Niezawodny klej montażowy

Niezawodny klej montażowy potrzebny jest w każdym domu. Z jego pomocą wykonamy nie tylko niezbędne montaże, ale i naprawy, na przykład skleimy połamane krzesło czy półkę. Szczególnie w przypadku prac naprawczych ważne jest, by klej, którego używamy, zapewniał ekstremalnie mocne i trwałe łączenie, dlatego też nie warto sięgać po pierwszy lepszy produkt ze sklepowej półki. Nasz klej musi być najwyższej jakości, bo tylko taki gwarantuje najlepsze efekty.

Po jakie rodzaje klejów montażowych warto sięgać?

Ze wszystkich klejów montażowych dostępnych obecnie na rynku największą popularnością cieszą się preparaty cyjanoakrylowe, dyspersyjne i polimerowe. Różnią się one właściwościami i przeznaczeniem. Klej cyjanoakrylowy to substancja szybkowiążąca, dlatego poleca się go raczej na niewielkie powierzchnie. Jego największą zaletą jest duża siła łączenia, wadą – ograniczona odporność na wilgoć. Klej dyspersyjny działa dużo wolniej, ponieważ łączy się odparowując wodę. Można go używać do klejenia paneli i parkietu, jest bardzo praktycznym, a jednocześnie ekonomicznym rozwiązaniem. Klej polimerowy natomiast charakteryzuje się wszechstronnym zastosowaniem. Świetnie sprawdza się we wszelkich rodzajach prac wykończeniowych, włączając w to klejenie paneli i parkietu, a także glazury i wykładzin. Spośród preparatów polimerowych szczególnym zainteresowaniem konsumentów cieszy się w ostatnim czasie nowość na rynku: klej specjalistyczny na bazie polimerów hybrydowych SMX. Jest on bardzo silny i trwały, a do tego odporny na działanie czynników atmosferycznych, więc można go używać nie tylko w domu.

Jaki jest najbardziej niezawodny klej montażowy?

W opinii klientów sklepów budowlanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, najlepszym, najbardziej niezawodnym klejem montażowym jest Fix All marki Soudal. Więcej informacji o nim na tosieklei.pl To klej specjalistyczny stworzony na bazie polimerów SMX i dzięki temu wyjątkowo skuteczny w działaniu. Potrafi łączyć dowolne materiały, zapewniając im trwałe i wytrzymałe spojenie, świetnie sprawdza się w warunkach zewnętrznych, a do tego jest bezwonny, elastyczny i łatwy w użyciu. Konsumenci cenią klej montażowy Fix All również za ekologiczność – to jeden z niewielu tego typu produktów, który nie szkodzi środowisku.

Dodaj komentarz