Co decyduje o jakości inwestycji deweloperskich?

Rynek nieruchomości jest niezwykle konkurencyjny. Firmy chcące zdobyć dobrą pozycję muszą postarać się o to, by oferowane przez nich usługi były najwyższej jakości. Tylko dbałość o każdy szczegół pozwala usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających klientów. Skąd wiedzieć, że dany deweloper spełnia te kryteria?

Jakość wykonania

Banałem będzie stwierdzenie, że kupując mieszkanie chcemy, by jego wykonanie było na najlepszym światowym poziomie. Niedbałość jest czymś, co często zarzuca się deweloperom. Inwestycje są procesem niezwykle skomplikowanym. Cały proces inwestycyjny składa się z wielu etapów. Musi obejmować cały cykl życia nieruchomości – od wstępnego projektu do późniejszego użytkowania obiektu. Faza przedinwestycyjna, faza realizacyjna i faza eksplotacyjna muszą być dokładnie przemyślane. Początkującym firmom często przydarzają się w tym aspekcie pewne niedopatrzenia. Na projekcie wszystko wygląda pięknie, jednak moment, w którym w końcu otrzymujemy klucze i jesteśmy gotowi się wprowadzić okazuje się być przykrym rozczarowaniem. Dlatego warto skorzystać z usług firm, które mają w swoim dorobku już kilka z sukcesem zrealizowanych projektów. Wieloletnia tradycja jest czymś, co bardzo często przekłada się na jakość. Można po niej wnioskować, że dana firma dzięki swojemu doświadczeniu ma wysoko rozwinięty kapitał organizacyjny, co pozwala jej na skuteczne wykonywanie swoich zadań.

Opinie klientów

Podejmując decyzję o skorzystaniu z usług danego dewelopera warto zapoznać się opiniami, jakie wygłosili dotyczasowy klienci. Firmy zajmujące się projektowaniem i budową domów powinny budzić zaufanie. W końcu w przypadku prowadzenia jakiegokolwiek typu działalności najważniejsze jest zadowolenie klientów. Ich satysfakcja jest tym, co w największym stopniu buduje konkurencyjność przedsiębiorstw deweloperskich. Tylko te mogące poszczycić się nieposzlakowaną opinią są w stanie zachęcić do siebie nowych nabywców. W przypadku wątpliwości w wyborze firmy budującej nieruchomości warto kierować się chociażby reputacją. Dla niezdecydowanych może ona służyć za punkt orientacyjny w wyborze – świadczy bowiem o wiarygodności i rozpoznawalności danego przedsiębiorstwa. Możemy wówczas przypuszczać, że wszystko zostanie domknięte w wyznaczonym terminie a jakość wykonania nie będzie mogła budzić żadnych większych zastrzeżeń.

Miejsce inwestycji

Nawet najpiękniejsze, najbardziej starannie wykonane mieszkanie o zachwycającym wnętrzu nie będzie mogło świecić pełnią swojego blasku, jeśli będzie umiejscowione w złej okolicy. Może ona znacząco obniżyć atrakcyjność nieruchomości. Chyba nikt nie chce mieszkać przy ruchliwej autostradzie, gdzie nie można uraczyć ani chwili ciszy lub przy wysypisku śmieci albo cmentarzu. Lokalizacja ma zatem ogromne znaczenie dla atrakcyjności nowych inwestycji i coraz więcej osób zdaje sobie z tego faktu sprawę. W życiowych decyzjach tak poważnych jak kupno nowego mieszkania powinniśmy więc brać to pod uwagę. Gdzie najlepiej kupić nowe mieszkanie?

Niektórych może zdziwić fakt, że w ostatnich latach najciekawsze inwestycje deweloperskie wcale nie powstają w centrum wielkich miast, takich jak Warszawa. Deweloperzy przenoszą dużą część swoich inwestycji do mniejszych ośrodków, takich jak chociażby Ząbki i Zielonka.  Rynek pierwotny oferuje szeroką paletę mieszkań na sprzedaż, które oprócz starannego wykonania zachęcają również sympatyczną okolicą i dobrą lokalizacją, dzięki której nie trzeba tracić całego dnia na dojazdy do pracy nawet w samym centrum stolicy. Zarówno Zielonka, jak i Ząbki, są niezwykle atrakcyjnymi miejscami do mieszkania. Co ważne, można tam również dostać mieszkania bezczynszowe. Coraz więcej osób ceni sobie możliwość mieszkania w przyjaznym regionie, co zwiększa popularność inwestycji wykonywanych poza ścisłym centrum. To najnowszy trend, który w najbliższym czasie prawdopodobnie nie przeminie.

Artykuł powstał przy współpracy z Ziółkowski Deweloper.

Dodaj komentarz