Podkład pod panele – jaki wybrać, jak położyć?

podklad pod panele

Wybierając panele podłogowe i podkład pod panele wielu z nas stawia na najtańsze panele podłogowe, czyli na te o dość mizernej klasie ścieralności i na tanią gąbkę pod panele. Wynika to z chęci zaoszczędzenia i to nie nowość, bo koszty samego życia dla dość wielu z nas i tak są wysokimi. Dlatego właśnie dość wielu stawia na te tanie panele, po to by dom lub mieszkanie nieco zyskały na atrakcyjności, choć i tak po tych kilku latach ślady zużycia na tanich panelach będą tymi widocznymi, bo tanie panele to niska odporność na ścieranie, czyli nie wypada po nich przesuwać szafek zbyt często. Takie przesuwania sprawia, że szybciej niszczeją i widać to doskonale po tych tanich mieszkaniach do wynajęcia.

Gąbka pod panele, czy podkład pod panele?

Niektórzy z nas przekonali się co do tego, że tania gąbka pod panele rwie się już pod butem roboczym, którym nieco się przesunie po konkretnej gąbce, dlatego niektórzy fachowcy wykładają panele podłogowe nawet w skarpetach i co najważniejsze wymiatają ten pył z gąbki lub z pianki pod panele podłogowe, po to by potem podłoga nie trzeszczała.

Ten bark dziwnych odgłosów rzecz jasna utrzyma się w przypadku dobrego podkładu pod panele i dobrych paneli o wysokiej klasie, ale w przypadku najtańszego typu paneli te trzaski zaczną się pojawiać już po blisko kilku miesiącach. Jedni zapewne pomyślą, że lepiej zainwestować w lepsze panele, po to by te trzaski nie towarzyszyły nam wtedy gdy oglądamy jakiś ciekawy film, ale inni i tak zainwestują w tanią podłogę i to głównie ze względu na to, że na lepszą ich nie stać. Wielu też stawia na tanie panele i na tani podkład pod panele podłogowe, jeśli chodzi o mieszkanie wynajmowane, bo w takowym lokatorzy raczej nie dbają o ten wizualny stan podłogi, bo są raczej pewnymi tego, że za rok, czy też za dwa będą wynajmować inne mieszkanie w innym mieście. Ze względu na tę przyczynę właściciel mieszkania także nie inwestuje w daną opcję zbyt wysokich pieniędzy, bo spodziewa się zużycia wnętrza i braku sprzątania przed zdaniem danego mieszkania.

Zobacz też: Poznajemy płyty i maty fluorowe oraz silikonowe

Jaki podkład pod panele wybrać?

Dość wielu z nas zastanawia się nad tym “Jaki podkład pod panele wybrać?“, a odpowiedzi zazwyczaj są prostymi. Mowa tu o tym, że osoby zarabiające niewiele wybiorą opcję najtańszą, tylko po to by mieszkanie lub dom wyglądały na opcję nieco nowocześniejszą. Ludzie wynajmujący mieszkanie też dość często wykańczają mieszkania tanio, bo spodziewają się tego, że wynajmujący nie będą dbać i o podłogi i o meble. Z tych konkretnych przyczyn ludzie wybierają tanie podkłady pod panele lub tanią piankę pod panele.

Natomiast po opcję zdecydowanie droższą sięgają ludzie, których słuch jest wrażliwym na to trzeszczenie podłogi. Oni jeśli chodzi o ich własny dom dosłownie muszą postawić na materiały ciekawsze jakościowo, bo niezbyt dobrze się rozmawia w salonie, w którym to podłoga po tych kilku latach zaczyna wydawać te nieciekawe odgłosy. wiele znaczy też i to, że goście po usłyszeniu tego trzeszczenia podłogi wywnioskują, że trafili na osobę skąpą, która nie chce wydawać znacznych sum w remont podłogi.

Pianka pod panele podłogowe

Pianka pod panele podłogowe to opcja najlepsza, bo jest ona elastyczną i w przypadku opcji nieco droższej nie rozrywa się za często. Kluczowe znaczenie ma też i to, że tłumi wiele typów trzasków i dlatego oglądanie ulubionych seriali jest o wiele milszym, bo co jakiś czas ktoś przechodzi po podłodze z paneli i właśnie wtedy dźwięki z telewizora mogą zostać stłumione przez trzaski. w tym rzecz jasna tkwi problem i to dla dość wielu z nas i dlatego też niektórzy nie oszczędzają na podłodze i na piance pod panele. Wiele w tym nie oszczędzaniu znaczy też i to, że kupujemy panele ciekawsze w sensie wizualnym. Takimi lepszymi panelami, czy też nawet parkietem dość wielu z nas lubi się chwalić przed znajomymi, choć te lepsze jakościowo panele to także powód do dumy, bo takowych nie zakupi każdy i co równie istotne taka podłoga może pozostać urodziwą przez ponad pięć lat.