawel Service czy Dom-Bud) nieustannie podnoszą standard nieruchomości zarówno wielorodzinnych, jak i jednorodzinnych.

Domy deweloperskie są sprzedawane wraz z przynależną do nich działką – czasem do indywidualnej aranżacji, czasem już zaaranżowanej na ogródek z tarasem. Do domów są doprowadzone wszystkie niezbędne instalacje, w tym nowoczesne systemy ogrzewania (najczęściej – dwufunkcyjny piec gazowy, rzadziej – pompa ciepła). Do dodatkowych atutów przewidzianych przez deweloperów można zaliczyć preinstalacje do montażu kominka, klimatyzację, panele słoneczne na dachu czy też system smart home.

Co z cenami?

Deweloperzy w Krakowie na razie utrzymują ceny nowych domów na dość przystępnym poziomie – obecnie stawki zaczynają się już od 5200 złotych za metr kwadratowy. Oczywiście, dokładna cena zależy od standardu oraz lokalizacji nieruchomości – najtańsze opcje znajdziemy na Swoszowicach i Dębnikach oraz w obrębie powiatu wielickiego, zaś wille miejskie na Woli Justowskiej czy prestiżowe inwestycje w innych lokalizacjach miasta są sprzedawane w cenie powyżej 10 000 złotych za metr kwadratowy.

Pytanie nurtujące każdego przyszłego nabywcę – czy teraz jest dobry moment na zakup domu? Otóż eksperci z pewnością mogą powiedzieć jedno: w najbliższym czasie nie warto czekać na spadki cenowe. Narastająca inflacja wyklucza taką ewentualność, a podwyższony popyt dodatkowo winduje ceny. Warto zainteresować się programami rządowego dofinansowania (np. Mieszkanie Bez Wkładu), które potrafią nieco odciążyć nabywcę.

Dodaj komentarz